Super Forms - All In One Bundle - en to jv_ID translation catalogue (2909 entries)

en:  version
jv_ID:  versi

en: !! Not contains
jv_ID: !! Ora ngemot

en: != Not equal
jv_ID: ! = Ora padha

en: " " (space only)
jv_ID: "" (mung papan)

en: " column
jv_ID: "kolom kab

en: "," (comma only)
jv_ID: "," (mung koma)

en: "Off" label
jv_ID: Label "Mati"

en: "Off" value
jv_ID: Nilai "Mati"

en: "On" label
jv_ID: Label "On"

en: "On" value
jv_ID: Nilai "On"

en: %2$sSeparate each role by comma, available roles:%3$s%1$s%4$s
jv_ID: %2$sPisah saben peran kanthi koma, peran sing kasedhiya:%3$s%1$s%4$s

en: %d of %d contact entries imported!
jv_ID: %d saka %d entri kontak sing diimpor!

en: %s%sDocumentation:%s %sSingle product checkout with a fixed quantity and price%s%s
jv_ID: %s%sDokumentasi:%s %sPembayaran produk tunggal kanthi jumlah tetep lan rega%s%s

en: %s%sNote:%s if you only want users to be able to order products via this form you can configure the products in question to be excluded from your regular shop. Alternatively you can also define to replace the product "Add to cart" area with your form. You can define those settings here: %sSuper Forms > Settings > WooCommerce Checkout%s%s
jv_ID: %s%s Cathetan:%s yen sampeyan mung pengin pangguna supaya bisa pesen produk liwat formulir iki, sampeyan bisa ngatur produk sing dimaksud supaya ora kalebu saka toko biasa. Utawa sampeyan uga bisa nemtokake kanggo ngganti area "Tambah menyang cart" produk karo formulir sampeyan. Sampeyan bisa nemtokake setelan kasebut ing kene: %sSuper Forms > Settings > WooCommerce Checkout%s%s

en: %s. Please contact your webmaster and increase this limit inside your php.ini file!
jv_ID: %s. Hubungi webmaster sampeyan lan tambahake watesan iki ing file php.ini sampeyan!

en: %s. Please refresh this page and try again!
jv_ID: %s. Mangga refresh kaca iki lan coba maneh!

en: %sCreate a webhook ID%s%sEndpoint URL must be: %s
jv_ID: %sGawe ID webhook%s%sURL Endpoint kudu: %s

en: %sDisable this notification%s
jv_ID: %s Pateni kabar iki%s

en: %sERROR%s: You are not allowed to login.
jv_ID: %sERROR%s: Panjenengan ora pareng mlebu log.

en: %sError:%s Something went wrong while logging in, please try again
jv_ID: %sError:%s Ana sing salah nalika mlebu log, coba maneh

en: %sForm elements:%s
jv_ID: %sElemen wangun:%s

en: %sForm settings:%s
jv_ID: %sSetelan formulir:%s

en: %sSearch for Google fonts%s, then Copy Paste the URL e.g:%s%s
jv_ID: %sTelusuri Google fonts%s, banjur Salin Tempel URL contone:%s%s

en: %sTranslation settings:%s (this only includes the translation settings, not the actual strings, this is stored in the "Form elements" code)
jv_ID: %sSetelan terjemahan:%s (iki mung kalebu setelan terjemahan, dudu senar sing bener, iki disimpen ing kode "Elemen formulir")

en: &copy; Someone, somewhere 2015
jv_ID: © Sapa wae, nang endi wae 2015

en: &copy; Someone, somewhere 2016
jv_ID: © Sapa wae, nang endi wae 2016

en: &gt; && &lt; Greater than AND Less than
jv_ID: &gt; &amp;&amp; &lt;Luwih gedhe tinimbang lan Kurang saka

en: &gt; && &lt;= Greater than AND Less than or equal to
jv_ID: &gt; &amp;&amp; &lt;= Luwih gedhe saka lan Kurang saka utawa padha karo

en: &gt; Greater than
jv_ID: &gt; Luwih gedhe saka

en: &gt; || &lt; Greater than OR Less than
jv_ID: &gt; || &lt;Luwih gedhe saka UTAWA Kurang saka

en: &gt; || &lt;= Greater than OR Less than or equal to
jv_ID: &gt; || &lt;= Luwih gedhe saka UTAWA Kurang saka utawa padha karo

en: &gt;= && &lt; Greater than or equal to AND Less than
jv_ID: &gt; = &amp;&amp; &lt;Luwih gedhe saka utawa padha karo AND Kurang saka

en: &gt;= && &lt;= Greater than or equal to AND Less than or equal to
jv_ID: &gt; = &amp;&amp; &lt;= Luwih gedhe saka utawa padha karo AND Kurang saka utawa padha karo

en: &gt;= Greater than or equal to
jv_ID: &gt; = Luwih saka utawa padha karo

en: &gt;= || &lt; Greater than or equal to OR Less than
jv_ID: &gt; = || &lt;Luwih saka utawa padha karo UTAWA Kurang saka

en: &gt;= || &lt;= Greater than or equal to OR Less than or equal to
jv_ID: &gt; = || &lt;= Luwih gedhe saka utawa padha karo UTAWA Kurang saka utawa padha karo

en: &lt;  Less than
jv_ID: &lt;Kurang saka

en: &lt;= Less than or equal
jv_ID: &lt;= Kurang saka utawa padha

en: (0 = disabled)
jv_ID: (0 = dipateni)

en: (12 = default)
jv_ID: (12 = standar)

en: (14 = default)
jv_ID: (14 = standar)

en: (16 = default)
jv_ID: (16 = standar)

en: (20 = default)
jv_ID: (20 = standar)

en: (Copy)
jv_ID: (Salin)

en: (default line height is 1.2)
jv_ID: (dhuwur baris standar yaiku 1.2)

en: (leave blank for default paddings)
jv_ID: (kosongake kanggo paddings standar)

en: (leave blank for no custom paddings)
jv_ID: (aja nganti kosong paddings)

en: (leave blank for no input mask)%sa - Represents an alpha character (A-Z,a-z)%s9 - Represents a numeric character (0-9)%s* - Represents an alphanumeric character (A-Z,a-z,0-9)
jv_ID: (kosongake yen ora ana topeng input)%sa - Nggambarake karakter alfa (A-Z,a-z)%s9 - Nggambarake karakter angka (0-9)%s* - Nggambarake karakter alfanumerik (A-Z,a-z,0-9)

en: (leave blank to use your WordPress theme styles)
jv_ID: (kosongake kanggo nggunakake gaya tema WordPress sampeyan)

en: (optional)
jv_ID: (opsional)

en: (optional) Do not lock form, but still display a message
jv_ID: (opsional) Aja ngunci wangun, nanging isih nampilake pesen

en: (optional) Empty error message
jv_ID: (opsional) Pesen kesalahan kosong

en: (optional) Normalize strings
jv_ID: (opsional) Normalize strings

en: (optional) Populate the following field with the total Travel time (duration)
jv_ID: (opsional) Populasi kolom ing ngisor iki kanthi total wektu Travel (durasi)

en: (optional) Populate the following field with the total distance
jv_ID: (opsional) Populasi kolom ing ngisor iki kanthi jarak total

en: (optional) Reply to email
jv_ID: (opsional) Mbales email

en: (optional) Reply to name
jv_ID: (opsional) Mbales jeneng

en: (optional) Set a custom reply to header
jv_ID: (opsional) Setel balesan khusus menyang header

en: (optional) Specifies a preferred mode of transit
jv_ID: (opsional) Nemtokake mode transportasi sing disenengi

en: (optional) Specifies preferences for transit routes
jv_ID: (opsional) Nemtokake pilihan kanggo rute transit

en: (optional) Specifies the assumptions to use when calculating time in traffic
jv_ID: (opsional) Nemtokake asumsi sing bakal digunakake nalika ngitung wektu ing lalu lintas

en: (optional) Specifies the desired time of arrival
jv_ID: (opsional) Nemtokake wektu rawuh sing dipengini

en: (optional) Specifies the desired time of departure
jv_ID: (opsional) Nemtokake wektu mangkat sing dipengini

en: (optional) Unique invoice key
jv_ID: (opsional) Kunci invoice unik

en: (optional) Waypoints alter a route by routing it through the specified location(s)
jv_ID: (opsional) Waypoints ngowahi rute kanthi nuntun liwat lokasi sing ditemtokake

en: (optional) specifies that the route using the supplied waypoints may be optimized by rearranging the waypoints in a more efficient order
jv_ID: (opsional) nemtokake manawa rute nggunakake waypoints sing disedhiyakake bisa dioptimalake kanthi nyusun maneh titik arah kanthi urutan sing luwih efisien

en: (optional) specifies the region code, specified as a TLD ("top-level domain") two-character value
jv_ID: (opsional) nemtokake kode wilayah, sing ditemtokake minangka TLD ("domain tingkat paling dhuwur") nilai rong karakter

en: (optional) specifies the region code, specified as a ccTLD ("top-level domain") two-character value
jv_ID: (opsional) nemtokake kode wilayah, sing ditemtokake minangka ccTLD ("domain tingkat paling dhuwur") nilai rong karakter

en: (optional) when set to true indicates that the calculated route(s) should avoid ferries, if possible
jv_ID: (opsional) yen disetel menyang sejatine nuduhake manawa rute sing diitung kudu ngindhari feri, yen bisa

en: (optional) when set to true indicates that the calculated route(s) should avoid major highways, if possible
jv_ID: (opsional) yen disetel menyang sing bener nuduhake manawa rute sing diitung kudu ngindhari dalan gedhe, yen bisa

en: (optional) when set to true indicates that the calculated route(s) should avoid toll roads, if possible
jv_ID: (opsional) yen disetel menyang bener nuduhake manawa rute sing diitung kudu ngindhari dalan tol, yen bisa

en: (optional) when set to true specifies that the Directions service may provide more than one route alternative in the response
jv_ID: (opsional) yen disetel menyang sing sejatine nemtokake manawa layanan Arah bisa nyedhiyakake luwih saka siji alternatif rute nalika nanggepi

en: (optional, leave blank for none)
jv_ID: opsional, aja nganti kosong

en: (set to -1 to use your WordPress theme styles)
jv_ID: (setel menyang -1 kanggo nggunakake gaya tema WordPress sampeyan)

en: (set to -1 to use your WordPress theme styles, set to 0 to use normal line height)
jv_ID: (setel menyang -1 kanggo nggunakake gaya tema WordPress sampeyan, disetel dadi 0 kanggo nggunakake dhuwur garis normal)

en: (set to 0 to use normal font weight)
jv_ID: (setel dadi 0 kanggo nggunakake bobot font normal)

en: (set to none to use your WordPress theme styles)
jv_ID: (setel ora ana kanggo nggunakake gaya tema WordPress sampeyan)

en: (space)
jv_ID: (panggonan)

en: (top right bottom left)
jv_ID: (kiwa tengen ngisor kiwa)

en: , (comma)
jv_ID: , (koma)

en: - Not connected -
jv_ID: - Ora nyambung -

en: - choose status -
jv_ID: -pilih status

en: - select -
jv_ID: - pilih -

en: - select a country -
jv_ID: - pilih negara -

en: - select a option -
jv_ID: - pilih opsi -

en: - select your country -
jv_ID: - pilih negara sampeyan -

en: - select your title -
jv_ID: - pilih judhul -

en: . (dot)
jv_ID: . (titik)

en: 0 - No output
jv_ID: 0 - Ora ana output

en: 0 = 350px min height
jv_ID: 0 = Dhuwur 350px mnt

en: 0 = The same day, 1 = Next day, 5 = Five days after, -1 = One day before, -3 = Three days before
jv_ID: 0 = Dina sing padha, 1 = Dina sabanjure, 5 = Limang dina sawise, -1 = Sedina sadurunge, -3 = Telung dina sadurunge

en: 0 = no max height
jv_ID: 0 = ora ana maksute

en: 0 = no max width
jv_ID: 0 = ora jembaré maks

en: 0 decimals
jv_ID: 0 desimal

en: 1 - Commands
jv_ID: 1 - Prentah

en: 1 decimal
jv_ID: 1 desimal

en: 2 - Data and commands
jv_ID: 2 - Data lan prentah

en: 2 decimals
jv_ID: 2 desimal

en: 3 - As 2 plus connection status
jv_ID: 3 - Minangka status sambungan 2 plus

en: 3 decimals
jv_ID: 3 desimal

en: 4 - Low-level data output
jv_ID: 4 - Output data sedheng

en: 4 decimals
jv_ID: 4 desimal

en: 5 decimals
jv_ID: 5 desimal

en: 6 decimals
jv_ID: 6 desimal

en: 7 decimals
jv_ID: 7 desimal

en: == Equal
jv_ID: == Podo

en: == Equal (default)
jv_ID: == Podo (standar)

en: ?? Contains
jv_ID: ?? Ngemot

en: A German ELV payment is made using Express Checkout.
jv_ID: Pembayaran ELV Jerman digawe nggunakake Express Checkout.

en: A Stripe test card number was used.
jv_ID: Nomer kertu test Stripe digunakake.

en: A custom thank you description shown after a user completed the form.
jv_ID: Katrangan matur nuwun khusus sing dituduhake sawise pangguna ngrampungake formulir.

en: A custom thank you title shown after a user completed the form.
jv_ID: Judhul matur suwun khusus sing ditampilake sawise pangguna ngrampungake formulir.

en: A genuine card must be used to make a payment.
jv_ID: Kertu asli kudu digunakake kanggo nggawe pembayaran.

en: A hidden field named "user_id" must be present in your form in order for this to work
jv_ID: Kolom sing didhelikake jenenge "user_id" kudu ana ing formulir sampeyan supaya bisa digunakake

en: A list of the types of payment methods (e.g., card) this Checkout Session can accept. Separate each by comma.
jv_ID: Dhaptar jinis cara pembayaran (contone, kertu) Sesi Checkout iki bisa ditampa. Pisahake saben kanthi koma.

en: A note is required when a provided reason isn’t selected
jv_ID: Cathetan dibutuhake nalika alesan sing diwenehake ora dipilih

en: A payment has been accepted.
jv_ID: A pembayaran wis ditampa.

en: A payment was reversed due to a chargeback or other type of reversal. The funds have been removed from your account balance and returned to the buyer. The reason for the reversal is specified in the ReasonCode element.
jv_ID: Pembayaran dibatalake amarga chargeback utawa jinis pembalikan liyane. Dana wis dibusak saka imbangan akun lan bali menyang panuku. Alesan kanggo kuwalikan kasebut ing unsur ReasonCode.

en: A positive integer representing the amount to subtract from an invoice total
jv_ID: Integer positif sing nuduhake jumlah sing kudu dikurangi saka total invoice

en: A read-only input field cannot be modified (however, a user can tab to it, highlight it, and copy the text from it).
jv_ID: Bidang input sing diwaca mung ora bisa diowahi (nanging, pangguna bisa tab menyang, nyorot, lan nyalin teks kasebut).

en: A reversal has been canceled. For example, you won a dispute with the customer, and the funds for the transaction that was reversed have been returned to you.
jv_ID: Pembalikan wis dibatalake. Contone, sampeyan menang regejegan karo customer, lan dana kanggo transaksi sing dibalèkaké wis bali menyang sampeyan.

en: A subtitle to display before the email body (content)
jv_ID: Subtitle kanggo ditampilake sadurunge awak email (isi)

en: A subtitle to display before the email body (used for confirmation emails)
jv_ID: Subtitle kanggo ditampilake sadurunge awak email (digunakake kanggo email konfirmasi)

en: A tax code ID. The Shipping tax code is
jv_ID: ID kode pajak. Kode pajak Pengiriman yaiku

en: A title to display below your logo
jv_ID: Judhul kanggo ditampilake ing ngisor logo sampeyan

en: A title to display below your logo (used for confirmation emails)
jv_ID: Judhul kanggo ditampilake ing ngisor logo sampeyan (digunakake kanggo email konfirmasi)

en: A transaction with identical amount and credit card information was submitted very recently.
jv_ID: A transaksi karo jumlah podho rupo lan informasi kertu kredit iki diajukake banget bubar.

en: A unique string to reference the Checkout Session. This can be a customer ID, a cart ID, or similar, and can be used to reconcile the session with your internal systems.
jv_ID: String unik kanggo referensi Sesi Checkout. Iki bisa dadi ID pelanggan, ID cart, utawa sing padha, lan bisa digunakake kanggo nyelarasake sesi karo sistem internal sampeyan.

en: AND
jv_ID: LAN

en: API key
jv_ID: kunci API

en: About
jv_ID: Babagan

en: Absolute
jv_ID: Mutlak

en: Accepted value are
jv_ID: Nilai sing ditampa yaiku

en: Accepted values are
jv_ID: Nilai sing ditampa yaiku

en: Accordion
jv_ID: Akordion

en: Accordion Colors
jv_ID: Warna Accordion

en: Accordion Content
jv_ID: Kandungan Accordion

en: Accordion Desc (active)
jv_ID: Accordion Desc (aktif)

en: Accordion Desc (hover)
jv_ID: Accordion Desc (ngalayang)

en: Accordion Header (active)
jv_ID: Header Accordion (aktif)

en: Accordion Header (hover)
jv_ID: Header Accordion (hover)

en: Accordion Icon
jv_ID: Ikon Accordion

en: Accordion Icon (active)
jv_ID: Ikon Accordion (aktif)

en: Accordion Icon (hover)
jv_ID: Ikon Accordion (hover)

en: Accordion Title
jv_ID: Judul Akordion

en: Accordion Title (active)
jv_ID: Judul Akordeon (aktif)

en: Accordion Title (hover)
jv_ID: Judul Akordion (hover)

en: Account has been approved
jv_ID: Akun wis disetujoni

en: Account verified message
jv_ID: Pesen sing diverifikasi akun

en: Achieve date range with 2 datepickers
jv_ID: Entuk rentang tanggal kanthi 2 datepicker

en: Action
jv_ID: Tumindak

en: Actions
jv_ID: Tumindak

en: Activation Code
jv_ID: Kode aktifasi

en: Activation E-mail Body
jv_ID: Badan E-mail Aktivasi

en: Active
jv_ID: Aktif

en: Active (default)
jv_ID: Aktif (standar)

en: Adaptive Placeholder Colors
jv_ID: Werna Placeholder Adaptif

en: Add Language Switch
jv_ID: Tambah Ngalih Basa

en: Add MailPoet subscriber
jv_ID: Tambah pelanggan MailPoet

en: Add Mailster subscriber
jv_ID: Tambah pelanggan Mailster

en: Add Polylines to the map
jv_ID: Tambah Polylines menyang peta

en: Add Translation
jv_ID: Tambah Terjemahan

en: Add a custom Content class to append extra styles
jv_ID: Tambahake kelas Konten khusus kanggo nambah gaya ekstra

en: Add a custom TAB class to append extra styles
jv_ID: Tambahake kelas TAB khusus kanggo nambah gaya tambahan

en: Add a custom TAB index (order) for this field
jv_ID: Tambahake indeks TAB (urutan) khusus kanggo lapangan iki

en: Add a custom class to append extra styles
jv_ID: Tambah kelas khusus kanggo nambah gaya ekstra

en: Add a reason for this refund
jv_ID: Tambah alesan kanggo mbalekaken iki

en: Add any extra email headers here (put each header on a new line)
jv_ID: Tambahake judhul email ekstra ing kene (lebokake saben header ing baris anyar)

en: Add checkout fee(s)
jv_ID: Tambah biaya checkout

en: Add custom JavaScript code
jv_ID: Tambahake kode JavaScript khusus

en: Add custom checkout field(s)
jv_ID: Tambah kolom checkout khusus

en: Add item
jv_ID: Tambah item

en: Add list
jv_ID: Tambah dhaptar

en: Add marker on address (location)
jv_ID: Tambahake marker ing alamat (lokasi)

en: Add more details about this refund
jv_ID: Tambah rincian liyane babagan mbalekaken iki

en: Add some extra validation for this field
jv_ID: Tambah sawetara validasi ekstra kanggo lapangan iki

en: Add the IP address to the contact entry list
jv_ID: Tambah alamat IP menyang dhaptar entri kontak

en: Add the form name to the contact entry list
jv_ID: Tambahake jeneng formulir menyang dhaptar entri kontak

en: Add your code without the <script></script> tags
jv_ID: Tambah kode sampeyan tanpa tag <script></script>

en: Additional Headers:
jv_ID: Header Tambahan:

en: Address
jv_ID: Alamat

en: Address auto complete (google places)
jv_ID: Alamat otomatis lengkap (google panggonan)

en: Address could not be found, please verify that the address was entered correctly.
jv_ID: Alamat ora bisa ditemokake, coba verifikasi manawa alamat kasebut diketik kanthi bener.

en: Address status
jv_ID: Status alamat

en: Admin E-mail
jv_ID: E-mail Admin

en: Admin email
jv_ID: Email admin

en: Advanced
jv_ID: Lanjut

en: Afrikaans
jv_ID: Wong afrika

en: After calculating the distance either the amount of meters or seconds can be returned
jv_ID: Sawise ngitung jarak apa wae meter utawa detik bisa bali

en: After deleting a Contact Entry delete all it's associated files
jv_ID: Sawise mbusak Entry Kontak, busak kabeh file sing ana gandhengane

en: After doing the calculation the value will be populated to this field
jv_ID: Sawise nindakake pitungan, regane bakal diisi menyang lapangan iki

en: After last field is filled out, go to next step automatically
jv_ID: Sawise kolom pungkasan diisi, pindhah menyang langkah sabanjure kanthi otomatis

en: Albanian
jv_ID: Wong Albania

en: Algerian Arabic
jv_ID: Basa Arab Aljazair

en: Align Left
jv_ID: Align Ngiwa

en: Align icon to the left or right.
jv_ID: Lempengake lambang menyang kiwa utawa tengen.

en: Align inner elements
jv_ID: Selarasake unsur internal

en: All (when all conditions matched)
jv_ID: Kabeh (yen kabeh kahanan cocog)

en: All forms
jv_ID: Kabeh formulir

en: All settings have been saved.
jv_ID: Kabeh setelan wis disimpen.

en: Allert message text (browser requires this)
jv_ID: Teks pesen tandha (browser mbutuhake iki)

en: Allow
jv_ID: ngidini

en: Allow buyers to specify the quantity
jv_ID: Ngidini panuku kanggo nemtokake jumlah

en: Allow comments
jv_ID: Allow komentar

en: Allow everything (no limitations)
jv_ID: Ngidini kabeh (ora ana watesan)

en: Allow field to be empty
jv_ID: Ngidini lapangan dadi kosong

en: Allow filter
jv_ID: Ngidini saringan

en: Allow lowercase letters
jv_ID: Ngidini huruf cilik

en: Allow only logged in users
jv_ID: Mung ngidini pangguna mlebu

en: Allow only logged in users to submit the form
jv_ID: Mung ngidini pangguna mlebu kanggo ngirim formulir

en: Allow only specific user roles
jv_ID: Mung ngidini peran pangguna tartamtu

en: Allow pings
jv_ID: Izin ping

en: Allow saving form with duplicate field names (for developers only)
jv_ID: Ngidini nyimpen formulir kanthi jeneng lapangan duplikat (kanggo pangembang mung)

en: Allow sorting
jv_ID: Ngidini ngurutake

en: Allow storing cookies
jv_ID: Ngidini nyimpen cookie

en: Allow the following users to delete any entries
jv_ID: Ngidini pangguna ing ngisor iki mbusak entri apa wae

en: Allow the following users to delete their own entries
jv_ID: Ngidini pangguna ing ngisor iki mbusak entri dhewe

en: Allow the following users to edit any entries
jv_ID: Ngidini pangguna ing ngisor iki ngowahi entri apa wae

en: Allow the following users to edit their own entries
jv_ID: Ngidini pangguna ing ngisor iki ngowahi entri dhewe

en: Allow the following users to see all entries (note that logged in users will always be able to see their own entries)
jv_ID: Ngidini pangguna ing ngisor iki ndeleng kabeh entri (cathetan manawa pangguna sing mlebu bakal bisa ndeleng entri dhewe)

en: Allow the following users to view any entries
jv_ID: Ngidini pangguna ing ngisor iki kanggo ndeleng entri apa wae

en: Allow the following users to view their own entries
jv_ID: Ngidini pangguna ing ngisor iki kanggo ndeleng entri dhewe

en: Allow uppercase letters
jv_ID: Ngidini huruf gedhe

en: Allow user to choose a maximum of X dates
jv_ID: Ngidini pangguna milih tanggal X maksimal

en: Allow users to change month
jv_ID: Ngidini pangguna kanggo ganti wulan

en: Allow users to change year
jv_ID: Ngidini pangguna kanggo ganti taun

en: Allow users to select one or more interests/groups (retrieved by given List ID)
jv_ID: Ngidini pangguna milih siji utawa luwih kapentingan/grup (dijupuk dening ID Dhaptar sing diwenehake)

en: Allow users to select the specified dates or date range even when you defined to exclude a specific day above
jv_ID: Ngidini pangguna kanggo milih tanggal utawa rentang tanggal sing ditemtokake sanajan sampeyan wis nemtokake ora kalebu dina tartamtu ing ndhuwur

en: Allow users to select weekends
jv_ID: Ngidini pangguna kanggo milih akhir minggu

en: Allow users to select work days
jv_ID: Ngidini pangguna kanggo milih dina kerja

en: Allow, but notify customer
jv_ID: Allow, nanging ngabari pelanggan

en: Allowed Extensions (separated by pipes)
jv_ID: Ekstensi sing Diidini (dipisahake karo pipa)

en: Allowed user role(s)
jv_ID: Peran pangguna sing diidini

en: Allows only specific user roles to submit the form
jv_ID: Ngidini mung peran pangguna tartamtu kanggo ngirim formulir

en: Allows you to connect this form with Zapier
jv_ID: Ngidini sampeyan nyambungake formulir iki karo Zapier

en: Allows you to save your custom fields within Mailchimp
jv_ID: Ngidini sampeyan nyimpen kolom khusus ing Mailchimp

en: Allows you to set the field background to transparent
jv_ID: Ngidini sampeyan nyetel latar mburi lapangan dadi transparan

en: Also compare against trashed contact entries
jv_ID: Uga mbandhingake karo entri kontak trashed

en: Also hide filters, pagination and other possible UI elements (only the message will be shown to the user)
jv_ID: Uga ndhelikake saringan, pagination lan unsur UI liyane sing bisa ditindakake (mung pesen sing bakal dituduhake menyang pangguna)

en: Amount
jv_ID: Jumlah

en: Amount Label
jv_ID: Label Jumlah

en: Amount Off
jv_ID: Jumlah Off

en: Amount format (example: %)
jv_ID: Format jumlah (umpamane: %)

en: Amount in days to add or deduct based on current day%s(leave blank to remove limitations)
jv_ID: Jumlah dina kanggo nambah utawa nyuda adhedhasar dina saiki%s (kosongake kanggo mbusak watesan)

en: Amount to charge
jv_ID: Jumlah kanggo ngisi

en: Amount to charge for shipping
jv_ID: Jumlah kanggo ngisi kanggo pangiriman

en: Amount wrapper width in pixels
jv_ID: Jembaré bungkus ing piksel

en: An arbitrary string which you can attach to a Charge object. It is displayed when in the web interface alongside the charge. Note that if you use Stripe to send automatic email receipts to your customers, your receipt emails will include the description of the charge(s) that they are describing.
jv_ID: String sewenang-wenang sing bisa dilampirake menyang obyek Ngisi daya. Iki ditampilake nalika ana ing antarmuka web bebarengan karo biaya. Elinga yen sampeyan nggunakake Stripe kanggo ngirim kuitansi email otomatis menyang pelanggan, email kuitansi sampeyan bakal kalebu katrangan babagan biaya sing digambarake.

en: An error occurred while processing the card.
jv_ID: Ana kesalahan nalika ngolah kertu.

en: Analytics.js tracking snippet
jv_ID: Cuplikan pelacakan Analytics.js

en: Any field value submitted by the user
jv_ID: Nilai lapangan apa wae sing dikirimake pangguna

en: Any option value from the database
jv_ID: Sembarang nilai pilihan saka database

en: Any setting value used for the form
jv_ID: Nilai setelan apa wae sing digunakake kanggo formulir kasebut

en: Any table column can be returned by using {tags} as long as the columns name exists
jv_ID: Kolom tabel apa wae bisa bali kanthi nggunakake {tags} anggere jeneng kolom kasebut ana

en: Append entry ID after the custom title
jv_ID: Tambah ID entri sawise judhul khusus

en: Apply custom Tax Rates
jv_ID: Aplikasi Tarif Pajak adat

en: Apply discount
jv_ID: Aplikasi diskon

en: Apply the following coupon code (leave blank for none):
jv_ID: Gunakake kode kupon ing ngisor iki (kosongake ora ana):

en: Approved E-mail Body
jv_ID: Badan E-mail sing disetujoni

en: Approved E-mail Subject
jv_ID: Subjek E-mail sing disetujoni

en: Apr
jv_ID: Apr.

en: April
jv_ID: Wulan april

en: Arabic
jv_ID: Arab

en: Arabic text
jv_ID: teks Arab

en: Archive
jv_ID: Arsip

en: Are you sure you want to reset all the form settings according to your current global settings?
jv_ID: Sampeyan yakin pengin ngreset kabeh setelan formulir miturut setelan global saiki?

en: Armenian
jv_ID: Wong Armenia

en: Ascending Order (default)
jv_ID: Pesenan Munggah (standar)

en: Ask the customer to attempt the payment again. If subsequent payments are declined, the customer should contact their card issuer for more information.
jv_ID: Takon pelanggan kanggo nyoba mbayar maneh. Yen pembayaran sakteruse nolak, customer kudu hubungi sing ngetokake sekuritas kertu kanggo informasi luwih lengkap.

en: Ask us any questions...
jv_ID: Takon apa wae ...

en: Attach generated PDF to admin e-mail
jv_ID: Pasang PDF sing digawe menyang admin email

en: Attach generated PDF to confirmation e-mail
jv_ID: Pasang PDF sing digawe kanggo konfirmasi email

en: Attachments for admin emails:
jv_ID: Lampiran kanggo email admin:

en: Attachments for confirmation emails:
jv_ID: Lampiran kanggo email konfirmasi:

en: Attachments for paypal completed emails:
jv_ID: Lampiran kanggo email rampung paypal:

en: Attachments for reminder email #%s
jv_ID: Lampiran kanggo email pangeling #%s

en: Attachments for woocommerce completed emails:
jv_ID: Lampiran kanggo email rampung woocommerce:

en: Aug
jv_ID: Agustus

en: August
jv_ID: Agustus

en: Author E-mail
jv_ID: Pengarang E-mail

en: Author E-mail address (mailto:)
jv_ID: Alamat Email Pengarang (mailto:)

en: Author ID
jv_ID: ID Pengarang

en: Author ID (default = current user ID if logged in)
jv_ID: ID pangarang (standar = ID panganggo saiki yen mlebu)

en: Author display name
jv_ID: Jeneng tampilan penulis

en: Author first name
jv_ID: Jeneng ngarep penulis

en: Author full name
jv_ID: jeneng lengkap penulis

en: Author last name
jv_ID: Jeneng mburi penulis

en: Author nickname
jv_ID: Jeneng julukan penulis

en: Author username
jv_ID: Pangarang panganggo

en: Auto populate data with fields
jv_ID: Isi data kanthi otomatis nganggo kolom

en: Auto suggest
jv_ID: Saran otomatis

en: Auto-Draft
jv_ID: Draft otomatis

en: Automatically add line breaks (enabled by default)
jv_ID: Tambahake break line kanthi otomatis (diaktifake kanthi standar)

en: Automatically add paragraphs
jv_ID: Tambahake paragraf kanthi otomatis

en: Automatically go to next step
jv_ID: Otomatis pindhah menyang langkah sabanjure

en: Automatically transform text to uppercase
jv_ID: Owahi teks kanthi otomatis dadi huruf gedhe

en: Autopopulate form with last contact entry data
jv_ID: Formulir autopopulasi kanthi data entri kontak pungkasan

en: Available backups:
jv_ID: Serep sing kasedhiya:

en: Azerbaijani
jv_ID: Azerbaijan

en: Back to top button
jv_ID: Bali menyang tombol ndhuwur

en: Backend Settings
jv_ID: Setelan Backend

en: Background Image
jv_ID: Gambar latar mburi

en: Background Image Repeat
jv_ID: Gambar latar mburi Baleni

en: Background Image Size
jv_ID: Ukuran Gambar Latar

en: Background color
jv_ID: Werna latar mburi

en: Background color opacity
jv_ID: Opacity warna latar mburi

en: Background image
jv_ID: Gambar latar mburi

en: Background image to show the user they can draw a signature
jv_ID: Gambar latar mburi kanggo nuduhake pangguna sing bisa nggambar teken

en: Backups
jv_ID: Gawe serep

en: Based on Form
jv_ID: Adhedhasar Formulir

en: Based on existing Stripe Coupon ID
jv_ID: Adhedhasar ID Kupon Stripe ana

en: Based on existing Stripe Price or Plan ID (recommended)
jv_ID: Adhedhasar rega Stripe utawa ID Rencana sing ana (disaranake)

en: Based on existing Stripe Promotion ID
jv_ID: Adhedhasar ID Promosi Stripe sing ana

en: Based on existing Stripe Shipping Rate ID (recommended)
jv_ID: Adhedhasar ID Tarif Pengiriman Stripe sing ana (disaranake)

en: Based on form width (breaking point = 760px)
jv_ID: Adhedhasar jembaré formulir (titik bejat = 760px)

en: Based on parent ID
jv_ID: Adhedhasar ID induk

en: Based on screen width (breaking point = 760px)
jv_ID: Adhedhasar jembar layar (titik bejat = 760px)

en: Based on subscription
jv_ID: Adhedhasar langganan

en: Based on the above selected field value this element will be vissible or hidden.
jv_ID: Adhedhasar rega lapangan sing dipilih ing ndhuwur, elemen iki bakal bisa dideleng utawa didhelikake.

en: Based on your conditions you can choose to hide, show elements or make fields readonly.
jv_ID: Miturut kahanan sampeyan, sampeyan bisa milih ndhelikake, nuduhake elemen utawa nggawe kolom kanthi diwaca.

en: Based on your form fields you can save custom meta for your post
jv_ID: Adhedhasar kolom formulir sampeyan bisa nyimpen meta khusus kanggo kiriman sampeyan

en: Based on your form fields you can save product attributes
jv_ID: Adhedhasar kolom formulir sampeyan bisa nyimpen atribut produk

en: Before you can preview it, you need to save your form!
jv_ID: Sadurunge dipratinjau, sampeyan kudu nyimpen formulir!

en: Below you can change the default delimiter and enclosure characters
jv_ID: Ing ngisor iki sampeyan bisa ngganti pembates default lan karakter enclosure

en: Below you can enter a date range (or leave empty to export all contact entries)
jv_ID: Ing ngisor iki sampeyan bisa ngetik sawetara tanggal (utawa ninggalake kosong kanggo ngekspor kabeh kontak)

en: Best regards, {option_blogname}
jv_ID: Salam, {pilihan_blogname}

en: Billing
jv_ID: Tagihan

en: Billing E-mail address (required)
jv_ID: Alamat E-mail Tagihan (dibutuhake)

en: Blocked
jv_ID: Diblokir

en: Body colors
jv_ID: Werna awak

en: Body content:
jv_ID: Isi awak:

en: Body footer:
jv_ID: Footer awak:

en: Body header
jv_ID: Header awak

en: Body header:
jv_ID: Header awak:

en: Body margins (in units declared above)
jv_ID: Margin awak (ing unit sing diandharake ing ndhuwur)

en: Body overlay color
jv_ID: Werna overlay awak

en: Body overlay opacity
jv_ID: Opacity overlay awak

en: Border Color
jv_ID: Warna Border

en: Border Color Focus
jv_ID: Fokus Warna Border

en: Border Radius Bottom Left
jv_ID: Radius Wates Ngisor Ngiwa

en: Border Radius Bottom Right
jv_ID: Border Radius Ngisor Kanan

en: Border Radius Top Left
jv_ID: Border Radius Ndhuwur Ngiwa

en: Border Radius Top Right
jv_ID: Border Radius Ndhuwur Kanan

en: Border color
jv_ID: Werna wates

en: Border size in pixels (px)
jv_ID: Ukuran wates ing piksel (px)

en: Border style
jv_ID: Gaya wates

en: Border styles
jv_ID: Gaya wates

en: Border thickness
jv_ID: Kekandelan wates

en: Bosnian
jv_ID: Wong Bosnia

en: Both (comma and space)
jv_ID: Kalorone (koma lan ruang)

en: Bottom
jv_ID: Ngisor

en: Bottom and Left
jv_ID: Ing ngisor lan kiwa

en: Bottom and Right
jv_ID: Ngisor lan nengen

en: Bottom left
jv_ID: Ngiwa ngisor

en: Bottom right
jv_ID: Sisih tengen

en: Brazilian
jv_ID: Brasil

en: Browse files
jv_ID: Telusuri file

en: Browse images
jv_ID: Telusuri gambar

en: Browse import file and choose what you want to import
jv_ID: Telusuri file impor banjur pilih sing pengin diimpor

en: Builder
jv_ID: Tukang gawe

en: Bulgarian
jv_ID: Bulgaria

en: Button
jv_ID: Tombol

en: Button Colors
jv_ID: Warna Tombol

en: Button URL
jv_ID: URL Tombol

en: Button action / method
jv_ID: Tindakan / cara tombol

en: Button background
jv_ID: Latar mburi tombol

en: Button background hover
jv_ID: Tombol latar mburi nglayang

en: Button font
jv_ID: Fon tombol

en: Button font hover
jv_ID: Tombol font nglayang

en: Button icon
jv_ID: Ikon tombol

en: Button icon animation
jv_ID: Animasi lambang tombol

en: Button icon position
jv_ID: Posisi lambang tombol

en: Button icon visibility
jv_ID: Visibilitas lambang tombol

en: Button loading name
jv_ID: Jeneng ngemot tombol

en: Button name
jv_ID: Jeneng kancing

en: Button position
jv_ID: Posisi tombol

en: Button radius
jv_ID: Radius tombol

en: Button size
jv_ID: Ukuran tombol

en: Button type
jv_ID: Jinis tombol

en: Button width
jv_ID: Jembaré tombol

en: By default all elements that are visible in your form will be printed onto the PDF unless defined otherwise under "PDF Settings" TAB when editing the element. Each element can be included or excluded specifically from the PDF or from the form. You can define this on a per element basis (including columns) by editing the element and navigating to "PDF Settings" section. Here you can define if the element should be only visible in the PDF or Form, or both.
jv_ID: Kanthi gawan kabeh unsur sing katon ing formulir sampeyan bakal dicithak menyang PDF kajaba sing wis ditemtokake ing "Tampilan PDF" TAB nalika nyunting elemen kasebut. Saben elemen bisa kalebu utawa ora dikatutake khusus saka PDF utawa saka formulir. Sampeyan bisa netepake iki kanthi basis saben elemen (kalebu kolom) kanthi nyunting elemen lan navigasi menyang bagean "Setelan PDF". Ing kene sampeyan bisa nemtokake manawa elemen kasebut mung bisa dideleng ing PDF utawa Formulir, utawa kalorone.

en: By default any files uploaded via your forms will no longer be visible in the %1$sMedia Library%2$s. To change this behaviour you can visit the File Upload Settings.
jv_ID: Kanthi gawan, file apa wae sing diunggah liwat formulir sampeyan ora bakal katon maneh ing %1$sMedia Library%2$s. Kanggo ngganti prilaku iki sampeyan bisa ngunjungi Setelan Upload File.

en: Bypass Trash and force delete (permanently deletes the entry)
jv_ID: Bypass Trash lan force delete (mbusak entri kanthi permanen)

en: CSV Attachment
jv_ID: Lampiran CSV

en: CSV Attachment Settings
jv_ID: Setelan Lampiran CSV

en: CSV file
jv_ID: File CSV

en: Calculation
jv_ID: Petungan

en: Calculator
jv_ID: Kalkulator

en: Calculator Amount Color
jv_ID: Kalkulator Jumlah Warna

en: Calculator Amount Currency Color
jv_ID: Kalkulator Jumlah Currency Warna

en: Calculator Amount Format Color
jv_ID: Warna Format Jumlah Kalkulator

en: Calculator Amount Label Color
jv_ID: Warna Label Jumlah Kalkulator

en: Calculator Colors
jv_ID: Warna Kalkulator

en: Can be useful in combination with the Google Address auto complete feature
jv_ID: Bisa migunani ing kombinasi karo fitur lengkap otomatis Alamat Google

en: Can be useful when using conditional checks inside your form
jv_ID: Bisa migunani nalika nggunakake mriksa kondisional ing formulir sampeyan

en: Canadian-French
jv_ID: Kanada-Prancis

en: Cancel URL
jv_ID: Batal URL

en: Canceled
jv_ID: dibatalake

en: Canceled Reversal
jv_ID: Pembatalan dibatalake

en: Cancellation reason
jv_ID: Alasan pembatalan

en: Carrier (optional)
jv_ID: Carrier (opsional)

en: Cart checkout (for multiple product checkout)
jv_ID: Kréta checkout (kanggo sawetara produk checkout)

en: Cart discount amount
jv_ID: Jumlah diskon cart

en: Cart discount rate
jv_ID: Tarif diskon keranjang

en: Cart handling fee
jv_ID: ragad penanganan gerobak

en: Cart tax
jv_ID: Pajak gerobak

en: Cart weight
jv_ID: bobot kréta

en: Cart-wide tax, overriding any individual item tax value
jv_ID: Pajak sudhut kréta, ngluwihi nilai pajak barang individu

en: Catalog
jv_ID: Katalog

en: Catalog & search (default)
jv_ID: Katalog & telusuran (standar)

en: Center
jv_ID: Pusat

en: Center the form
jv_ID: Pusat formulir

en: Change File Upload Settings
jv_ID: Ganti Setelan Ngunggah File

en: Change Settings
jv_ID: Ngganti Setelan

en: Change the behavior of the element when the PDF is generated.
jv_ID: Ganti prilaku elemen nalika PDF digawe.

en: Change the date format
jv_ID: Ganti format tanggal

en: Change the first day of the week e.g Sunday or Monday
jv_ID: Ganti dina pisanan minggu eg dina Minggu utawa Senen

en: Change to the orientation defined under PDF settings
jv_ID: Ganti menyang orientasi sing ditetepake ing setelan PDF

en: Change user role after payment complete
jv_ID: Ganti peran pangguna sawise pembayaran rampung

en: Character set and character encoding for the billing information/log-in page
jv_ID: Set karakter lan enkoding karakter kanggo informasi tagihan/log-in kaca

en: Characters the code should contain
jv_ID: Karakter kode kasebut kudune ngemot

en: Check box
jv_ID: Kothak centhang

en: Check for errors before going to next step
jv_ID: Priksa kesalahan sadurunge mbukak langkah sabanjure

en: Check to see if a recent payment already exists.
jv_ID: Priksa manawa pembayaran anyar wis ana.

en: Check/Radio Labels
jv_ID: Priksa / Label Radio

en: Check/Radio border
jv_ID: Priksa / Watesan radio

en: Check/Radio inner
jv_ID: Priksa / Radio batin

en: Checkbox & Radio colors
jv_ID: Kothak & Radio warna

en: Checkout page (default)
jv_ID: Kaca Checkout (standar)

en: Chinese zh-CN
jv_ID: Cina zh-CN

en: Chinese zh-HK
jv_ID: Cina zh-HK

en: Chinese zh-TW
jv_ID: Cina zh-TW

en: Choose a Time format
jv_ID: Pilih format Wektu

en: Choose a custom border color.
jv_ID: Pilih warna wates khusus.

en: Choose a flag
jv_ID: Pilih gendera

en: Choose a flag for this language
jv_ID: Pilih gendéra kanggo basa iki

en: Choose a length for your decimals (default = 2)
jv_ID: Pilih dawa kanggo desimal (default = 2)

en: Choose a localization (for language and format)
jv_ID: Pilih lokalisasi (kanggo basa lan format)

en: Choose a minimum width that each item must have
jv_ID: Pilih jembar minimal sing kudu diduweni saben item

en: Choose a reCAPTCHA version
jv_ID: Pilih versi reCAPTCHA

en: Choose an appropriate type for your field. Please note that this setting will affect the keyboard layout on mobile devices, choose wisely!
jv_ID: Pilih jinis sing cocog kanggo lapangan sampeyan. Elinga yen setelan iki bakal mengaruhi tata letak keyboard ing piranti seluler, pilih kanthi wicaksana!

en: Choose how many columns your Grid or Slider will display.
jv_ID: Pilih pirang-pirang kolom sing bakal ditampilake Grid utawa Slider.

en: Choose how many rows your Grid will display. (0 = no limit)
jv_ID: Pilih pira larik sing bakal ditampilake Grid. (0 = ora ana watesan)

en: Choose how to align your image
jv_ID: Pilih cara nyelarasake gambar sampeyan

en: Choose if you want to save the user data as a Contact Entry
jv_ID: Pilih yen sampeyan pengin nyimpen data pangguna minangka Entry Kontak

en: Choose label value break method
jv_ID: Pilih metode break nilai label

en: Choose language
jv_ID: Pilih basa

en: Choose line break method (optional)
jv_ID: Pilih metode break line (opsional)

en: Choose meta field name
jv_ID: Pilih jeneng lapangan meta

en: Choose payment gateway
jv_ID: Pilih gateway pembayaran

en: Choose terms label to return
jv_ID: Pilih label istilah kanggo bali

en: Choose terms value to return
jv_ID: Pilih nilai istilah kanggo bali

en: Choose the form you want to use.
jv_ID: Pilih formulir sing pengin digunakake.

en: Choose to make this field a variable or not.
jv_ID: Pilih kanggo nggawe lapangan iki variabel utawa ora.

en: Choose to save only the selected option label or value as contact entry
jv_ID: Pilih mung nyimpen label pilihan utawa nilai minangka entri kontak

en: Choose to send only the selected option label or value to the admin
jv_ID: Pilih mung ngirim label utawa nilai pilihan sing dipilih menyang admin

en: Choose to send only the selected option label or value to the submitter
jv_ID: Pilih mung ngirim label utawa nilai pilihan sing dipilih menyang pengirim

en: Choose what value to save for checkboxes & radio buttons
jv_ID: Pilih nilai apa sing bakal disimpen kanggo kothak centhang & tombol radio

en: Choose which email template you would like to use
jv_ID: Pilih template email sing pengin digunakake

en: Choose your decimal separator (comma or dot)
jv_ID: Pilih pamisah desimal (koma utawa titik)

en: Choose your thousand separator (empty, comma or dot)
jv_ID: Pilih sewu pemisah (kosong, koma utawa titik)

en: City
jv_ID: Kutha

en: City name
jv_ID: Jeneng kutha

en: Clear
jv_ID: Bening

en: Clear / Reset the form
jv_ID: Mbusak / Reset formulir

en: Clear / reset the form after submitting
jv_ID: Mbusak / ngreset formulir sawise ngirim

en: Clear form after closing popup
jv_ID: Mbusak formulir sawise nutup popup

en: Click %shere%s to get your webhook for Super Forms on Zapier
jv_ID: Klik %shere%s kanggo njaluk webhook kanggo Super Forms ing Zapier

en: Client reference ID
jv_ID: ID referensi klien

en: Close
jv_ID: Tutup

en: Close button background color (leave blank for none)
jv_ID: Tutup warna latar mburi tombol (kosongake ora ana)

en: Close button border color
jv_ID: Nutup werna wates tombol

en: Close button border radius in pixels (px)
jv_ID: Tutup radius wates tombol ing piksel (px)

en: Close button border size in pixels (px)
jv_ID: Tutup ukuran wates tombol ing piksel (px)

en: Close button icon color
jv_ID: Warna lambang tombol tutup

en: Close button icon size in pixels (px)
jv_ID: Ukuran lambang tombol tutup ing piksel (px)

en: Close button label bg color
jv_ID: Tutup tombol label bg werna

en: Close button label color
jv_ID: Tutup warna label tombol

en: Close button label paddings e.g: 0px 0px 0px 0px
jv_ID: Tutup bantalan label tombol contone: 0px 0px 0px 0px

en: Close button label text e.g: Close
jv_ID: Tutup teks label tombol contone: Tutup

en: Close button paddings e.g: 0px 0px 0px 0px
jv_ID: Tutup bantalan tombol contone: 0px 0px 0px 0px

en: Close button position right in pixels (px)
jv_ID: Tutup posisi tombol tengen ing piksel (px)

en: Close button position top in pixels (px)
jv_ID: Tutup posisi tombol ndhuwur ing piksel (px)

en: Closed (disallow comments)
jv_ID: Ditutup (disallow komentar)

en: Closed (disallow pings)
jv_ID: Ditutup (disallow ping)

en: Code
jv_ID: Kode

en: Code length
jv_ID: Dawa kode

en: Code prefix
jv_ID: Awalan kode

en: Code suffix
jv_ID: Sufiks kode

en: Collect customer billing address
jv_ID: Nglumpukake alamat tagihan pelanggan

en: Collect customer phone number
jv_ID: Ngumpulake nomer telpon pelanggan

en: Color
jv_ID: Werna

en: Color picker
jv_ID: Pamilih warna

en: Colors
jv_ID: Werna

en: Column
jv_ID: Kolom

en: Column Label
jv_ID: Label Kolom

en: Column heading
jv_ID: Judhul kolom

en: Column logic
jv_ID: Logika kolom

en: Column name
jv_ID: Jeneng kolom

en: Column paddings example: 0px 0px 0px 0px
jv_ID: Contone bantalan kolom: 0px 0px 0px 0px

en: Column size
jv_ID: Ukuran kolom

en: Columns for contact entries
jv_ID: Kolom kanggo entri kontak

en: Company Email Address
jv_ID: Alamat Email Perusahaan

en: Compare against all entries (all forms)
jv_ID: Bandhingake karo kabeh entri (kabeh formulir)

en: Compare against current form entries only (default)
jv_ID: Bandhingake karo entri formulir saiki (standar)

en: Compare against entries from the following form ID's (specific forms only)
jv_ID: Bandingake karo entri saka ID formulir ing ngisor iki (mung formulir khusus)

en: Compare duplicate contact entry title against:
jv_ID: Bandhingake judhul entri kontak duplikat karo:

en: Compare method (OR / AND)
jv_ID: Bandingake cara (UTAWA / LAN)

en: Completed
jv_ID: Rampung

en: Completed!
jv_ID: Rampung!

en: Conditional Logic
jv_ID: Logika Sarat

en: Conditional Validation
jv_ID: Validasi Bersyarat

en: Conditional Validation Value
jv_ID: Nilai Validasi Bersyarat

en: Conditional Validation Value 2
jv_ID: Nilai Validasi Bersyarat 2

en: Conditional Variable (dynamic value)
jv_ID: Variabel Bersyarat (nilai dinamis)

en: Conditional field value
jv_ID: Nilai lapangan bersyarat

en: Conditional logic
jv_ID: Logika kahanan

en: Conditionally checkout to PayPal
jv_ID: Conditionally checkout kanggo PayPal

en: Conditionally checkout to Stripe
jv_ID: Checkout kondisional menyang Stripe

en: Conditionally checkout to WooCommerce
jv_ID: Checkout kanthi syarat menyang WooCommerce

en: Conditionally save Contact Entry based on user data
jv_ID: Simpen kanthi sarat Entry Kontak adhedhasar data pangguna

en: Conditionally save subscriber based on user data
jv_ID: Simpen pelanggan kanthi syarat adhedhasar data pangguna

en: Conditions
jv_ID: Kahanan

en: Confirmation E-mail
jv_ID: E-mail Konfirmasi

en: Confirmation email
jv_ID: Email konfirmasi

en: Connection lost, please try again
jv_ID: Sambungan ilang, coba maneh

en: Connections
jv_ID: Sambungan

en: Consider enabling this option when having 500+ conditions for speed improvements
jv_ID: Coba ngaktifake pilihan iki nalika duwe 500+ kahanan kanggo dandan kacepetan

en: Contact Entries
jv_ID: Entri Kontak

en: Contact Entry
jv_ID: Kontak Entri

en: Contact Entry Title
jv_ID: Judhul Entri Kontak

en: Contact Entry creation failed, could not find original Contact Entry:
jv_ID: Gawe Entry Kontak gagal, ora bisa nemokake Entri Kontak asli:

en: Contact Entry:
jv_ID: Kontak Entri:

en: Contact entries
jv_ID: Entri kontak

en: Contact entry
jv_ID: Entri kontak

en: Contact entry search (populate form with data)
jv_ID: Hubungi telusuran entri (isi formulir karo data)

en: Contact entry status
jv_ID: Kontak status entri

en: Contact entry status after updating
jv_ID: Hubungi status entri sawise nganyari

en: Contact entry statuses
jv_ID: Hubungi status entri

en: Contact entry updated.
jv_ID: Entri kontak dianyari.

en: Contain / Fit (contain)
jv_ID: Isi / Pas (isi)

en: Contains
jv_ID: Ngemot

en: Content
jv_ID: Konten

en: Content background color
jv_ID: Warna latar mburi konten

en: Content border bottom width (0 = none)
jv_ID: Jembar ngisor wates isi (0 = ora ana)

en: Content border color
jv_ID: Werna wates isi

en: Content border left width (0 = none)
jv_ID: Wates kiwa sisih isi (0 = ora ana)

en: Content border right width (0 = none)
jv_ID: Lebar sisih tengen isi (0 = ora ana)

en: Content border top width (0 = none)
jv_ID: Lebar ndhuwur wates isi (0 = ora ana)

en: Content padding
jv_ID: Lapisan isi

en: Content type:
jv_ID: Jinis isi:

en: Convert timestamp to specific date format
jv_ID: Ngonversi timestamp menyang format tanggal tartamtu

en: Could not submit the form because a contact entry with the exact same title already exists!
jv_ID: Ora bisa ngirim formulir amarga entri kontak kanthi judhul sing padha wis ana!

en: Countries
jv_ID: Negara-negara

en: Countries (FULL)
jv_ID: Negara (LENGKAP)

en: Countries (ISO2)
jv_ID: Negara (ISO2)

en: Country
jv_ID: Negara

en: Country name
jv_ID: Jeneng negara

en: Cover / Fit (cover)
jv_ID: Tutup / Fit (cover)

en: Create Form
jv_ID: Gawe Formulir

en: Create new Multi-site after registration
jv_ID: Nggawe Multi-situs anyar sawise registrasi

en: Create new Post
jv_ID: Nggawe Posting anyar

en: Create new Stripe product on the fly
jv_ID: Nggawe produk Stripe anyar kanthi cepet

en: Create new coupon on the fly
jv_ID: Nggawe kupon anyar kanthi cepet

en: Create new price object
jv_ID: Nggawe obyek rega anyar

en: Create new shipping rate on the fly
jv_ID: Nggawe tarif pengiriman anyar kanthi cepet

en: Created
jv_ID: Digawe

en: Created Post
jv_ID: Digawe ing

en: Created User
jv_ID: Pangguna sing digawe

en: Created post status
jv_ID: Status kirim digawe

en: Created post title
jv_ID: Judul postingan digawe

en: Created post/page (backend)
jv_ID: Posting / kaca digawe (backend)

en: Created post/page (front-end)
jv_ID: Posting / kaca digawe (ngarep-mburi)

en: Credit Card
jv_ID: Kertu kredit

en: Croatian
jv_ID: Kroasia

en: Cross-Site Request Forgery (CSRF) check
jv_ID: Priksa Cross-Site Request Forgery (CSRF).

en: Currency field
jv_ID: Lapangan itungan

en: Current Author meta data
jv_ID: Data meta Panganggit saiki

en: Current Page or Post meta data
jv_ID: Kaca saiki utawa Kirim data meta

en: Current Page or Post terms (based on specified taxonomy slug)
jv_ID: Istilah Kaca utawa Kiriman Saiki (adhedhasar slug taksonomi sing ditemtokake)

en: Currently in translation mode for language
jv_ID: Saiki ing mode terjemahan kanggo basa

en: Custom CSS
jv_ID: CSS khusus

en: Custom Content class
jv_ID: Kelas Konten Khusus

en: Custom HTML (upload/browse for .html file)
jv_ID: HTML khusus (upload / browsing file .html)

en: Custom JS
jv_ID: JS Custom

en: Custom Regex
jv_ID: Regex Khusus

en: Custom TAB class
jv_ID: Kelas TAB khusus

en: Custom TAB index
jv_ID: Indeks TAB khusus

en: Custom URL
jv_ID: URL khusus

en: Custom class
jv_ID: Kelas khusus

en: Custom date format
jv_ID: Format tanggal kustom

en: Custom delimiter
jv_ID: Pembatas khusus

en: Custom enclosure
jv_ID: Kothak kustom

en: Custom field class
jv_ID: Kelas lapangan khusus

en: Custom fields to save (*|MERGE|* tags)
jv_ID: Kolom khusus kanggo disimpen (*|MERGE|* tag)

en: Custom from
jv_ID: Adat saka

en: Custom items
jv_ID: Barang kustom

en: Custom page format in units defined above e.g: 210,297
jv_ID: Format kaca khusus ing unit sing ditemtokake ing ndhuwur kayata:

en: Custom post meta data
jv_ID: Data meta kirim khusus

en: Custom sign here image
jv_ID: Custom tandha kene gambar

en: Custom use of preloader for the form.
jv_ID: Nggunakake preloader khusus kanggo formulir.

en: Custom width in pixels
jv_ID: Jembaré khusus piksel

en: Custom wrapper class
jv_ID: Kelas pambungkus khusus

en: Customer
jv_ID: Pelanggan

en: Customer E-mail
jv_ID: E-mail pelanggan

en: Customer ID
jv_ID: ID pelanggan

en: Customer has a verified PayPal account
jv_ID: Pelanggan duwe akun PayPal sing wis diverifikasi

en: Customer has an unverified PayPal account
jv_ID: Pelanggan duwe akun PayPal sing durung diverifikasi

en: Customer/User
jv_ID: Pelanggan / Panganggo

en: Customers
jv_ID: Pelanggan

en: Cyrillic text
jv_ID: Teks Cyrillic

en: Czech
jv_ID: Ceko

en: Daily (every day)
jv_ID: Saben dina (saben dina)

en: Danish
jv_ID: Wong Denmark

en: Dashed
jv_ID: Mlayu

en: Database table name
jv_ID: Jeneng tabel basis data

en: Date
jv_ID: Tanggal

en: Date Format
jv_ID: Format Tanggal

en: Date range (maximum)
jv_ID: Jangkauan tanggal (maksimal)

en: Date range (minimum)
jv_ID: Jangkauan tanggal (minimal)

en: Days to add/deduct based on connected datepicker
jv_ID: Dina kanggo nambah / nyuda adhedhasar datepicker sing gegandhengan

en: Deactivating plugin...
jv_ID: Plugin sing dipateni ...

en: Dear user,
    
    Thank you for contacting us!
jv_ID: Dhuh pangguna,
    
    Matur nuwun wis ngubungi kita!

en: Dear {user_login},%1$s%1$sThank you for registering! Before you can login you will need to verify your account.%1$sBelow you will find your activation code. You need this code to verify your account:%1$s%1$sActivation Code: %2$s{register_activation_code}%3$s%1$s%1$sClick %4$shere%5$s to verify your account with the provided code.%1$s%1$s%1$sBest regards,%1$s%1$s{option_blogname}
jv_ID: Dear {user_login},%1$s%1$sMatur nuwun sampun ndhaptar! Sadurunge mlebu log sampeyan kudu verifikasi akun sampeyan.%1$sIng ngisor iki sampeyan bakal nemokake kode aktivasi. Sampeyan mbutuhake kode iki kanggo verifikasi akun:%1$s%1$sKode Aktivasi: %2$s{register_activation_code}%3$s%1$s%1$sKlik %4$shere%5$s kanggo verifikasi akun sampeyan kanthi kode sing diwenehake.%1$s%1$s%1$sSalam,%1$s%1$s{option_blogname}

en: Dec
jv_ID: Dec.

en: December
jv_ID: Desember

en: Decimal separator
jv_ID: Pemisah desimal

en: Default (inherit)
jv_ID: Default (warisan)

en: Default (use the default_comment_status option)
jv_ID: Default (gunakake opsi default_comment_status)

en: Default (use the default_ping_status option)
jv_ID: Default (gunakake opsi default_ping_status)

en: Default - mm/dd/yy
jv_ID: Default - mm / dd / yy

en: Default Rounded
jv_ID: Default Dibunderaké

en: Default Squared
jv_ID: Default Kothak

en: Default blog email and name
jv_ID: Email lan jeneng blog standar

en: Default email template
jv_ID: Cithakan email default

en: Default format is: ID;_billing_email;_billing_first_name;_billing_last_name
jv_ID: Format default yaiku: ID; _billing_email; _billing_first_name; _billing_last_name

en: Default format is: [Order #{ID} - {_billing_email}, {_billing_first_name} {_billing_last_name}]
jv_ID: Format default yaiku: [Pesenan # {ID} - {_billing_email}, {_billing_first_name} {_billing_last_name}]

en: Default language
jv_ID: Basa gawan

en: Default positioning
jv_ID: Posisi standar

en: Default positioning (bottom right)
jv_ID: Posisi standar (sisih tengen ngisor)

en: Default post category; set in Writing Options
jv_ID: Kategori kiriman default; disetel ing Pilihan Nulis

en: Default upload location; set in Miscellaneous Options
jv_ID: Lokasi upload standar; disetel ing Pilihan Aneka

en: Default value
jv_ID: Nilai gawan

en: Default value 1-5 (empty = default)
jv_ID: Nilai standar 1-5 (kosong = default)

en: Default: None
jv_ID: Default: Ora ana

en: Defaults to 0, which allows a user to pick no date at all.
jv_ID: Default dadi 0, sing ngidini pangguna ora milih tanggal pisan.

en: Defaults to 1, which allows a user to only pick 1 date.
jv_ID: Default dadi 1, sing ngidini pangguna mung milih 1 tanggal.

en: Define a custom width for the divider. Use a pixel value. eg: 150px
jv_ID: Netepake jembaré khusus kanggo pamisah. Gunakake nilai piksel. contone: 150px

en: Define a price as float value (only dot is accepted as decimal seperator)
jv_ID: Netepake rega minangka nilai float (mung titik sing ditampa minangka pemisah desimal)

en: Define at what offset the reminder should be send based of the base time
jv_ID: Nemtokake apa ngimbangi pangeling sing kudu dikirim adhedhasar wektu dhasar

en: Define at what time the reminder should be send
jv_ID: Nemtokake ing wektu apa pangeling kudu dikirim

en: Define checkout line items
jv_ID: Nemtokake item baris checkout

en: Define custom WooCommerce "My Account" menu items
jv_ID: Netepake item menu "Akunku" WooCommerce khusus

en: Define each on a new line e.g
jv_ID: Netepake saben baris anyar kayata

en: Define each on a new line e.g:
jv_ID: Netepake saben baris anyar, contone:

en: Define each role on a new line. For instance, if you want to return only WooCommerce customers, you can use: customer
jv_ID: Netepake saben peran ing baris anyar. Contone, yen sampeyan pengin bali mung pelanggan WooCommerce, sampeyan bisa nggunakake: customer

en: Define here how you want to list your users e.g: [#{ID} - {first_name} {last_name} ({user_email})] would translate to: [#1845 - John Wilson (john@email)]
jv_ID: Temtokake ing kene kepiye sampeyan pengin dhaptar pangguna kayata: [# {ID} - {first_name} {last_name} ({user_email})] bakal diterjemahake menyang: [# 1845 - John Wilson (email john @ email)]

en: Define how many days after or before the reminder should be send based of the base date
jv_ID: Nemtokake pirang-pirang dina sawise utawa sadurunge pangeling kudu dikirim adhedhasar tanggal dhasar

en: Define menu items
jv_ID: Netepake item menu

en: Define meta data to return as value
jv_ID: Temtokake data meta kanggo bali dadi regane

en: Define the width for the divider.
jv_ID: Netepake jembaré kanggo pamisah.

en: Define user data or user meta data to return as value
jv_ID: Netepake data pangguna utawa data meta pangguna kanggo bali dadi regane

en: Delete
jv_ID: Mbusak

en: Delete Listing
jv_ID: Mbusak Listing

en: Delete Translation
jv_ID: Mbusak Tarjamahan

en: Delete all backups
jv_ID: Mbusak kabeh serep

en: Delete associated files after deleting a Contact Entry
jv_ID: Mbusak file sing gegandhengan sawise mbusak Entry Kontak

en: Delete complete form
jv_ID: Mbusak formulir lengkap

en: Delete files from server after form submissions
jv_ID: Mbusak file saka server sawise ngirim formulir

en: Delete files from server after the form was submitted
jv_ID: Mbusak file saka server sawise formulir dikirim

en: Delete item
jv_ID: Mbusak item

en: Deleting...
jv_ID: Mbusak ...

en: Demos
jv_ID: Demo

en: Denied
jv_ID: Ora ulih

en: Depending on the service you are interacting with you may need to set this to 1.1
jv_ID: Gumantung saka layanan sing sampeyan sesambungan, sampeyan bisa uga kudu nyetel 1.1

en: Descending Order
jv_ID: Pesenan mudhun

en: Describes the type of transaction being performed by Checkout in order to customize relevant text on the page, such as the submit button. Possible values
jv_ID: Nerangake jinis transaksi sing ditindakake dening Checkout kanggo ngatur teks sing cocog ing kaca, kayata tombol kirim. Nilai sing bisa ditindakake

en: Description
jv_ID: Katrangan

en: Description Styles
jv_ID: Gaya Deskripsi

en: Description color
jv_ID: Warna katrangan

en: Description for this step
jv_ID: Katrangan kanggo langkah iki

en: Description line-height in pixels (0 = none)
jv_ID: Dhuwur baris ing piksel (0 = ora ana)

en: Description of item. If you omit this variable, buyers enter their own name during checkout.
jv_ID: Katrangan saka item. Yen sampeyan ngilangi variabel iki, para panuku ketik jeneng dhewe nalika checkout.

en: Description size in pixels (0 = none)
jv_ID: Ukuran katrangan ing piksel (0 = ora ana)

en: Description weight (0 = none)
jv_ID: Bobot katrangan (0 = ora ana)

en: Desktop preview
jv_ID: Pratinjau desktop

en: Destination (specifies the end location to which to calculate directions)
jv_ID: Tujuan (nemtokake lokasi pungkasan sing bakal ngetung arah)

en: Destination address
jv_ID: Alamat tujuan

en: Destination address (required)
jv_ID: Alamat tujuan (dibutuhake)

en: Disable 'Enter' keyboard button (preventing to submit form on pressing Enter)
jv_ID: Pateni tombol 'Enter' keyboard (ngalangi ngirim formulir nalika pencet Enter)

en: Disable Multi-part current step parameter in the URL
jv_ID: Pateni parameter langkah saiki Multi-part ing URL

en: Disable autocompletion
jv_ID: Pateni otomatis

en: Disable autofocus on first field
jv_ID: Pateni fokus otomatis ing kolom kapisan

en: Disable default UI
jv_ID: Pateni UI gawan

en: Disable popup closing
jv_ID: Pateni tutup popup

en: Disable scrolling on Prev and Next button click
jv_ID: Pateni nggulung ing klik tombol Prev lan Next

en: Disable scrolling on error
jv_ID: Pateni kesalahan gulung

en: Disable the input field
jv_ID: Pateni kolom input

en: Disable the option to select the specific day in the calendar e.g Sunday, Monday etc.
jv_ID: Pateni pilihan kanggo milih dina tartamtu ing tanggalan eg dina Minggu, Senen lsp.

en: Disable this to remove your editor's Visual and Text tabs
jv_ID: Pateni iki kanggo mbusak tab Visual lan Teks editor sampeyan

en: Disable time options by ranges
jv_ID: Pateni pilihan wektu kanthi rentang

en: Disabled
jv_ID: Dipatèni

en: Disabled (do not make variable)
jv_ID: Dinonaktifake (aja nggawe variabel)

en: Disabled (do not use conditional logic)
jv_ID: Dinonaktifake (ora nggunakake logika bersyarat)

en: Disabled (not recommended)
jv_ID: Dinonaktifake (ora disaranake)

en: Disabled (use default form settings)
jv_ID: Pateni (gunakake setelan formulir gawan)

en: Disallow users to change existing signature when form was populated with data
jv_ID: Ora ngidini pangguna ngganti teken sing ana nalika formulir diisi karo data

en: Disallow users to filter items
jv_ID: Ngidini pangguna kanggo nyaring item

en: Discount amount (leave blank for no discount)
jv_ID: Jumlah diskon (kosongake ora ana diskon)

en: Discount amount associated with an item, which must be less than the selling price of the item.
jv_ID: Jumlah diskon sing digandhengake karo item, sing kudu kurang saka rega adol barang kasebut.

en: Discount number
jv_ID: Nomer diskon

en: Discount rate (leave blank for no discount)
jv_ID: Tingkat diskon (kosongake tanpa diskon)

en: Discount rate, as a percentage, associated with an item. Set to a value less than 100
jv_ID: Tingkat diskon, minangka persentase, digandhengake karo item. Setel menyang nilai kurang saka 100

en: Display Layout
jv_ID: Tata Letak Tampilan

en: Display Name
jv_ID: Jeneng Tampilan

en: Display a message after user has reset their password (leave blank for no message)
jv_ID: Tampilake pesen sawise pangguna ngreset tembung sandhi (kosongake ora ana pesen)

en: Display a message to the locked out user
jv_ID: Tampilake pesen menyang pangguna sing dikunci

en: Display a message to the logged out user
jv_ID: Tampilake pesen menyang pangguna sing wis metu

en: Display a message when account has been verified
jv_ID: Tampilake pesen nalika akun wis diverifikasi

en: Display a message when no user is logged in
jv_ID: Tampilake pesen nalika ora ana pangguna sing mlebu

en: Display a message when no user was found (leave blank for no message)
jv_ID: Tampilake pesen nalika ora ana pangguna sing ditemokake (kosongake yen ora ana pesen)

en: Display a message when the activation code is incorrect
jv_ID: Tampilake pesen nalika kode aktivasi salah

en: Display a welcome message after user has logged in (leave blank for no message)
jv_ID: Tampilake pesen sambutan sawise pangguna mlebu (kosongake ora ana pesen)

en: Display an error message when form is locked
jv_ID: Tampilake pesen kesalahan nalika formulir dikunci

en: Display close (X) button
jv_ID: Nuduhake tombol cedhak (X).

en: Display dates in other months at the start or end of the current month
jv_ID: Tanggal tampilan ing wulan liyane ing wiwitan utawa pungkasan wulan saiki

en: Display dots navigation
jv_ID: Navigasi titik

en: Display form processing overlay (popup)
jv_ID: Tampilan overlay pangolahan formulir (nyembul)

en: Display interests/groups
jv_ID: Nuduhake kapentingan / klompok

en: Display name
jv_ID: Jeneng tampilan

en: Display oldest or latest entries at the top
jv_ID: Tampilake entri paling tuwa utawa paling anyar ing ndhuwur

en: Display popup after X seconds
jv_ID: Tampilake popup sawise X detik

en: Display popup after X seconds of inactivity
jv_ID: Tampilake popup sawise X detik ora aktif

en: Display popup between date range (schedule)
jv_ID: Tampilake popup antarane rentang tanggal (jadwal)

en: Display popup on exit intent
jv_ID: Tampilake popup ing maksud metu

en: Display popup on page leave/close/exit
jv_ID: Tampilake popup ing kaca ninggalake / nutup / metu

en: Display popup on page load
jv_ID: Tampilake popup ing mbukak kaca

en: Display prev/next buttons
jv_ID: Tampilake tombol prev / sabanjuré

en: Display previous and next buttons
jv_ID: Tampilake tombol sadurunge lan sabanjure

en: Dissallow user from selecting the specified dates or date ranges in the calendar
jv_ID: Cegah pangguna saka milih tanggal utawa rentang tanggal sing ditemtokake ing tanggalan

en: Distance / Duration calculation (google directions)
jv_ID: Perhitungan Jarak / Durasi (pituduh google)

en: Distance in meters
jv_ID: Jarak ing meter

en: Distance text in km or miles
jv_ID: Teks jarak ing km utawa mil

en: Divider
jv_ID: Pamisah

en: Divider alignment
jv_ID: Alignment pamisah

en: Divider color
jv_ID: Werna pamisah

en: Divider custom width
jv_ID: Lebar khusus pemisah

en: Divider height
jv_ID: Dhuwur pamisah

en: Divider weight
jv_ID: Bobot dibagi

en: Do not allow (default)
jv_ID: Aja ngidini (standar)

en: Do not apply any discount
jv_ID: Aja nggunakake diskon sembarang

en: Do not change role
jv_ID: Aja ngganti peran

en: Do not create a new Contact Entry
jv_ID: Aja nggawe Entry Kontak anyar

en: Do not create a new Contact Entry when an existing one was updated
jv_ID: Aja nggawe Entry Kontak anyar nalika ana sing wis dianyari

en: Do not display an admin notice after updating the plugin
jv_ID: Aja nampilake kabar admin sawise nganyari plugin

en: Do not exclude from emails
jv_ID: Aja ngilangi saka email

en: Do not fill out the following field with entry data
jv_ID: Aja ngisi kolom entri ing ngisor iki kanthi data entri

en: Do not normalize strings (default)
jv_ID: Aja normalake strings (standar)

en: Do not report more detailed information to your customer.  Instead, present as you would the
jv_ID: Aja nglaporake informasi sing luwih rinci menyang pelanggan. Nanging, nampilake kaya sing sampeyan lakoni

en: Do not report more detailed information to your customer. Instead, present as you would the
jv_ID: Aja nglaporake informasi sing luwih rinci menyang pelanggan. Nanging, nampilake kaya sing sampeyan lakoni

en: Do not save PDF in Contact Entry
jv_ID: Aja nyimpen PDF ing Entry Kontak

en: Do not save data
jv_ID: Aja nyimpen data

en: Do not save empty values
jv_ID: Aja nyimpen nilai kosong

en: Do not save field in Contact Entry
jv_ID: Aja nyimpen lapangan ing Entry Kontak

en: Do not send a confirmation email
jv_ID: Aja ngirim email konfirmasi

en: Do not send an admin email
jv_ID: Aja ngirim email admin

en: Do not send form settings to Zapier (enabled by default)
jv_ID: Aja ngirim setelan formulir menyang Zapier (diaktifake kanthi gawan)

en: Do not show file uploads in the Media Library
jv_ID: Aja nuduhake unggahan file ing Perpustakaan Media

en: Do nothing (don't login nor send verification email)
jv_ID: Aja nindakake apa-apa (aja mlebet utawa ngirim email verifikasi)

en: Documentation
jv_ID: Dokumentasi

en: Domain name for blog
jv_ID: Jeneng domain kanggo blog

en: Donation checkout
jv_ID: Checkout sumbangan

en: Dotted
jv_ID: Burik

en: Double
jv_ID: Dobel

en: Download PDF
jv_ID: Ngundhuh PDF

en: Download Summary
jv_ID: Ringkesan Download

en: Download button text
jv_ID: Teks tombol unduh

en: Downloadable product
jv_ID: Produk sing bisa diunduh

en: Downloading file...
jv_ID: Ngundhuh file ...

en: Dragger color
jv_ID: Werna seret

en: Dropdown arrow
jv_ID: Panah gulung mudhun

en: Dropdown colors
jv_ID: Warna dropdown

en: Dropdown item background
jv_ID: Latar mburi item gulung mudhun

en: Dropdown item background focus
jv_ID: Fokus latar mburi item gulung mudhun

en: Dropdown item font focus
jv_ID: Fokus font item dropdown

en: Duplicate
jv_ID: Duplikat

en: Duplicate element
jv_ID: Unsur duplikat

en: Duplicate entry title error message
jv_ID: Pesen kesalahan judhul entri duplikat

en: Duration in seconds
jv_ID: Durasi ing detik

en: Duration text in minutes
jv_ID: Teks Duration ing menit

en: Dutch
jv_ID: Wong Walanda

en: Dutch (Belgium)
jv_ID: Walanda (Belgia)

en: Dynamic
jv_ID: Dinamis

en: E-mail & Contact Entry Label
jv_ID: Label E-mail & Hubungi Entri

en: E-mail Address
jv_ID: Alamat E-mail

en: E-mail Reminders
jv_ID: E-mail Pangeling

en: E-mail Template 1
jv_ID: Cithakan E-mail 1

en: E-mail address
jv_ID: Alamat email

en: E-mail address (mailto:)
jv_ID: Alamat e-mail (mailto:)

en: E-mail address of blog administrator
jv_ID: Alamat email saka administrator blog

en: E-mail copyright
jv_ID: E-mail hak cipta

en: E-mail headers
jv_ID: Header e-mail

en: E-mail logo
jv_ID: Logo e-mail

en: E-mail social icons
jv_ID: E-mail lambang sosial

en: E-mail subtitle
jv_ID: Subtitle e-mail

en: E-mail subtitle (confirm)
jv_ID: Subtitle email (konfirmasi)

en: E-mail title
jv_ID: Judhul e-mail

en: E-mail title (confirm)
jv_ID: Judul e-mail (konfirmasi)

en: E.g: field_name|meta_key (each on a new line)
jv_ID: Contone: field_name|meta_key (saben baris anyar)

en: ECHO - Output plain-text as-is, appropriate for CLI
jv_ID: ECHO - Output-text-text as-is, cocog kanggo CLI

en: ERROR_LOG - Output to error log as configured in php.ini
jv_ID: ERROR_LOG - Output menyang log kesalahan kaya sing dikonfigurasi ing php.ini

en: Edit Translation
jv_ID: Sunting Terjemahan

en: Edit author
jv_ID: Sunting penulis

en: Edit contact entry
jv_ID: Sunting entri kontak

en: Edit element
jv_ID: Sunting unsur

en: Edit order
jv_ID: Sunting pesenan

en: Edit post
jv_ID: Sunting kiriman

en: Edit the contact entry (backend)
jv_ID: Sunting entri kontak (backend)

en: Editor height in pixels
jv_ID: Dhuwur editor ing piksel

en: Element Settings & Options
jv_ID: Setelan & Pilihan Elemen

en: Email Address
jv_ID: Alamat Email

en: Email attachments
jv_ID: Lampiran Email

en: Email headers
jv_ID: Header email

en: Email label
jv_ID: Label e-mail

en: Email template
jv_ID: Cithakan email

en: Empty cart before adding products
jv_ID: Kranjang kosong sadurunge nambah produk

en: Enable
jv_ID: Aktifake

en: Enable (do not save empty values)
jv_ID: Aktifake (aja nyimpen nilai kosong)

en: Enable (exclude empty values)
jv_ID: Aktifake (ora kalebu nilai kosong)

en: Enable (makes it possible to search for text inside the PDF)
jv_ID: Aktifake (nggawe bisa nggoleki teks ing PDF)

en: Enable (only enable this if your form uses arabic text)
jv_ID: Aktifake (mung aktifake yen formulir sampeyan nggunakake teks Arab)

en: Enable (only enable this if your form uses cyrillic text)
jv_ID: Aktifake (mung aktifake yen formulir sampeyan nggunakake teks cyrillic)

en: Enable Adaptive Placeholders
jv_ID: Aktifake Placeholder Adaptif

en: Enable Add More
jv_ID: Aktifake Tambah Liyane

en: Enable Ajax
jv_ID: Aktifake Ajax

en: Enable Drag & Drop Upload Support
jv_ID: Aktifake Dhukungan Seret & Selehake Upload

en: Enable Form to PDF generation
jv_ID: Aktifake Formulir menyang generasi PDF

en: Enable Google Analytics Tracking
jv_ID: Aktifake Pelacakan Google Analytics

en: Enable PayPal Checkout
jv_ID: Aktifake PayPal Checkout

en: Enable PayPal Sandbox mode (for testing purposes only)
jv_ID: Aktifake mode PayPal Sandbox (mung kanggo tujuan testing)

en: Enable Popup
jv_ID: Aktifake Popup

en: Enable Popup Border
jv_ID: Aktifake Popup Border

en: Enable Popup Shadows
jv_ID: Aktifake Popup Shadows

en: Enable RTL (Right To Left layout)
jv_ID: Aktifake RTL (Tata Tengen Ngiwa)

en: Enable RTL E-mails
jv_ID: Aktifake E-mail RTL

en: Enable Right To Left Layout
jv_ID: Ngaktifake Tengen Meneng Layout

en: Enable SMTP authentication
jv_ID: Aktifake otentikasi SMTP

en: Enable Stripe Checkout
jv_ID: Aktifake Stripe Checkout

en: Enable Stripe Sandbox/Test mode (for testing purposes only)
jv_ID: Aktifake mode Stripe Sandbox/Test (mung kanggo tujuan testing)

en: Enable Stripe checkout for this form
jv_ID: Aktifake checkout Stripe kanggo formulir iki

en: Enable TLS or SSL encryption
jv_ID: Ngaktifake enkripsi TLS utawa SSL

en: Enable Tax ID collection (allows users to purchase as a business)
jv_ID: Aktifake koleksi ID Pajak (ngidini pangguna tuku minangka bisnis)

en: Enable WooCommerce Checkout
jv_ID: Aktifake WooCommerce Checkout

en: Enable WooCommerce Order Search
jv_ID: Aktifake Telusuran Pesenan WooCommerce

en: Enable Zapier connection
jv_ID: Aktifake sambungan Zapier

en: Enable address auto complete
jv_ID: Aktifake alamat kanthi lengkap

en: Enable auto suggest
jv_ID: Aktifake saran otomatis

en: Enable automatic Tax
jv_ID: Aktifake Pajak otomatis

en: Enable birthdate calculations
jv_ID: Aktifake petungan tanggal lahir

en: Enable code generation
jv_ID: Ngaktifake nggawe kode

en: Enable contact entry search by title
jv_ID: Aktifake telusuran entri kontak kanthi judhul

en: Enable contact entry updating
jv_ID: Aktifake nganyari entri kontak

en: Enable custom entry titles
jv_ID: Ngaktifake judhul entri khusus

en: Enable custom padding
jv_ID: Ngaktifake padding khusus

en: Enable custom parameter string for POST method
jv_ID: Aktifake string parameter khusus kanggo metode POST

en: Enable custom popup padding
jv_ID: Aktifake padding popup khusus

en: Enable custom return URL
jv_ID: Aktifake URL bali khusus

en: Enable custom settings
jv_ID: Aktifake setelan khusus

en: Enable debug mode (this will not submit the form, but directly download the generated PDF, only enable this when developing your form)
jv_ID: Aktifake mode debug (iki ora bakal ngirim formulir, nanging langsung ndownload PDF sing digawe, mung aktifake nalika nggawe formulir)

en: Enable debug mode (will output POST response for developers)
jv_ID: Aktifake mode debug (bakal ngasilake respons POST kanggo pangembang)

en: Enable distance calculator
jv_ID: Aktifake kalkulator jarak

en: Enable email reminder #%s
jv_ID: Aktifake pangeling email #%s

en: Enable expiration cookie (show popup only once)
jv_ID: Aktifake cookie kadaluwarsa (nuduhake popup mung sapisan)

en: Enable form POST method
jv_ID: Aktifake metode form POST

en: Enable icons
jv_ID: Aktifake lambang

en: Enable invoice numbers increament e.g: 0001
jv_ID: Aktifake nomer invoice kanggo nambah: 0001

en: Enable keyword field
jv_ID: Aktifake kolom tembung kunci

en: Enable keyword user input
jv_ID: Aktifake input pangguna tembung kunci

en: Enable line breaks
jv_ID: Aktifake break line

en: Enable listings for this form
jv_ID: Aktifake dhaptar kanggo formulir iki

en: Enable media upload button
jv_ID: Aktifake tombol upload media

en: Enable password protection
jv_ID: Aktifake proteksi sandhi

en: Enable read-only
jv_ID: Aktifake maca-mung

en: Enable server side lookup
jv_ID: Aktifake panelusuran sisih server

en: Enable the WordPress text editor
jv_ID: Aktifake editor teks WordPress

en: Enable this if you do not wish to create a brand new Contact Entry upon updating an existing Contact Entry
jv_ID: Aktifake iki yen sampeyan ora pengin nggawe Entry Kontak anyar nalika nganyari Entry Kontak sing wis ana

en: Enable this if you want to hide the steps on mobile devices
jv_ID: Aktifake iki yen sampeyan pengin ndhelikake langkah-langkah ing piranti seluler

en: Enable this if you want to show the progress bar for Multi-part
jv_ID: Aktifake iki yen sampeyan pengin nuduhake garis kemajuan kanggo Multi-part

en: Enable this if you want to show the steps for Multi-part
jv_ID: Aktifake iki yen sampeyan pengin nuduhake langkah-langkah kanggo Multi-part

en: Enable transparent backgrounds
jv_ID: Aktifake latar mburi transparan

en: Enable uppercase transformation
jv_ID: Aktifake transformasi huruf gedhe

en: Enable user form lock / submission limit
jv_ID: Aktifake watesan kunci / pangiriman formulir pangguna

en: Enabled
jv_ID: Diaktifake

en: Enabled (make variable)
jv_ID: Diaktifake (gawe variabel)

en: Enabled (recommended)
jv_ID: Diaktifake (disaranake)

en: Enabled (use custom button settings)
jv_ID: Diaktifake (gunakake setelan tombol khusus)

en: Enabling this will also prevent the keyboard from popping up on mobile devices
jv_ID: Ngaktifake iki uga bakal nyegah keyboard ora muncul ing piranti seluler

en: English / Western (default)
jv_ID: Inggris / Kulon (default)

en: English / Western formatting is the default
jv_ID: Format Inggris / Kulon minangka standar

en: English/Australia
jv_ID: Inggris / Australia

en: English/New Zealand
jv_ID: Inggris / Selandia Baru

en: English/UK
jv_ID: Inggris / Inggris

en: Enter "4" to display 16 as 0016
jv_ID: Ketik "4" kanggo nampilake 16 dadi 0016

en: Enter Coupon ID:
jv_ID: Ketik ID Kupon:

en: Enter Promotion ID:
jv_ID: Ketik ID Promosi:

en: Enter a custom URL to link to
jv_ID: Ketik URL khusus kanggo ngubungake

en: Enter a custom URL to redirect to
jv_ID: Ketik URL khusus kanggo pangalihan menyang

en: Enter a custom email address or use the blog settings
jv_ID: Ketik alamat email khusus utawa gunakake setelan blog

en: Enter a custom entry title
jv_ID: Ketik judhul entri khusus

en: Enter a custom form post URL
jv_ID: Ketik URL postingan formulir khusus

en: Enter a fixed address/zipcode or enter the unique field name to retrieve dynamic address from users
jv_ID: Ketik alamat / zipcode tetep utawa ketik jeneng lapangan sing unik kanggo njupuk alamat dinamis saka pangguna

en: Enter a name
jv_ID: Ketik jeneng

en: Enter a name for your form
jv_ID: Ketik jeneng kanggo formulir sampeyan

en: Enter a parent ID if you want the post to have a parent
jv_ID: Ketik ID wong tuwa yen sampeyan pengin kiriman duwe wong tuwa

en: Enter a password to protect the form
jv_ID: Ketik sandhi kanggo nglindhungi formulir

en: Enter a predefined mask e.g: (999) 999-9999
jv_ID: Ketik topeng sing wis ditemtokake kayata: (999) 999-9999

en: Enter a strong password
jv_ID: Ketik sandhi sing kuwat

en: Enter an already existing Stripe product ID that this price will belong to
jv_ID: Ketik ID produk Stripe sing wis ana sing regane bakal dadi

en: Enter an email address
jv_ID: Ketik alamat email

en: Enter anything you like for the copyright section
jv_ID: Ketik apa wae sing disenengi kanggo bagean hak cipta

en: Enter custom URL (use {tags} if needed)
jv_ID: Ketik URL khusus (gunakake {tags} yen perlu)

en: Enter custom parameter string
jv_ID: Ketik string parameter khusus

en: Enter form ID's to compare duplicate entry title against
jv_ID: Ketik ID formulir kanggo mbandhingake judhul entri duplikat

en: Enter latitudes and longitudes
jv_ID: Ketik garis lintang lan garis bujur

en: Enter product price/plan ID.
jv_ID: Ketik rega produk / ID rencana.

en: Enter shipping rate ID:
jv_ID: Ketik ID tarif pengiriman:

en: Enter tags (comma separated)
jv_ID: Ketik tag (dipisahake koma)

en: Enter the  fields that need to be saved for a subscriber
jv_ID: Ketik kolom sing kudu disimpen kanggo pelanggan

en: Enter the amount in hours before the retry payment link expires. Must be a number between 24 and 720.
jv_ID: Ketik jumlah ing sawetara jam sadurunge link pembayaran nyoba maneh kadaluwarsa. Kudu nomer antarane 24 lan 720.

en: Enter the attribute slug name e.g color or condition
jv_ID: Ketik jeneng slug atribut kayata warna utawa kahanan

en: Enter the attributes that needs to be saved for this product. Put each attribute category on a new line separated by pipes \"|\". Define your values like so:%3$sAttribute Slug|Attribute value|Visible|Variation|Taxonomys%3$sExample with tags:%3$s%1$s%4$s%2$s%3$sExample without tags:%3$s%1$s%4$s%2$s%3$sAllowed values:%3$s%1$s%4$s%2$s%3$s
jv_ID: Ketik atribut sing kudu disimpen kanggo produk iki. Sijine saben kategori atribut ing baris anyar sing dipisahake dening pipa \"|\". Nemtokake nilai sampeyan kaya mangkene:%3$sAttribute Slug|Nilai atribut|Katon|Variasi|Taxonomys%3$sConto karo tag:%3$s%1$s%4$s%2$s%3$sConto tanpa tag: %3$s%1$s%4$s%2$s%3$sNilai sing diidini:%3$s%1$s%4$s%2$s%3$s

en: Enter the category ID's to exclude separated by comma's
jv_ID: Ketik ID kategori kanggo ora kalebu saka koma

en: Enter the list ID's or enter a {tag}
jv_ID: Ketik ID dhaptar utawa ketik {tag}

en: Enter the name of the post type
jv_ID: Ketik jeneng jinis kirim

en: Enter the name of the post type (e.g: post, page, product)
jv_ID: Ketik jeneng jinis kiriman (eg: kiriman, kaca, produk)

en: Enter the post ID's to exclude separated by comma's
jv_ID: Ketik ID postingan kanggo ngilangi pisah karo koma

en: Enter the price
jv_ID: Ketik rega

en: Enter the product(s) ID that needs to be added to the cart
jv_ID: Ketik ID produk sing kudu ditambahake menyang cart

en: Enter the product(s) custom meta data (optional)
jv_ID: Ketik data meta khusus produk (opsional)

en: Enter the second value you want to validate
jv_ID: Ketik nilai nomer loro sing pengin divalidasi

en: Enter the table name including the prefix e.g: wp_mycustomtable
jv_ID: Ketik jeneng tabel kalebu ater-ater kayata: wp_mycustomtable

en: Enter the tag names separated by comma e.g: developers,sales,press
jv_ID: Ketik jeneng tag sing dipisahake koma contone: pangembang, dodolan, penet

en: Enter the taxonomy slug name e.g category or product_cat
jv_ID: Ketik jeneng slug taksonomi kayata kategori utawa product_cat

en: Enter the unique field name which the distance value should be populated to (required)
jv_ID: Ketik jeneng lapangan unik sing kudu diisi (jarak)

en: Enter the user ID's to exclude separated by comma's
jv_ID: Ketik ID pangguna kanggo ora kalebu saka koma

en: Enter the value you want to validate
jv_ID: Ketik nilai sing pengin divalidasi

en: Entry ID
jv_ID: ID entri

en: Entry date
jv_ID: Tanggal mlebu

en: Entry search
jv_ID: Panelusuran entri

en: Entry searched
jv_ID: Entri digoleki

en: Entry status
jv_ID: Status mlebu

en: Entry status after payment completed
jv_ID: Status entri sawise pembayaran rampung

en: Entry title
jv_ID: Judhul entri

en: Equal
jv_ID: Padha karo

en: Error
jv_ID: Kesalahan

en: Error Colors
jv_ID: Warna Kesalahan

en: Error Message Colors
jv_ID: Warna Pesen Kesalahan

en: Error message positioning
jv_ID: Posisi pesen kesalahan

en: Error message to display to the user when the field was filled out incorrectly (when the validation failed)
jv_ID: Pesen kesalahan sing bakal ditampilake kanggo pangguna nalika kolom diisi kanthi salah (nalika validasi gagal)

en: Error message to display to the user when the field was not filled out. Falls back to the "Validation error message" if left blank.
jv_ID: Pesen kesalahan kanggo nampilake pangguna nalika kolom ora diisi. Bali menyang "Pesen kesalahan Validasi" yen kosong.

en: Error: server could not save the form because the request is to large. Please contact your webmaster and increase your server limits.
jv_ID: Error: server ora bisa nyimpen formulir amarga panjalukane gedhe. Hubungi webmaster sampeyan lan tambahake watesan server sampeyan.

en: Estonian
jv_ID: Estonia

en: European - dd-mm-yy
jv_ID: Eropa - dd-mm-yy

en: Every minute
jv_ID: Saben menit

en: Exact match
jv_ID: Pertandhingan sing tepat

en: Example
jv_ID: Tuladhane

en: Example 100 years in the past and 5 years in the future: -100:+5
jv_ID: Contone 100 taun kepungkur lan 5 taun mbesuk: -100: +5

en: Example to return the row ID: <strong>{ID}</strong>
jv_ID: Contone kanggo ngasilake ID baris: <strong> {ID} </strong>

en: Example with {tags}
jv_ID: Tuladha nganggo {tag}

en: Example without {tags}
jv_ID: Tuladha tanpa {tag}

en: Example, to return the row First name: <strong>{first_name}</strong>
jv_ID: Contone, kanggo mbalekake baris Jeneng pisanan: <strong> {first_name} </strong>

en: Example: 09:00%sYou can also use {tags}, for instance to dynamically retrieve a timestamp (epoch). This way you can use it in combination with the Calculator element to calculate a time in the future, for instance 2 hours in the future (leave blank to disable this feature)
jv_ID: Conto: 09:00%sSampeyan uga bisa nggunakake {tags}, contone kanggo njupuk wektu kanthi dinamis (jaman). Kanthi cara iki sampeyan bisa nggunakake kombinasi karo unsur Kalkulator kanggo ngetung wektu ing mangsa ngarep, kayata 2 jam ing mangsa ngarep (kothong kanggo mateni fitur iki)

en: Example: 17:00%sYou can also use {tags}, for instance to dynamically retrieve a timestamp (epoch). This way you can use it in combination with the Calculator element to calculate a time in the future, for instance 2 hours in the future (leave blank to disable this feature)
jv_ID: Conto: 17:00%sSampeyan uga bisa nggunakake {tags}, contone kanggo njupuk wektu kanthi dinamis (jaman). Kanthi cara iki sampeyan bisa nggunakake kombinasi karo unsur Kalkulator kanggo ngetung wektu ing mangsa ngarep, kayata 2 jam ing mangsa ngarep (kothong kanggo mateni fitur iki)

en: Example: 2 = Two hours after, -5 = Five hours before<br />(the base time will be the time of the form submission)
jv_ID: Tuladha: 2 = Rong jam sawise, -5 = Lima jam sadurunge<br /> (wektu dhasar bakal dadi wektu kiriman formulir)

en: Example: Company Name
jv_ID: Tuladha: Jeneng Perusahaan

en: Example: Verify your account
jv_ID: Tuladha: Verifikasi akun sampeyan

en: Example: Your account has been approved
jv_ID: Conto: Akun sampeyan wis disetujoni

en: Example: Your new password. You can use {user_login}
jv_ID: Tuladha: Sandi anyar sampeyan. Sampeyan bisa nggunakake {user_login}

en: Example: first_name|last_name|email
jv_ID: Tuladha: jeneng pisanan|jeneng pungkasan|email

en: Example: if you want to limit 2 submissions per user set this to "2"
jv_ID: Contone: yen sampeyan pengin matesi 2 kiriman saben pangguna atur menyang "2"

en: Example: if you want to limit the form to 50 submissions in total, set this option to "50"
jv_ID: Contone: yen sampeyan pengin matesi formulir menyang 50 total pengiriman, setel pilihan iki menyang "50"

en: Example: info@companyname.com
jv_ID: Tuladha: info@companyname.com

en: Example: no-reply@companyname.com
jv_ID: Tuladha: no-reply@companyname.com

en: Example: smtp1.example.com;smtp2.example.com
jv_ID: Tuladha: smtp1.example.com; smtp2.example.com

en: Example:%1$s0:00|9:00%1$s17:00|0:00%1$s(enter each range on a new line)
jv_ID: Conto:%1$s0:00|9:00%1$s17:00|0:00%1$s(ketik saben kisaran ing baris anyar)

en: Example:%1$sbilling_first_name|{first_name}%1$sbilling_last_name|{last_name}%1$sbilling_postcode|{zipcode}%1$sbilling_city|{city}%1$s%1$sPossible field to populate on checkout page are:%1$s
jv_ID: Conto:%1$sbilling_first_name|{first_name}%1$sbilling_last_name|{last_name}%1$sbilling_postcode|{zipcode}%1$sbilling_city|{city}%1$s%1$sBidang sing bisa diisi ing kaca checkout yaiku: %1$s

en: Exclude a category
jv_ID: Ora kalebu kategori

en: Exclude a post
jv_ID: Ora kalebu postingan

en: Exclude dates or a range of dates
jv_ID: Ora kalebu tanggal utawa sawetara tanggal

en: Exclude empty values from email loop
jv_ID: Ora kalebu nilai kosong saka loop email

en: Exclude fields from CSV file (put each field name on a new line)
jv_ID: Ngilangi kolom saka file CSV (saben jeneng kolom ing baris anyar)

en: Exclude from admin email
jv_ID: Ora kalebu email admin

en: Exclude from all emails
jv_ID: Ora kalebu saka kabeh email

en: Exclude from confirmation email
jv_ID: Ora kalebu email konfirmasi

en: Exclude from email
jv_ID: Ora kalebu email

en: Exclude specific days
jv_ID: Ora kalebu dina tartamtu

en: Exclude user(s)
jv_ID: Ora kalebu pangguna

en: Existing Page
jv_ID: Kaca Ana

en: Expiration time in days
jv_ID: Wektu kadaluwarsa ing dina

en: Expired
jv_ID: Kadaluwarsa

en: Export
jv_ID: Ekspor

en: Export & Import
jv_ID: Ekspor & Impor

en: Export Contact Entries
jv_ID: Entri Kontak Ekspor

en: Export Contact Entries to CSV
jv_ID: Entri Kontak Ekspor menyang CSV

en: Export Forms
jv_ID: Formulir Ekspor

en: Export Settings
jv_ID: Setelan Ekspor

en: Export form
jv_ID: Formulir ekspor

en: Export to CSV
jv_ID: Ekspor menyang CSV

en: Extra styles
jv_ID: Gaya ekstra

en: FORM_ID|PRODUCT_ID
    FORM_ID|CATEGORY_SLUG
jv_ID: FORM_ID|PRODUCT_ID
    FORM_ID|KATEGORI_SLUG

en: Fade in down to up
jv_ID: Fade mudhun nganti munggah

en: Fade in left to right
jv_ID: Fade ing kiwa nengen

en: Fade in right to left
jv_ID: Fade nengen nengen

en: Fade in up to down
jv_ID: Fade nganti mudhun

en: Fade in without movement
jv_ID: Pudar tanpa gerakan

en: FadeIn duration in milliseconds (0 is no fade effect)
jv_ID: Durasi FadeIn ing milidetik (0 ora ana efek fade)

en: FadeOut duration in milliseconds (0 is no fade effect)
jv_ID: Durasi FadeOut ing milidetik (0 ora ana efek fade)

en: Failed
jv_ID: Gagal

en: Failed to process data, please try again
jv_ID: Gagal ngolah data, coba maneh

en: Featured product
jv_ID: produk unggulan

en: Feb
jv_ID: Peb

en: February
jv_ID: Februari

en: Field Colors
jv_ID: Werna Lapangan

en: Field Colors Focus
jv_ID: Fokus Warna Kolom

en: Field Label
jv_ID: Label Lapangan

en: Field Loop:
jv_ID: Loop Lapangan:

en: Field description
jv_ID: Katrangan lapangan

en: Field description font size
jv_ID: Ukuran font deskripsi lapangan

en: Field description font weight
jv_ID: Bobot font deskripsi lapangan

en: Field description line height
jv_ID: Dhuwur baris deskripsi lapangan

en: Field height in pixels
jv_ID: Dhuwur lapangan ing piksel

en: Field is required!
jv_ID: Lapangan dibutuhake!

en: Field label
jv_ID: Label lapangan

en: Field label font size
jv_ID: Ukuran font label lapangan

en: Field label font weight
jv_ID: bobot font label lapangan

en: Field label line height
jv_ID: Dhuwur baris label lapangan

en: Field name
jv_ID: jeneng lapangan

en: Field size
jv_ID: Ukuran lapangan

en: Field size in height
jv_ID: Ukuran lapangan ing dhuwur

en: Field type
jv_ID: Jinis lapangan

en: Field width in pixels
jv_ID: Jembar lapangan ing piksel

en: Fields to skip (enter unique field names separated by pipes)
jv_ID: Fields to skip (ketik jeneng lapangan unik sing dipisahake karo pipa)

en: File Upload Settings
jv_ID: Setelan Unggah File

en: File upload
jv_ID: Pangunggahan file

en: Filesize is too big
jv_ID: Filesize gedhe banget

en: Filled border color (leave blank for no border)
jv_ID: Werna wates sing diisi (aja kosong tanpa wates)

en: Filled bottom background color
jv_ID: Werna latar mburi ngisor sing diisi

en: Filled font color
jv_ID: Werna font sing diisi

en: Filled top background color
jv_ID: Werna latar mburi ndhuwur sing diisi

en: Filter
jv_ID: Saring

en: Filter by (leave blank to search all)
jv_ID: Filter miturut (ninggalake kosong kanggo nelusuri kabeh)

en: Filter by forms (or leave empty to export entries from all forms)
jv_ID: Nyaring miturut formulir (utawa ninggalake kosong kanggo ngekspor entri saka kabeh formulir)

en: Filter by order status (leave blank to search all)
jv_ID: Filter miturut status pesenan (kosongake telusuran kabeh)

en: Filter logic
jv_ID: Logika filter

en: Filter method
jv_ID: Metode Filter

en: Filter options
jv_ID: Pilihan Filter

en: Filter placeholder
jv_ID: Panggonan Filter

en: Filter posts by specific taxonomy
jv_ID: Nyaring postingan miturut taksonomi tartamtu

en: Filter users by role(s)
jv_ID: Nyaring pangguna miturut peran

en: Filters relation
jv_ID: Hubungan saringan

en: Finnish
jv_ID: Basa Finlandia

en: First Name
jv_ID: Jeneng Pertama

en: First choice
jv_ID: Pilihan kapisan

en: First day of week
jv_ID: Dina kapisan minggu

en: First name
jv_ID: Jeneng ngarep

en: First name (optional)
jv_ID: Jeneng ngarep (opsional)

en: First/Last name
jv_ID: Jeneng Pertama / Pungkasan

en: Fixed (e.g: always at 09:00)
jv_ID: Didandani (contone: tansah jam 09:00)

en: Fixed (not recommended)
jv_ID: Ndandani (ora disaranake)

en: Float
jv_ID: Ngawang

en: Focussed border color (leave blank for no border)
jv_ID: Werna wates sing fokus (aja kosong tanpa wates)

en: Focussed bottom background color
jv_ID: Werna latar mburi ngisor sing fokus

en: Focussed font color
jv_ID: Werna font sing fokus

en: Focussed top background color
jv_ID: Werna latar mburi ndhuwur sing fokus

en: Font Color
jv_ID: Warna Font

en: Font Color Focus
jv_ID: Fokus Warna Font

en: Font color
jv_ID: Werna font

en: Font family
jv_ID: kulawarga font

en: Font size in pixels
jv_ID: Ukuran font ing piksel

en: Font styles
jv_ID: Gaya font

en: Font styles (mobile/responsive)
jv_ID: Gaya font (seluler/responsif)

en: Font weight
jv_ID: Bobot font

en: Footer colors
jv_ID: Warna footer

en: Footer margins (in units declared above)
jv_ID: Margin footer (ing unit sing diandharake ing ndhuwur)

en: For developers only, not visible by default, you can change this with custom CSS.
jv_ID: Mung kanggo pangembang, ora katon kanthi gawan, sampeyan bisa ngganti nganggo CSS khusus.

en: Force responsiveness on mobile devices (always 100% width)
jv_ID: Meksa responsif ing piranti seluler (mesthi 100% jembar)

en: Force to use line breaks instead of paragraphs
jv_ID: Kepeksa nggunakake istirahat garis tinimbang paragraf

en: Force: use the above setting for all Admin E-mails (the setting defined on individual forms will be ignored)
jv_ID: Pasukan: gunakake setelan ing ndhuwur kanggo kabeh Email E-mail (setelan sing ditemtokake ing bentuk individu bakal diabaikan)

en: Force: use the above setting for all Confirmation E-mails (the setting defined on individual forms will be ignored)
jv_ID: Pasukan: gunakake setelan ing ndhuwur kanggo kabeh E-mail Konfirmasi (setelan sing ditemtokake ing bentuk individu bakal diabaikan)

en: Form Elements
jv_ID: Unsur Wangun

en: Form ID's separated by commas
jv_ID: Formulir ID dipisahake karo koma

en: Form Margins example: 0px 0px 0px 0px
jv_ID: Contone margeni Formulir: 0px 0px 0px 0px

en: Form Maximum Width
jv_ID: Jembar Maksimum Formulir

en: Form Name
jv_ID: Jeneng Formulir

en: Form Settings
jv_ID: Setelan Formulir

en: Form creation failed, could not find original form:
jv_ID: Gawe formulir gagal, ora bisa nemokake formulir asli:

en: Form loading icon (preloader)
jv_ID: Ikon pemuatan formulir (preloader)

en: Form name
jv_ID: Jeneng formulir

en: Form redirect option
jv_ID: Opsi pangalihan formulir

en: Form settings
jv_ID: Setelan formulir

en: Form setup wizard
jv_ID: Wisaya persiyapan formulir

en: Form:
jv_ID: Formulir:

en: French
jv_ID: Prancis

en: Fri
jv_ID: Jum

en: Friday
jv_ID: Jumuah

en: From
jv_ID: Saka

en: From Bottom
jv_ID: Saka Ngisor

en: From Left
jv_ID: Saka Ngiwa

en: From Right
jv_ID: Saka Kanan

en: From Top
jv_ID: Saka Ndhuwur

en: From date
jv_ID: Saka tanggal

en: From date (yyyy-mm-dd): Display the popup within specific date range
jv_ID: Saka tanggal (yyyy-mm-dd): Tampilake popup ing sawetara tanggal tartamtu

en: From email
jv_ID: Saka email

en: From email:
jv_ID: Saka email:

en: From name
jv_ID: Saka jeneng

en: From name:
jv_ID: Saka jeneng:

en: Front-end Posting
jv_ID: Posting ngarep

en: Front-end Posting Settings
jv_ID: Setelan Posting ngarep-mburi

en: Full - DD, d MM, yy
jv_ID: Lengkap - DD, d MM, yy

en: Full Name
jv_ID: Jeneng Lengkap

en: Full Rounded
jv_ID: Babak Babak

en: Future
jv_ID: mangsa

en: Galician
jv_ID: Wong Galicia

en: General
jv_ID: Umume

en: Generate new password on the fly when sending approve email
jv_ID: Gawe sandhi anyar kanthi cepet nalika ngirim email sing disetujoni

en: Generated PDF
jv_ID: PDF sing digawe

en: Generated PDF Label
jv_ID: Label PDF sing digawe

en: Generated PDF URL
jv_ID: URL PDF sing digawe

en: Generated PDF file
jv_ID: File PDF sing digawe

en: Generated PDF name
jv_ID: Jeneng PDF sing digawe

en: Generating PDF file...
jv_ID: Nggawe file PDF ...

en: Generating text
jv_ID: Ngasilake teks

en: Georgian
jv_ID: Georgia

en: German
jv_ID: Jerman

en: Get your API key
jv_ID: Entuk kunci API sampeyan

en: Get your webhook signing secret key
jv_ID: Entuk kunci rahasia penandatanganan webhook

en: Give this listing a name
jv_ID: Menehi jeneng listing iki

en: Global Form locker / submission limit
jv_ID: Watesan loker / pengajuan Formulir Global

en: Global Overriding
jv_ID: Overriding Global

en: Global Unique ID for referencing the post
jv_ID: ID Unik Global kanggo referensi kirim

en: Global font family
jv_ID: Kulawarga font global

en: Global font size
jv_ID: Ukuran font global

en: Global font weight
jv_ID: Bobot font global

en: Global line height
jv_ID: dhuwur baris global

en: Global secret name
jv_ID: Jeneng rahasia global

en: Global secret value
jv_ID: Nilai rahasia global

en: Global secrets
jv_ID: Rahasia global

en: Global secrets can be used in all your forms. Make sure to not alter any existing secrets or it could possibly impact previously created forms that are using global secrets.
jv_ID: Rahasia global bisa digunakake ing kabeh bentuk sampeyan. Priksa manawa ora ngowahi rahasia sing wis ana utawa bisa uga mengaruhi formulir sing digawe sadurunge sing nggunakake rahasia global.

en: Google API key
jv_ID: Kunci API Google

en: Google Map
jv_ID: Peta Google

en: Google Maps API - Key
jv_ID: Google Maps API - Kunci

en: Google Maps API - Language
jv_ID: Google Maps API - Basa

en: Google Maps API - Region
jv_ID: Google Maps API - Wilayah

en: Google reCAPTCHA verification failed!
jv_ID: Verifikasi reCAPTCHA Google gagal!

en: Gradient Bottom
jv_ID: Gradien Ngisor

en: Gradient Bottom Focus
jv_ID: Fokus Ngisor Gradien

en: Gradient Top
jv_ID: Ndhuwur Gradien

en: Gradient Top Focus
jv_ID: Fokus Top Gradient

en: Greater than
jv_ID: Luwih gedhe saka

en: Greater than or equal to
jv_ID: Luwih saka utawa padha karo

en: Greek
jv_ID: Yunani

en: Grid
jv_ID: Kisi Kisi

en: Gross amount
jv_ID: Jumlah reged

en: Grouped field
jv_ID: Lapangan sing diklompokaké

en: HTML (raw)
jv_ID: HTML (mentah)

en: HTML - Output escaped, line breaks converted to `<br>`, appropriate for browser output
jv_ID: HTML - Output bisa lolos, break line diowahi dadi `<br>`, cocog kanggo output browser

en: HTML Elements
jv_ID: Unsur HTML

en: HTML/message to display to users that can not see the listing (leave blank for none)
jv_ID: HTML/pesen kanggo ditampilake kanggo pangguna sing ora bisa ndeleng dhaptar (kosongake ora ana)

en: HTML/message to display when there are no results (leave blank for none)
jv_ID: HTML/pesen kanggo ditampilake nalika ora ana asil (kosongake ora ana)

en: HTML/message to display when there are no results based on filter (leave blank for none)
jv_ID: HTML/pesen kanggo ditampilake nalika ora ana asil adhedhasar filter (kosongake ora ana)

en: HTTP v1.0 (default)
jv_ID: HTTP v1.0 (standar)

en: HTTP version
jv_ID: Versi HTTP

en: Handling amount
jv_ID: Jumlah nangani

en: Handling charges
jv_ID: nangani biaya

en: Header colors
jv_ID: Warna header

en: Header margins (in units declared above)
jv_ID: Margin header (ing unit sing dipratelakake ing ndhuwur)

en: Heading
jv_ID: Judhul

en: Heading 1
jv_ID: Judhul 1

en: Heading 2
jv_ID: Judhul 2

en: Heading 3
jv_ID: Judhul 3

en: Heading 4
jv_ID: Judhul 4

en: Heading 5
jv_ID: Judhul 5

en: Heading 6
jv_ID: Judhul 6

en: Heading Styles
jv_ID: Gaya Judhul

en: Heading size
jv_ID: Ukuran judhul

en: Hebrew
jv_ID: Basa Ibrani

en: Hello {user_login}, your account has been verified!
jv_ID: Halo {user_login}, akun sampeyan wis diverifikasi!

en: Here you can change serveral settings that apply to your backend
jv_ID: Ing kene sampeyan bisa ngganti setelan server sing ditrapake ing backend

en: Here you can change the way files are being processed and uploaded
jv_ID: Ing kene sampeyan bisa ngganti cara proses lan upload file

en: Here you can enter the items that need to be added to the cart after form submission
jv_ID: Ing kene sampeyan bisa ngetik item sing kudu ditambahake menyang cart sawise kiriman formulir

en: Here you can override specific settings for all your forms (including previously created forms). Only use it if you have a setting that needs to be used on all forms. To actually apply the setting to all forms you must enable the checkbox 'Force: ...' that corresponds with the setting. If you later decide to uncheck the checkbox, the old form values will be used again. Meaning if you use the below settings it will not actually override any of your form settings, but simply ignore them.
jv_ID: Ing kene sampeyan bisa ngalahake setelan tartamtu kanggo kabeh formulir (kalebu formulir sing digawe sadurunge). Mung gunakake yen sampeyan duwe setelan sing kudu digunakake ing kabeh formulir. Kanggo bener ngetrapake setelan menyang kabeh formulir sampeyan kudu ngaktifake kothak centhang 'Force: ...' sing cocog karo setelan kasebut. Yen sampeyan mengko arep mbusak centhang ing kothak, angka-angka formulir lawas bakal digunakake maneh. Tegese yen sampeyan nggunakake setelan ing ngisor iki, ora bakal ngluwihi setelan formulir sampeyan, nanging ora digatekake.

en: Here you can setup the subscription price, time and periods
jv_ID: Ing kene sampeyan bisa nyetel rega langganan, wektu lan wektu

en: Hidden
jv_ID: Didhelikake

en: Hidden field
jv_ID: Lapangan sing didhelikake

en: Hide
jv_ID: Ndhelikake

en: Hide back to top button
jv_ID: Singidaken maneh menyang tombol ndhuwur

en: Hide empty categories
jv_ID: Singidaken kategori kosong

en: Hide field icons
jv_ID: Singidaken lambang lapangan

en: Hide files from Media Library that were uploaded via forms
jv_ID: Singidaken file saka Media Library sing diunggah liwat formulir

en: Hide form after submitting
jv_ID: Singidaken formulir sawise ngirim

en: Hide form from locked out users
jv_ID: Singidaken formulir saka pangguna sing dikunci

en: Hide form from logged in users
jv_ID: Singidaken formulir saka pangguna sing mlebu

en: Hide form from not logged in users
jv_ID: Singidaken formulir saka pangguna sing ora mlebu

en: Hide form when locked
jv_ID: Singidaken formulir nalika dikunci

en: Hide on mobile devices
jv_ID: Singidaken ing piranti seluler

en: Hide products from the shop
jv_ID: Singidaken produk saka toko

en: Hide steps on mobile devices
jv_ID: Ndhelikake langkah-langkah ing piranti seluler

en: Hide the form from locked out users
jv_ID: Singidaken formulir saka pangguna sing dikunci

en: Hide the form from logged in users
jv_ID: Singidaken formulir saka pangguna sing mlebu

en: Hide the form from not logged in users
jv_ID: Singidaken formulir saka pangguna sing ora mlebu

en: Horizontal display ( -- )
jv_ID: Tampilan horizontal (--)

en: Horizontal tabs
jv_ID: Tab horisontal

en: Hover
jv_ID: Nglayang

en: How does this field need to be validated?
jv_ID: Kepiye lapangan iki kudu divalidasi?

en: How many posts should be retrieved at a maximum?
jv_ID: Pira kiriman sing kudu dijupuk maksimal?

en: How times should be displayed in the list and input element.
jv_ID: Kepiye kaping kudu ditampilake ing dhaptar lan elemen input.

en: How to display your icon.
jv_ID: Cara nampilake lambang sampeyan.

en: How to handle debug output
jv_ID: Cara ngatasi output debug

en: Huge
jv_ID: Ageng

en: Hungarian
jv_ID: Wong Hungaria

en: ID
jv_ID: KTP

en: ID of an existing Customer, if one exists. In payment mode, the customer's most recent card payment method will be used to prefill the email, name, card details, and billing address on the Checkout page. In subscription mode, the customer's default payment method will be used if it's a card, and otherwise the most recent card will be used. A valid billing address, billing name and billing email are required on the payment method for Checkout to prefill the customer's card details.
jv_ID: ID Pelanggan sing ana, yen ana. Ing mode pembayaran, cara pembayaran kertu paling anyar saka pelanggan bakal digunakake kanggo ngisi email, jeneng, rincian kertu, lan alamat tagihan ing kaca Checkout. Ing mode langganan, cara pembayaran standar pelanggan bakal digunakake yen kertu, lan kertu paling anyar bakal digunakake. Alamat tagihan sing bener, jeneng tagihan lan email tagihan dibutuhake ing cara pembayaran kanggo Checkout kanggo ngisi rincian kertu pelanggan.

en: ID's
jv_ID: ID kang

en: ID;_billing_email;_billing_first_name;_billing_last_name
jv_ID: ID; _billing_email; _billing_first_name; _billing_last_name

en: IP-address
jv_ID: Alamat IP

en: Icelandic
jv_ID: Islandia

en: Icon
jv_ID: Ikon

en: Icon Colors
jv_ID: Warna Ikon

en: Icon alignment
jv_ID: Alignment ikon

en: Icon positioning
jv_ID: Posisi ikon

en: If field is inside dynamic column, system will automatically add all the meta data. Put each product ID with it's meta data on a new line separated by pipes "|".%1$s%2$sExample with tags:%3$s {id}|Color|{color}%1$s%2$sExample without tags:%3$s 82921|Color|Red%1$s%2$sAllowed values:%3$s integer|string|string.
jv_ID: Yen kolom ana ing kolom dinamis, sistem bakal nambah kabeh data meta kanthi otomatis. Lebokake saben ID produk kanthi meta data ing baris anyar sing dipisahake karo pipa "|".%1$s%2$sConto kanthi tag:%3$s {id}|Warna|{warna}%1$s%2$sConto tanpa tag:%3$s 82921|Warna|Abang%1$s%2$sNilai sing diidini:%3$s integer|string|string.

en: If profile-based shipping rates are configured with a basis of weight, the sum of weight values is used to calculate the shipping charges for the payment. A valid value is a decimal number with two significant digits to the right of the decimal point.
jv_ID: Yen tarif pengiriman adhedhasar profil dikonfigurasi kanthi basis bobot, jumlah bobot digunakake kanggo ngetung biaya pengiriman kanggo pambayaran kasebut. Nilai sing bener yaiku angka desimal kanthi rong digit signifikan ing sisih tengen titik desimal.

en: If provided, this value will be used when the Customer object is created. If not provided, customers will be asked to enter their email address. Use this parameter to prefill customer data if you already have an email on file.
jv_ID: Yen kasedhiya, nilai iki bakal digunakake nalika obyek Pelanggan digawe. Yen ora kasedhiya, pelanggan bakal dijaluk ngetik alamat email. Gunakake parameter iki kanggo ngisi data pelanggan yen sampeyan wis duwe email ing file.

en: If the amount appears to be correct, the customer needs to check with their card issuer that they can make purchases of that amount.
jv_ID: Yen jumlah katon bener, pelanggan kudu mriksa karo sing ngetokake sekuritas kertu yen bisa tuku jumlah kasebut.

en: If the card reader supports Online PIN, the customer should be prompted for a PIN without a new transaction being created. If the card reader does not support Online PIN, the customer should try again by inserting their card and entering a PIN.
jv_ID: Yen maca kertu ndhukung PIN Online, pelanggan kudu dijaluk PIN tanpa nggawe transaksi anyar. Yen maca kertu ora ndhukung PIN Online, pelanggan kudu nyoba maneh kanthi nglebokake kertu lan ngetik PIN.

en: If you are loading forms through iframes that have a different origin you will require to disable the CSRF check in order to be able to submit forms. This is not recommended. Only use this if you have no other solution.
jv_ID: Yen sampeyan ngemot formulir liwat iframe sing asale beda, sampeyan kudu mateni mriksa CSRF supaya bisa ngirim formulir. Iki ora dianjurake. Gunakake iki mung yen sampeyan ora duwe solusi liyane.

en: If you enable this option, make sure you have set your %sGoogle API key%s under "Super Forms > Settings > Form Settings"
jv_ID: Yen sampeyan ngaktifake pilihan iki, priksa manawa sampeyan wis nyetel %sGoogle API key%s ing "Formulir Super> Setelan> Setelan Formulir"

en: If you have set an image, the image will override the icon
jv_ID: Yen sampeyan wis ngeset gambar, gambar bakal ngilangi lambang kasebut

en: If you need to send 10 reminders enter: 10
jv_ID: Yen sampeyan kudu ngirim 10 pangeling ketik: 10

en: If your site runs a caching system that doesn't allow for cookies to be used e.g Varnish Cache or NGINX caching engines you can enable this option to disable the cookie from being stored. Note that this will break some functionalities within the plugin that require cookies. For instance the functionality to "Save form progression" will not work when this option is enabled.
jv_ID: Yen situs sampeyan mbukak sistem cache sing ora ngidini cookie digunakake, kayata Vacheish Cache utawa mesin cache NGINX, sampeyan bisa ngaktifake pilihan iki supaya cookie ora disimpen. Elinga yen iki bakal ngilangi sawetara fungsi ing plugin sing mbutuhake cookie. Contone fungsionalitas kanggo "Simpen kemajuan formulir" ora bakal aktif yen opsi iki diaktifake.

en: If your site uses Ajax to request post content activate this option. This makes sure styles/scripts are loaded before the Ajax request.
jv_ID: Yen situs sampeyan nggunakake Ajax kanggo njaluk konten kirim aktifake opsi iki. Iki nggawe gaya / skrip manawa dimuat sadurunge panjaluk Ajax.

en: Image
jv_ID: Gambar

en: Image Alignment
jv_ID: Alignment Gambar

en: Image Button (leave blank to use text button)
jv_ID: Tombol Gambar (kosongake kanggo nggunakake tombol teks)

en: Image Link
jv_ID: Link Gambar

en: Image background size
jv_ID: Ukuran latar mburi gambar

en: Imperial (distance returned in miles and feet)
jv_ID: Imperial (jarak bali mil lan kaki)

en: Import Contact Entries
jv_ID: Entri Kontak Impor

en: Import Forms
jv_ID: Formulir Impor

en: Import Settings
jv_ID: Setelan Impor

en: Import completed
jv_ID: Impor rampung

en: Import elements
jv_ID: Unsur impor

en: Import failed: something went wrong while importing.
jv_ID: Impor gagal: ana sing salah nalika ngimpor.

en: Import file #%d could not be located
jv_ID: Impor file #%d ora bisa ditemokake

en: Import fonts via URL (put each on a new line)
jv_ID: Impor font liwat URL (sijine saben baris anyar)

en: Import form
jv_ID: Formulir impor

en: Import secrets
jv_ID: Impor rahasia

en: Import settings
jv_ID: Setelan impor

en: Import translation settings
jv_ID: Impor setelan terjemahan

en: Important notice:
jv_ID: Wara-wara penting:

en: Importing...
jv_ID: Ngimpor ...

en: In general only a single type is allowed. If no type is specified, all types will be returned.%3$s%1$sSupported types are:%2$s%3$s- %1$sgeocode%2$s: return only geocoding results, rather than business results. Generally, you use this request to disambiguate results where the location specified may be indeterminate.%3$s- %1$saddress%2$s: return only geocoding results with a precise address. Generally, you use this request when you know the user will be looking for a fully specified address.%3$s- %1$sestablishment%2$s: return only business results.%3$s- %1$s(regions)%2$s: return any result matching the following types: locality, sublocality, postal_code, country, administrative_area_level_1, administrative_area_level_2%3$s- %1$s(cities)%2$s: type collection instructs the Places service to return results that match locality or administrative_area_level_3%3$s
jv_ID: Umume mung siji jinis sing diidini. Yen ora ana jinis sing ditemtokake, kabeh jinis bakal dibalekake.%3$s%1$sJenis sing didhukung yaiku:%2$s%3$s- %1$sgeocode%2$s: mung ngasilake asil geocoding, tinimbang asil bisnis . Umumé, sampeyan nggunakake panyuwunan iki kanggo mbatalake asil ing ngendi lokasi sing ditemtokake bisa uga ora ditemtokake.%3$s- %1$saddress%2$s: mung ngasilake asil geocoding kanthi alamat sing tepat. Umume, sampeyan nggunakake panyuwunan iki yen sampeyan ngerti pangguna bakal nggoleki alamat sing wis ditemtokake kanthi lengkap.%3$s- %1$settablishment%2$s: mung ngasilake asil bisnis.%3$s- %1$s(wilayah )%2$s: ngasilake asil apa wae sing cocog karo jinis ing ngisor iki: lokalitas, sublokal, kode_pos, negara, administrative_area_level_1, administrative_area_level_2%3$s- %1$s(city)%2$s: koleksi jinis nuntun layanan Places bali asil sing cocog karo lokalitas utawa administrative_area_level_3%3$s

en: In order to make calls you have to enable the following library in your %sAPI manager%s:%s- Google Maps JavaScript API
jv_ID: Kanggo nelpon, sampeyan kudu ngaktifake perpustakaan ing ngisor iki ing %sAPI manager%s:%s- Google Maps JavaScript API

en: In order to make calls you have to enable these libraries in your %1$sAPI manager%2$s:%3$s- Google Maps JavaScript API%3$s- Google Places API Web Service
jv_ID: Kanggo nelpon, sampeyan kudu ngaktifake perpustakaan kasebut ing %1$sAPI manager%2$s:%3$s- Google Maps JavaScript API%3$s- Layanan Web Google Places API

en: In order to reflect any changes made to the below settings you must refresh your permalinks under %1$sSettings > Permalinks%2$s by clicking "Save Changes".
jv_ID: Kanggo nggambarake owah-owahan apa wae ing setelan ing ngisor iki, sampeyan kudu refresh permalinks ing %1$sSettings > Permalinks%2$s kanthi ngeklik "Simpen Owah-owahan".

en: In order to use this feature you must provide your Google API key in %sSuper Forms > Settings > Form Settings%s
jv_ID: Kanggo nggunakake fitur iki, sampeyan kudu nyedhiyani kunci Google API ing %sSuper Formulir > Setelan > Setelan Formulir%s

en: In stock (default)
jv_ID: Ing saham (standar)

en: In stock?
jv_ID: Ing saham?

en: Include dynamic data (enable this when using dynamic columns)
jv_ID: Kalebu data dinamis (aktifake iki nalika nggunakake kolom dinamis)

en: Incomplete
jv_ID: ora pepak

en: Incorrect activation code message
jv_ID: Pesen kode aktivasi sing salah

en: Incorrect latitude and longitude coordinates for Polylines, please correct and update element!
jv_ID: Koordinat garis lintang lan garis bujur sing salah kanggo Polylines, mangga koreksi lan nganyari elemen!

en: Incorrect list ID, or list no longer exists:
jv_ID: ID dhaptar sing salah, utawa dhaptar ora ana maneh:

en: Incorrect password message
jv_ID: Pesen sandhi sing salah

en: Incorrect password, please try again!
jv_ID: Tembung sandhi sing salah, coba maneh!

en: Indicate what the user needs to enter or select. (leave blank to remove)
jv_ID: Tandha apa sing kudu diketik utawa dipilih pangguna. (tinggalake kosong kanggo dicopot)

en: Indicates the field in emails and contact entries. (required)
jv_ID: Nuduhake lapangan ing email lan entri kontak. (wajib)

en: Individual / Grouped
jv_ID: Individu / Klompok

en: Individual field
jv_ID: Lapangan individu

en: Indonesian
jv_ID: Wong indonesia

en: Inherit headers from your Admin or Confirmation email settings.%1$s%2$sNote:%3$s you must define custom headers in case you are not sending Admin or Confirmation emails.
jv_ID: Warisan header saka setelan email Admin utawa Konfirmasi.%1$s%2$sCathetan:%3$s sampeyan kudu nemtokake header khusus yen sampeyan ora ngirim email Admin utawa Konfirmasi.

en: Inside the field
jv_ID: Ing njero lapangan

en: Instead of super forms sending all data vailable you can send a custom POST with custom parameters required
jv_ID: Tinimbang formulir super sing ngirim kabeh data sing kasedhiya, sampeyan bisa ngirim POST khusus kanthi parameter khusus sing dibutuhake

en: Insurance
jv_ID: Asuransi

en: Integer representing the number of trial period days before the customer is charged for the first time. Has to be at least 1.
jv_ID: Integer sing makili jumlah dina periode nyoba sadurunge pelanggan dikenani biaya kanggo pisanan. Paling ora kudu 1.

en: Invalid JSON, please correct the error(s) and try again!
jv_ID: JSON ora valid, tulung koreksi kesalahan lan coba maneh!

en: Invalid SMTP settings!
jv_ID: Setelan SMTP ora valid!

en: Invalid phonenumber!
jv_ID: Nomer telpon ora valid!

en: Invoice ID
jv_ID: ID invoice

en: Invoice number
jv_ID: Nomer invoice

en: Invoice number padding (leading zero's)
jv_ID: Bantalan nomer invoice (nol nol)

en: It is best practice to use local secrets unless you have a specific use case that requires the use for global secrets.
jv_ID: Praktik paling apik nggunakake rahasia lokal kajaba sampeyan duwe kasus panggunaan khusus sing mbutuhake panggunaan rahasia global.

en: It is recommended to always only save it's value, unless you really require otherwise
jv_ID: Disaranake mung mung nyimpen regane, kajaba sampeyan pancen mbutuhake liyane

en: It's not possible to insert a Multipart inside a Multipart
jv_ID: Sampeyan ora bisa masang Multipart ing Multipart

en: Italian
jv_ID: Wong Italia

en: Item description (leave blank to let users enter a name)
jv_ID: Katrangan item (kosongake supaya pangguna bisa ngetik jeneng)

en: Item name
jv_ID: jeneng item

en: Item number (to track product or service)
jv_ID: Nomer item (kanggo nglacak produk utawa layanan)

en: Item price (leave blank to let user enter their own price)
jv_ID: Rega barang (kosongake supaya pangguna bisa ngetik rega dhewe)

en: Items to be added to cart
jv_ID: Item sing bakal ditambahake menyang cart

en: January
jv_ID: Januari

en: Japanese
jv_ID: Wong jepang

en: July
jv_ID: Juli

en: June
jv_ID: Wulan Juni

en: Keep connection open after each message
jv_ID: Terus koneksi mbukak sawise saben pesen

en: Keep current orientation (default)
jv_ID: Tansah orientasi saiki (standar)

en: Keep existing role (only use this when updating existing user)
jv_ID: Tansah peran sing ana (mung gunakake iki nalika nganyari pangguna sing wis ana)

en: Keep original size on mobile devices (prevents 100% width)
jv_ID: Tansah ukuran asli ing piranti seluler (ngalangi jembaré 100%)

en: Keyword/Tag background
jv_ID: Latar mburi tembung kunci

en: Keyword/Tag delete icon
jv_ID: Ikon Busak Kata Kunci/Tag

en: Keyword/Tag font
jv_ID: Fon tembung kunci

en: Keyword/Tag list background hover
jv_ID: Keyword/tag dhaptar latar mburi hover

en: Keywords split method (default=both)
jv_ID: Metode pamisah tembung kunci (standar = kalorone)

en: Keywords/Tags colors
jv_ID: Werna tembung kunci

en: Korean
jv_ID: Wong korea

en: Label & Description colors
jv_ID: Warna label & Deskripsi

en: Label deffinition for each user
jv_ID: Definisi label kanggo saben pangguna

en: Landscape
jv_ID: Lansekap

en: Language
jv_ID: Basa

en: Language for the billing information/log-in page
jv_ID: Basa kanggo informasi tagihan / kaca mlebu

en: Large
jv_ID: Gedhe

en: Last Grouped field (closes/ends a group)
jv_ID: Lapangan Terklompok pungkasan (nutup / mungkasi klompok)

en: Last Name
jv_ID: Jeneng mburi

en: Last name
jv_ID: Jeneng mburi

en: Last name (optional)
jv_ID: Jeneng mburi (opsional)

en: Latitude
jv_ID: Lintang

en: Latvian
jv_ID: Wong Latvia

en: Layout
jv_ID: Tata Letak

en: Layout Elements
jv_ID: Unsur Tata Letak

en: Lead Details
jv_ID: Rincian Lead

en: Lead Information
jv_ID: Informasi Utama

en: Leave blank for no fees
jv_ID: Ninggalake kosong tanpa biaya

en: Leave blank for no post format
jv_ID: Ninggalake kosong kanggo ora ana format kiriman

en: Leave blank for no question icon
jv_ID: Ninggalake kosong tanpa lambang pitakon

en: Leave blank if you prefer to not use an icon.
jv_ID: Ninggalake kosong yen sampeyan seneng ora nggunakake lambang.

en: Leave blank to not populate any checkout fields
jv_ID: Ninggalake kothong supaya ora ngisi kolom checkout

en: Leave blank to send all form data
jv_ID: Ninggalake kosong kanggo ngirim kabeh data formulir

en: Leave blank to use the default product type: simple
jv_ID: Ninggalake kothong kanggo nggunakake jinis produk standar: prasaja

en: Leave empty for no replacement
jv_ID: Ninggalake kosong tanpa sulih

en: Left
jv_ID: Ngiwa

en: Left (default)
jv_ID: Ngiwa (standar)

en: Length of decimal
jv_ID: Dawane desimal

en: Less than
jv_ID: Kurang saka

en: Less than or equal to
jv_ID: Kurang saka utawa padha karo

en: Let a new line break act as shift+enter
jv_ID: Ayo break line anyar tumindak minangka shift + enter

en: Let users duplicate the fields inside this column
jv_ID: Ayo pangguna duplikat kolom ing kolom iki

en: Letters only
jv_ID: Huruf mung

en: Licenses
jv_ID: Lisensi

en: Limit (set to -1 for no limit)
jv_ID: Watesan (disetel menyang -1 tanpa watesan)

en: Limit for dynamic fields (0 = unlimited)
jv_ID: Batesi kolom dinamis (0 = tanpa wates)

en: Line Thickness
jv_ID: Ketebalan Garis

en: Line color
jv_ID: Warna garis

en: Line height in pixels
jv_ID: Dhuwur baris ing piksel

en: List (horizontal)
jv_ID: Dhaptar (horisontal)

en: List (vertical)
jv_ID: Dhaptar (vertikal)

en: List of available fields:
jv_ID: Dhaptar lapangan sing kasedhiya:

en: List of supported language codes: %sSupported Languages%s
jv_ID: Dhaptar kode basa sing didhukung: %sBasa sing Didhukung%s

en: Listings Add-on %1$sBETA%2$s
jv_ID: Add-on Listing %1$sBETA%2$s

en: Listings allow you to display Contact Entries in a list/table on the front-end. For each form you can have multiple listings with their own settings. You can copy paste the listings shortcode anywhere in your page to display the listing.
jv_ID: Listings ngidini sampeyan nampilake Entri Kontak ing dhaptar / tabel ing ngarep. Kanggo saben formulir sampeyan bisa duwe sawetara dhaptar kanthi setelan dhewe. Sampeyan bisa nyalin tempel kode cekak dhaptar ing endi wae ing kaca sampeyan kanggo nampilake dhaptar kasebut.

en: Lithuanian
jv_ID: Basa Lithuania

en: Live preview
jv_ID: Pratayang langsung

en: Live publishable key
jv_ID: Kunci sing bisa diterbitake langsung

en: Live secret key
jv_ID: Urip kunci rahasia

en: Live webhook ID
jv_ID: ID webhook langsung

en: Live webhook signing secret key
jv_ID: Kunci rahasia penandatanganan webhook langsung

en: Load More
jv_ID: Muat liyane

en: Load Quicktags
jv_ID: Muat Quicktags

en: Load default Settings
jv_ID: Muat Setelan gawan

en: Loading...
jv_ID: Ngundhuh ...

en: Local secret name
jv_ID: Jeneng rahasia lokal

en: Local secret value
jv_ID: Nilai rahasia lokal

en: Local secrets
jv_ID: Rahasia lokal

en: Local secrets can only be used in this form only
jv_ID: Rahasia lokal mung bisa digunakake ing formulir iki

en: Lock all to global settings
jv_ID: Kunci kabeh menyang setelan global

en: Lock form after specific amount of submissions
jv_ID: Formulir kunci sawise jumlah pangiriman tartamtu

en: Lock form after specific amount of submissions by user
jv_ID: Formulir kunci sawise jumlah pangiriman tartamtu dening pangguna

en: Lock message description
jv_ID: Katrangan pesen kunci

en: Lock message title
jv_ID: Judhul pesen kunci

en: Lock to global settings
jv_ID: Kunci menyang setelan global

en: Login (user will be logged in)
jv_ID: Login (pangguna bakal mlebu)

en: Login page URL
jv_ID: URL kaca mlebu

en: Long name (default)
jv_ID: Jeneng dawa (standar)

en: Longitude
jv_ID: Bujur

en: Loop fields HTML
jv_ID: Loop kolom HTML

en: Lost Password E-mail Body
jv_ID: Ilang Sandi E-mail Body

en: Lost Password E-mail Subject
jv_ID: Subjek Email Sandi sing ilang

en: Luxembourgish
jv_ID: Luksemburg

en: Macedonian
jv_ID: Basa Makedonia

en: MailPoet Settings
jv_ID: Setelan MailPoet

en: Mailchimp Audiance ID
jv_ID: ID Pemirsa Mailchimp

en: Mailchimp Settings
jv_ID: Setelan Mailchimp

en: Mailster Settings
jv_ID: Setelan Mailster

en: Make a duplicate from this form
jv_ID: Gawe duplikat saka formulir iki

en: Make a duplicate of this entry
jv_ID: Gawe duplikat entri iki

en: Make column invisible
jv_ID: Gawe kolom sing ora katon

en: Make days shown before or after the current month selectable
jv_ID: Gawe dina sing dituduhake sadurunge utawa sawise wulan saiki bisa dipilih

en: Make field read-only
jv_ID: Gawe maca lapangan wae

en: Make field variable
jv_ID: Gawe variabel lapangan

en: Make popup sticky
jv_ID: Nggawe popup lengket

en: Make sure the following events are enabled for this webhook:%s%s%s%s
jv_ID: Priksa manawa acara ing ngisor iki diaktifake kanggo webhook iki:%s%s%s%s

en: Make sure to enter your Stripe API credentials via %sSuper Forms > Settings > Stripe Checkout%s
jv_ID: Priksa manawa sampeyan ngetik kredensial Stripe API liwat %sSuper Forms > Setelan > Stripe Checkout%s

en: Make this field disabled, this way a user cannot edit the field value
jv_ID: Gawe kolom iki dipateni, kanthi cara iki pangguna ora bisa ngowahi nilai kolom

en: Malaysian
jv_ID: Wong malaysia

en: Manage stock?
jv_ID: Ngatur saham?

en: Manually enter each condition (default)
jv_ID: Ketik kanthi manual saben kondisi (standar)

en: Map address (location)
jv_ID: Alamat peta (lokasi)

en: Map custom fields
jv_ID: Map kothak adat

en: Map data with fields
jv_ID: Data peta karo kolom

en: Map data with form fields
jv_ID: Data peta kanthi kolom formulir

en: Map zoom
jv_ID: Zoom peta

en: March
jv_ID: Maret

en: Margin between items (bottom margin / spacing)
jv_ID: Margin ing antarane item (wates ngisor / jarak)

en: Margins (top right bottom left)
jv_ID: Margin (kiwa tengen ngisor kiwa)

en: Mark read
jv_ID: Tandha diwaca

en: Mark this entry as read
jv_ID: Tandhani entri iki minangka diwaca

en: Mark this entry as unread
jv_ID: Tandhani entri iki minangka durung diwaca

en: Mark unread
jv_ID: Tandhani durung diwaca

en: Max characters/selections allowed
jv_ID: Karakter / pilihan maksimal diijini

en: Max image height in pixels (0 = no max)
jv_ID: Dhuwur gambar maksimal piksel (0 = ora maks)

en: Max image width in pixels (0 = no max)
jv_ID: Jembar gambar maksimal ing piksel (0 = ora maks)

en: Max number allowed
jv_ID: Nomer maksimal diijini

en: Max. Connect with other datepicker
jv_ID: Maks. Sambungake karo datepicker liyane

en: Maximize all elements
jv_ID: Ngoptimalake kabeh elemen

en: Maximum image height in pixels
jv_ID: Dhuwur gambar maksimal ing piksel

en: Maximum image width in pixels
jv_ID: Jembar gambar maksimal ing piksel

en: Maximum number of rows to display
jv_ID: Nomer maksimal larik kanggo ditampilake

en: Maximum of one year interval allowed (1 year, 12 months, or 52 weeks).
jv_ID: Maksimum interval setahun sing diidini (1 taun, 12 wulan, utawa 52 minggu).

en: May
jv_ID: Mei

en: Medium
jv_ID: Sedheng

en: Medium (default)
jv_ID: Sedheng (standar)

en: Medium - d MM, y
jv_ID: Sedheng - d MM, y

en: Menu order (blank = 0)
jv_ID: Urutan menu (kosong = 0)

en: Message for locked out users
jv_ID: Pesen kanggo pangguna sing dikunci

en: Message for not logged in users
jv_ID: Pesen kanggo pangguna sing ora mlebu

en: Metric (distance returned in kilometers and meters)
jv_ID: Metrik (jarak bali ing kilometer lan meter)

en: Min characters/selections allowed
jv_ID: Dilarang karakter minimal / pilihan

en: Min height in pixels
jv_ID: Dhuwuré piksel

en: Min number allowed
jv_ID: Nomer minimal diidini

en: Min. Connect with other datepicker
jv_ID: Min Sambungake karo datepicker liyane

en: Minimize
jv_ID: Nyilikake

en: Minimize all elements
jv_ID: Nyilikake kabeh elemen

en: Minimum width of each item
jv_ID: Jembar minimal kanggo saben barang

en: Mis.
jv_ID: Mis

en: Mobile preview
jv_ID: Pratinjau seluler

en: Mon
jv_ID: Senin

en: Monday
jv_ID: Senen

en: Monday (default)
jv_ID: Senen (gawan)

en: Monthly (every month)
jv_ID: Saben wulan (saben wulan)

en: Move to Trash
jv_ID: Pindhah menyang Sampah

en: Mr.
jv_ID: Bp.

en: Municipality
jv_ID: Kotamadya

en: Must be English formatted date e.g: "25-03-2020". When using a datepicker that doesn't use the correct format, you can use the tag {date;timestamp} to retrieve the timestamp which will work correctly with any date format (leave blank to use the form submission date)
jv_ID: Kudu tanggal format Inggris contone: "25-03-2020". Nalika nggunakake datepicker sing ora nggunakake format sing bener, sampeyan bisa nggunakake tag {date;timestamp} kanggo njupuk timestamp sing bakal bisa digunakake kanthi bener karo format tanggal apa wae (kosongake kanggo nggunakake tanggal kiriman formulir)

en: Must be an unique name (required)
jv_ID: Kudu jeneng unik (wajib)

en: Must be either "true" or "false". You can use {tags} if needed. (or leave blank for none-VIP)
jv_ID: Mesthine "bener" utawa "salah". Sampeyan bisa nggunakake {tags} yen perlu. (utawa ninggalake kosong kanggo none-VIP)

en: Name
jv_ID: Jeneng

en: Name of place
jv_ID: Jeneng panggonan

en: Name of the coupon displayed to customers on, for instance invoices, or receipts. By default the id is shown if name is not set.
jv_ID: Jeneng kupon ditampilake kanggo pelanggan ing, kayata invoice, utawa kuitansi. Kanthi gawan, id ditampilake yen jeneng ora disetel.

en: Names
jv_ID: Jeneng

en: Names (default)
jv_ID: Jeneng (standar)

en: Need to send more E-mail reminders? You can increase the amount here:%s%s%sSuper Forms > Settings > E-mail Reminders%s%s
jv_ID: Perlu ngirim pangeling E-mail liyane? Sampeyan bisa nambah jumlah ing kene:%s%s%sSuper Forms > Settings > E-mail Reminders%s%s

en: Needs response
jv_ID: Perlu tanggapan

en: Net amount
jv_ID: Jumlah net

en: Never (do not reset)
jv_ID: Aja (aja ngreset)

en: New
jv_ID: Anyar

en: New question
jv_ID: Pitakon anyar

en: Next
jv_ID: Sabanjure

en: Next Multi-part/Step
jv_ID: Sabanjure Multi-bagean / Langkah

en: Next button text
jv_ID: Teks tombol Sabanjure

en: Nickname
jv_ID: julukan

en: No
jv_ID: Ora

en: No (default)
jv_ID: Ora (standar)

en: No (disabled)
jv_ID: Ora (dipatèni)

en: No (no-repeat)
jv_ID: Ora (ora mbaleni)

en: No (show)
jv_ID: Ora (show)

en: No (users can edit the value)
jv_ID: Ora (pangguna bisa nyunting regane)

en: No Contact Entry to duplicate has been supplied!
jv_ID: Ora ana Entri Kontak kanggo duplikat sing disedhiyakake!

en: No Link
jv_ID: Ora Ana Link

en: No Redirect
jv_ID: Ora Ana Pangalihan

en: No alignment
jv_ID: Ora ana keselarasan

en: No animation
jv_ID: Ora ana animasi

en: No backups found...
jv_ID: Ora ditemokake serep ...

en: No changes
jv_ID: Ora ana pangowahan

en: No entry found with ID:
jv_ID: Ora ana entri sing ditemokake karo ID:

en: No fields found! Please make some custom fields via [MailPoet > Forms]
jv_ID: Ora ana lapangan sing ditemokake! Mangga gawe sawetara kolom khusus liwat [MailPoet> Formulir]

en: No files uploaded
jv_ID: Ora ana file sing diunggah

en: No form selected, please select a form!
jv_ID: Ora ana formulir sing dipilih, pilih formulir!

en: No form to duplicate has been supplied!
jv_ID: Ora kasedhiya kanggo duplikat!

en: No forms found
jv_ID: Ora ditemokake formulir

en: No forms found, create one!
jv_ID: Ora ditemokake formulir, gawe siji!

en: No matches found
jv_ID: Ora ditemokake match

en: No results found
jv_ID: Ora ana asil sing ditemokake

en: No results found based on your filter
jv_ID: Ora ana asil sing ditemokake adhedhasar filter sampeyan

en: No verification required and do not automatically login either
jv_ID: Ora ana verifikasi sing dibutuhake lan uga ora mlebu kanthi otomatis

en: No verification required and login automatically
jv_ID: Ora ana verifikasi sing dibutuhake lan mlebu kanthi otomatis

en: None
jv_ID: Ora ana

en: None (default)
jv_ID: Ora ana (standar)

en: None (do nothing)
jv_ID: Ora ana (ora nindakake apa-apa)

en: None (empty)
jv_ID: Ora ana (kosong)

en: None (use the form redirect)
jv_ID: Ora ana (gunakake pangalihan formulir)

en: Normalize strings
jv_ID: Normalake senar

en: Normalize using PHP iconv()
jv_ID: Normalisasi nggunakake PHP iconv()

en: Normalize using PHP transliterator() (slow)
jv_ID: Normalisasi nggunakake PHP transliterator() (alon)

en: Normalize using WP remove_accents() (recommended)
jv_ID: Normalisasi nggunakake WP remove_accents() (disaranake)

en: Normally you should leave this empty, but if you require to generate both invoice numbers and quote numbers then you should enter a unique ID for both e.g "invoice" and "quote" respectively. If you require different numbers for multiple forms it is recommended to give an extra identifier such as the form ID or form name e.g: "1234_invoice" or "1235_quote". When using a unique invoice key, you must also provide either a prefix or suffix. For instance, for invoice numbers you could use "I" or "INV" as your prefix, while for quotes you could use "Q" or "QUOTE" as the prefix.
jv_ID: Biasane sampeyan kudu ninggalake iki kosong, nanging yen sampeyan kudu nggawe nomer invoice lan nomer kutipan, sampeyan kudu ngetik ID unik kanggo loro contone "invoice" lan "kutipan". Yen sampeyan mbutuhake nomer beda kanggo macem-macem formulir, dianjurake kanggo menehi pengenal ekstra kayata ID formulir utawa jeneng formulir contone: "1234_invoice" utawa "1235_quote". Nalika nggunakake kunci invoice sing unik, sampeyan uga kudu menehi prefiks utawa sufiks. Contone, kanggo nomer invoice sampeyan bisa nggunakake "I" utawa "INV" minangka awalan, nalika kanggo kuotasi sampeyan bisa nggunakake "Q" utawa "QUOTE" minangka awalan.

en: Normally you would want to subscribe a user, but it's also possible to unsubscribe a user if they are already subscribed if they are already subscribed.
jv_ID: Biasane sampeyan pengin langganan pangguna, nanging bisa uga kanggo mbatalake pangguna yen wis langganan yen wis langganan.

en: Norwegian
jv_ID: Wong Norwegia

en: Norwegian Bokmål
jv_ID: Bokmål Norwegia

en: Norwegian Nynorsk
jv_ID: Nynorsk Norwegia

en: Not contains
jv_ID: Ora ngemot

en: Not equal
jv_ID: Ora padha

en: Not equals
jv_ID: Ora padha

en: Not found message
jv_ID: Ora ketemu pesen

en: Not logged in message (leave blank for no message)
jv_ID: Pesen ora mlebu (kosongake yen ora ana pesen)

en: Not sure what secrets are?
jv_ID: Ora yakin apa rahasia?

en: Note
jv_ID: Cathetan

en: Note: The filter will be applied on the Label only, not the value
jv_ID: Cathetan: Filter bakal ditrapake mung ing Label, dudu regane

en: Note: The value for quantity must be a positive integer. Null, zero, or negative numbers are not allowed.
jv_ID: Cathetan: Nilai kanggo kuantitas kudu integer positif. Nomer null, nul, utawa negatif ora diidini.

en: Note: if you wish to use a footer make sure define one element in your form to act as the PDF footer, you can do so under "PDF Settings" TAB when editing an element
jv_ID: Cathetan: yen sampeyan pengin nggunakake sikil, priksa manawa nemtokake siji elemen ing formulir sampeyan dadi sikil PDF, sampeyan bisa nindakake ing TAB "Setelan PDF" nalika nyunting elemen

en: Note: if you wish to use a header make sure define one element in your form to act as the PDF header, you can do so under "PDF Settings" TAB when editing an element
jv_ID: Cathetan: yen sampeyan pengin nggunakake header, pilih salah siji elemen ing formulir sampeyan dadi header PDF, sampeyan bisa nindakake ing TAB "Setelan PDF" nalika nyunting elemen

en: Note: this will only work for logged in users
jv_ID: Cathetan: iki mung bisa digunakake kanggo pangguna sing mlebu

en: Note: this will only work if contact entries are being saved
jv_ID: Cathetan: iki bakal bisa digunakake yen entri kontak disimpen

en: Note: this will only work if you save a contact entry
jv_ID: Cathetan: iki mung bisa digunakake yen sampeyan nyimpen entri kontak

en: Notice
jv_ID: Wara-wara

en: Nov
jv_ID: Nopember

en: Number format (example: GB / Gygabyte)
jv_ID: Format nomer (contone: GB / Gygabyte)

en: Number of additional quantities of the item to which the discount applies.
jv_ID: Jumlah tambahan saka item sing diskon ditrapake.

en: Number of columns (1 up to 10)
jv_ID: Jumlah kolom (1 nganti 10)

en: Numbers and Letters (default)
jv_ID: Nomer lan Huruf (standar)

en: Numbers only
jv_ID: Nomer wae

en: Numbers, letters and symbols
jv_ID: Nomer, aksara lan simbol

en: Numeric
jv_ID: Nomer

en: OR
jv_ID: UTAWA

en: Oct
jv_ID: Okt.

en: October
jv_ID: Oktober

en: Off
jv_ID: Pateni

en: Off (toggle disabled)
jv_ID: Pateni (dipateni dipateni)

en: Offset (e.g: 2 hours after date)
jv_ID: Offset (contone: 2 jam sawise tanggal)

en: On
jv_ID: Ing

en: On (toggle enabled)
jv_ID: Aktif (aktifake)

en: One (when one condition matched)
jv_ID: Siji (nalika siji kahanan cocog)

en: Only add custom field if field exists in form and not conditionally hidden
jv_ID: Mung nambah kolom khusus yen kolom ana ing wangun lan ora didhelikake kondisional

en: Only allow logged in users to download secure/private files
jv_ID: Mung ngidini pangguna sing mlebu log kanggo ndownload file aman / pribadi

en: Only allow logged in users to download secure/private files:
jv_ID: Mung ngidini pangguna sing mlebu log kanggo ndownload file aman / pribadi:

en: Only allow the following user roles to download secure/private files:
jv_ID: Mung ngidini peran pangguna ing ngisor iki kanggo ndownload file aman / pribadi:

en: Only apply the validation if field is not empty
jv_ID: Mung gunakake validasi yen kolom ora kosong

en: Only change this if you feel that the form is freezing while you are typing (for large forms with above average triggers)
jv_ID: Mung ganti iki yen sampeyan rumangsa wujude beku nalika sampeyan ngetik (kanggo formulir gedhe kanthi pemicu rata-rata ing ndhuwur)

en: Only checkout to PayPal when following condition is met
jv_ID: Mung checkout menyang PayPal nalika kondisi ing ngisor iki ketemu

en: Only checkout to Stripe when following condition is met
jv_ID: Mung checkout kanggo Stripe nalika kondisi ing ngisor iki ketemu

en: Only checkout to WooCommerce when following condition is met
jv_ID: Mung checkout menyang WooCommerce nalika kondisi ing ngisor iki ditemoni

en: Only display after user tried to submit the form
jv_ID: Tampilan mung sawise pangguna nyoba ngirim formulir

en: Only display entries within the following date range
jv_ID: Mung nampilake entri ing sawetara tanggal ing ngisor iki

en: Only display the following countries
jv_ID: Mung nampilake negara ing ngisor iki

en: Only display the message after the user tried to submit the form
jv_ID: Mung nampilake pesen sawise pangguna nyoba ngirim formulir

en: Only display this listing to the following users
jv_ID: Mung nampilake dhaptar iki menyang pangguna ing ngisor iki

en: Only lower the render scale when your PDF file size is becoming to large for your use case. This can happen when your form is relatively big. Keep in mind that you will lose "pixel" quality when lowering the render scale. When working with huge forms it is really important to check the PDF file size during development and to adjust the render scale accordingly.
jv_ID: Mung murahake skala render nalika ukuran file PDF dadi gedhe kanggo kasus panggunaan sampeyan. Iki bisa kedadeyan nalika formulir sampeyan cukup gedhe. Elinga yen sampeyan bakal kelangan kualitas "piksel" nalika nyuda skala rendering. Nalika nggarap formulir gedhe, penting banget kanggo mriksa ukuran file PDF sajrone dikembangake lan nyetel skala rendering sing cocog.

en: Only retrieve entries based on this form
jv_ID: Mung njupuk entri adhedhasar formulir iki

en: Only save entry when following condition is met
jv_ID: Mung simpen entri nalika kondhisi kepenak

en: Only save subscriber when following condition is met
jv_ID: Mung nyimpen langganan nalika syarat ing ngisor iki ketemu

en: Only save the label
jv_ID: Mung nyimpen label

en: Only save the value (recommended)
jv_ID: Mung simpen regane (disaranake)

en: Only search for results within the provided countries. Countries must be passed as a two character, ISO 3166-1 Alpa-2 compatible country code. You can filter by up to 5 countries. Separated by comma. For example: fr,nl,de would restrict your results to places within France, Netherlands and Germany. While us,pr,vi,gu,mp would restrict your results to places within the United States and its unincorporated organized territories.
jv_ID: Mung golek asil ing negara sing kasedhiya. Negara kudu diliwati minangka rong karakter, kode negara sing kompatibel karo ISO 3166-1 Alpa-2. Sampeyan bisa nyaring nganti 5 negara. Dipisahake kanthi koma. Contone: fr,nl,de bakal mbatesi asil sampeyan menyang panggonan ing Prancis, Walanda lan Jerman. Nalika kita, pr,vi,gu,mp bakal mbatesi asil sampeyan ing panggonan ing Amerika Serikat lan wilayah sing ora diorganisasikake.

en: Only send the label
jv_ID: Mung kirim label

en: Only send the value
jv_ID: Mung kirim regane

en: Only set this to "Pending" if you wish to manually verify registrations of users.
jv_ID: Mung setel iki menyang "Pending" yen sampeyan pengin verifikasi registrasi pangguna kanthi manual.

en: Only show in PDF file
jv_ID: Mung tampilake ing file PDF

en: Only show on Form
jv_ID: Mung ditampilake ing Formulir

en: Only used for Front-end posting
jv_ID: Mung digunakake kanggo Front-end posting

en: Only used for Register & Login feature
jv_ID: Mung digunakake kanggo fitur Register & Login

en: Open (allow comments)
jv_ID: Bukak (idini komentar)

en: Open (allow pings)
jv_ID: Bukak (idini ping)

en: Open in new window
jv_ID: Bukak ing jendela anyar

en: Open in same window
jv_ID: Bukak ing jendela sing padha

en: Open new tab/window
jv_ID: Bukak tab / jendela anyar

en: Option
jv_ID: Pilihan

en: Optionally let users verify their account or let them instantly login without verification
jv_ID: Opsional supaya pangguna verifikasi akun utawa supaya langsung mlebu tanpa verifikasi

en: Order
jv_ID: Pesenan

en: Order By
jv_ID: Pesenan Miturut

en: Order by Product price (WooCommerce only)
jv_ID: Pesenan miturut rega Produk (mung WooCommerce)

en: Order by author
jv_ID: Pesenan dening panganggit

en: Order by date
jv_ID: Pesenan miturut tanggal

en: Order by last modified date
jv_ID: Pesenan miturut tanggal modifikasi pungkasan

en: Order by menu order
jv_ID: Pesenan miturut urutan menu

en: Order by post id
jv_ID: Pesenan nganggo id id

en: Order by post/page parent id
jv_ID: Pesenan nganggo id induk kirim / kaca

en: Order by title (default)
jv_ID: Pesenan miturut judhul (standar)

en: Order details
jv_ID: rincian pesenan

en: Organize uploads into a month/year based folders e.g:
jv_ID: Ngatur unggahan menyang folder adhedhasar wulan / taun kayata:

en: Origin (specifies the start location from which to calculate directions)
jv_ID: Asal (nemtokake lokasi wiwitan kanggo ngetung arah)

en: Out of stock
jv_ID: Soko wis entek

en: Outside the field
jv_ID: Ing njaba lapangan

en: Override days exclusion
jv_ID: Ngilangi dina sing ora kalebu

en: Override the PayPal member's stored address
jv_ID: Ganti alamat sing disimpen anggota PayPal

en: Override the default CSS styles
jv_ID: Ganti gaya CSS standar

en: Owner’s Address line 2
jv_ID: Baris Alamat Pemilik 2

en: Owner’s Address line1
jv_ID: Baris Alamat Pamilik1

en: Owner’s City
jv_ID: Kutha Pemilik

en: Owner’s Country
jv_ID: Negara Pemilik

en: Owner’s Postal code
jv_ID: Kode Pos pemilik

en: Owner’s State
jv_ID: Negara Pemilik

en: Owner’s email address
jv_ID: alamat email pemilik

en: Owner’s full name
jv_ID: Jeneng lengkap pemilik

en: Owner’s phone number
jv_ID: Nomer telpon pemilik

en: PDF File
jv_ID: File PDF

en: PDF Generator debug mode is enabled!
jv_ID: Mode debug PDF Generator diaktifake!

en: PDF Settings
jv_ID: Setelan PDF

en: PDF Text rendering
jv_ID: Rendering Teks PDF

en: PDF file
jv_ID: file PDF

en: PDF filename
jv_ID: Jeneng berkas PDF

en: PDF options
jv_ID: Pilihan PDF

en: PDF render scale
jv_ID: Skala render PDF

en: Padding & margin styles
jv_ID: Gaya bantalan & wates

en: Padding bottom
jv_ID: Padding ngisor

en: Padding top
jv_ID: Padding ndhuwur

en: Page
jv_ID: Kaca

en: Page format
jv_ID: Format kaca

en: Page orientation
jv_ID: Orientasi kaca

en: Page orientation for the next page
jv_ID: Orientasi kaca kanggo kaca sabanjure

en: Paid by
jv_ID: Dibayar dening

en: Parent ID (leave blank for none)
jv_ID: ID wong tuwa (kosongake ora ana)

en: Parse address to paypal based on form input data.
jv_ID: Parse alamat menyang paypal adhedhasar data input formulir.

en: Parse the entered address information to paypal. This will not override the PayPal member's default address unless you enable the 'Override' option below.
jv_ID: Parse informasi alamat sing dilebokake menyang paypal. Iki ora bakal ngganti alamat gawan anggota PayPal kajaba sampeyan ngaktifake pilihan 'Timpa' ing ngisor iki.

en: Partial refund
jv_ID: mbalekaken sebagean

en: Pass-through variable for you to track product or service purchased or the contribution made. The value you specify is passed back to you upon payment completion.
jv_ID: Variabel pass-through kanggo sampeyan nglacak produk utawa layanan sing dituku utawa kontribusi sing digawe. Nilai sing sampeyan temtokake diterusake maneh sawise pembayaran rampung.

en: Password
jv_ID: Sandhi

en: Password Protect
jv_ID: Sandi Jaga

en: Password Protect Settings
jv_ID: Pangaturan Pangreksan Sandi

en: Password field
jv_ID: Lapangan sandhi

en: Password protect (leave blank for none)
jv_ID: Lindungi sandhi (kosongake ora ana)

en: Paste shortcode on any page
jv_ID: Tempel shortcode ing kaca apa wae

en: Path to the blog
jv_ID: Path menyang blog

en: PayPal Order
jv_ID: Pesenan PayPal

en: PayPal Subscriptions
jv_ID: Langganan PayPal

en: PayPal Transactions
jv_ID: Transaksi PayPal

en: PayPal cancel URL (when payment is canceled by user)
jv_ID: PayPal mbatalake URL (nalika pembayaran dibatalake dening pangguna)

en: PayPal currency code
jv_ID: Kode mata uang PayPal

en: PayPal fee
jv_ID: ragad PayPal

en: PayPal fills in the buyer's home phone number automatically.
jv_ID: PayPal ngisi nomer telpon ngarep panuku kanthi otomatis.

en: PayPal merchant email (to receive payments)
jv_ID: Email pedagang PayPal (kanggo nampa pembayaran)

en: PayPal notify URL (only for developers!)
jv_ID: PayPal ngabari URL (mung kanggo pangembang!)

en: PayPal order
jv_ID: pesenan PayPal

en: PayPal order (backend)
jv_ID: pesenan PayPal (backend)

en: PayPal order status
jv_ID: status pesenan PayPal

en: PayPal payment method
jv_ID: cara pembayaran PayPal

en: PayPal return URL (when user successfully returns from paypal)
jv_ID: URL bali PayPal (nalika pangguna kasil bali saka paypal)

en: PayPal subscription
jv_ID: langganan PayPal

en: PayPal subscription (backend)
jv_ID: Langganan PayPal (backend)

en: PayPal subscription status
jv_ID: Status langganan PayPal

en: Payer E-mail
jv_ID: E-mail sing mbayar

en: Payment Method
jv_ID: Carane bayar

en: Payment Status
jv_ID: Status Pembayaran

en: Payment authorized, but not yet captured.
jv_ID: Pembayaran sah, nanging durung dijupuk.

en: Payment details
jv_ID: rincian pembayaran

en: Payment failed
jv_ID: Pembayaran gagal

en: Payment failed please try again by clicking the below URL.%sThe below link will be valid for %s hours before your order is removed.%s%s
jv_ID: Pembayaran gagal coba maneh kanthi ngeklik URL ing ngisor iki.%s Link ing ngisor iki bakal valid nganti %s jam sadurunge pesenan sampeyan dibusak.%s%s

en: Payment method
jv_ID: Carane bayar

en: Payment methods
jv_ID: Cara pembayaran

en: Payment status
jv_ID: Status pambayaran

en: Payment type
jv_ID: Jinis pambayaran

en: Paypal Order Status
jv_ID: Status Pesanan Paypal

en: Pending
jv_ID: Ditunggu

en: Percent Off
jv_ID: Persen Off

en: Permission denied, because this list does not exist
jv_ID: Idin ditolak, amarga dhaptar iki ora ana

en: Persian
jv_ID: Persia

en: Phone number
jv_ID: Nomer telpon

en: Phonenumber
jv_ID: Fonenumber

en: Placeholder
jv_ID: Papan panggonan

en: Placeholder Colors
jv_ID: Werna Placeholder

en: Placeholder when the field is filled out
jv_ID: Placeholder nalika lapangan diisi

en: Please choose a payment method!
jv_ID: Mangga milih cara pembayaran!

en: Please choose an import file first!
jv_ID: Pilih file impor dhisik!

en: Please confirm deletion!
jv_ID: Mangga konfirmasi pambusakan!

en: Please confirm import!
    This will override your current progress!
jv_ID: Mangga konfirmasi ngimpor!
    Iki bakal ngatasi kemajuan sampeyan saiki!

en: Please confirm to clear form!
jv_ID: Mangga konfirmasi kanggo mbusak formulir!

en: Please confirm to reset submission counter!
jv_ID: Mangga konfirmasi kanggo ngreset counter pengajuan!

en: Please edit the element and enter your List ID.
jv_ID: Mangga ngowahi unsur lan ketik ID Dhaptar Panjenengan.

en: Please edit this Stripe element and choose a payment gateway!
jv_ID: Mangga ngowahi unsur Stripe iki lan milih gateway pembayaran!

en: Please edit this field and enter your "Google API key" under the "Address auto complete" TAB
jv_ID: Mangga sunting kolom iki lan ketik "kunci Google API" ing TAB "Alamat otomatis lengkap"

en: Please enter a reason!
jv_ID: Tulung lebokna alesan!

en: Please enter your "Google API key" and make sure you enabled the "Google Maps JavaScript API" library in order to generate a map
jv_ID: Ketik "kunci Google API" lan priksa manawa sampeyan ngaktifake perpustakaan "Google Maps JavaScript API" supaya bisa nggawe peta

en: Please enter your reCAPTCHA API keys in %sSuper Forms > Settings > Form Settings%s
jv_ID: Mangga lebokna kunci API reCAPTCHA ing %sSuper Forms > Settings > Form Settings%s

en: Please note
jv_ID: Tulung dicathet

en: Please note that changing this directory will not affect any previously uploaded files.
jv_ID: Elinga yen ngganti direktori iki ora bakal mengaruhi file sing diunggah sadurunge.

en: Please note that elements inside a hidden column will still be submitted as data by default
jv_ID: Elinga yen unsur ing kolom sing didhelikake isih bakal dikirim minangka data kanthi standar

en: Please note that the iDeal gateway can not be used in combination with subscriptions!
jv_ID: Wigati dimangerteni manawa gateway iDeal ora bisa digunakake ing kombinasi karo langganan!

en: Please note that when you are storing your files in a secure/private directory outside the root the files will automatically not be added to the Media Library.
jv_ID: Elinga yen sampeyan nyimpen file ing direktori sing aman / pribadi ing sanjabane root, file kasebut ora bakal ditambahake ing Perpustakaan Media kanthi otomatis.

en: Please note that you can only use a fixed value and one of the %sPredefined {tags}%s (see docs). In case you want to use field {tags} you will have to make it a %sVariable Field%s (see docs). This allows you to dynamically update the hidden field based on a other fields value.
jv_ID: Elinga yen sampeyan mung bisa nggunakake nilai tetep lan salah siji saka %sPredefined {tags}%s (ndeleng docs). Yen sampeyan pengin nggunakake kolom {tags} sampeyan kudu nggawe lapangan %sVariable Field%s (ndeleng dokumen). Iki ngidini sampeyan nganyari kolom sing didhelikake kanthi dinamis adhedhasar nilai kolom liyane.

en: Please note:
jv_ID: Elingi:

en: Please note: The textarea max length setting will not cut off the user from being able to type beyond the limitation. This is for user friendly purposes to avoid text being cut of when a user tries to copy/paste text that would exceed the limit (which would be annoying in some circumstances).
jv_ID: Elinga: Setelan dawa maksimal textarea ora bakal ngilangi pangguna supaya ora bisa ngetik luwih saka watesan. Iki kanggo tujuan pangguna sing ramah supaya teks ora bisa dipotong nalika pangguna nyoba nyalin / nempelake teks sing bakal ngluwihi wates (sing bakal ngganggu sawetara kahanan).

en: Please provide the price/plan ID for your line item
jv_ID: Mangga wenehi ID rega/rencana kanggo item baris sampeyan

en: Please read the %sCreating variable conditions with CSV file%s section in the documentation before using this method.
jv_ID: Mangga waca bagean %s Nggawe kahanan variabel nganggo file CSV%s ing dokumentasi sadurunge nggunakake metode iki.

en: Please save your form first!
jv_ID: Mangga simpen formulir sampeyan dhisik!

en: Please select what you want to import!
jv_ID: Pilih apa sing pengin diimpor!

en: Please setup your API key in
jv_ID: Mangga atur kunci API sampeyan

en: Polish
jv_ID: Basa Polandia

en: Populate checkout fields with form data
jv_ID: Isi kolom checkout kanthi data formulir

en: Populate form with Contact Entry data if exists
jv_ID: Populate form karo data Entry Kontak yen ana

en: Popup FadeIn duration in milliseconds
jv_ID: Durasi Popup FadeIn ing milidetik

en: Popup FadeOut duration in milliseconds
jv_ID: Popup durasi FadeOut ing milliseconds

en: Popup Settings
jv_ID: Setelan popup

en: Popup Slide In duration in milliseconds
jv_ID: Popup Slide Ing durasi ing milliseconds

en: Popup background color
jv_ID: Warna latar mburi item

en: Popup paddings e.g: 0px 0px 0px 0px
jv_ID: Padding popup contone: 0px 0px 0px 0px

en: Popup slide in
jv_ID: Geser popup ing

en: Popup width in pixels (px)
jv_ID: Jembar popup ing piksel (px)

en: Portrait
jv_ID: Potret

en: Portuguese
jv_ID: Portugis

en: Positioning bottom e.g: 10px
jv_ID: Positioning ngisor kayata: 10px

en: Positioning left e.g: 10px
jv_ID: Posisi kiwa misale: 10px

en: Positioning method
jv_ID: Cara posisi

en: Positioning right e.g: 10px
jv_ID: Posisi tengen kayata: 10px

en: Positioning top e.g: 10px
jv_ID: Ndhuwur posisi kayata: 10px

en: Possible values
jv_ID: Nilai sing bisa ditindakake

en: Post
jv_ID: Kiriman

en: Post Status
jv_ID: Status Posting

en: Post Title
jv_ID: Judul Posting

en: Post categories
jv_ID: Posting kategori

en: Post status (e.g any, publish, inherit, pending, private, future, draft, trash)
jv_ID: Status kirim (kayata, nerbitake, entuk warisan, tertunda, pribadi, mbesuk, draf, sampah)

en: Post status after payment complete
jv_ID: Status kirim sawise pembayaran rampung

en: Post tags separated by comma
jv_ID: Posting tag dipisahake karo koma

en: Post timeout in seconds
jv_ID: Kirim wektu entek ing sawetara detik

en: Post type
jv_ID: jinis kiriman

en: Post type (e.g page, post or product)
jv_ID: Jinis kirim (kayata kaca, postingan utawa produk)

en: Postal code
jv_ID: Kode pos

en: Posts per RSS feed
jv_ID: Kiriman saben feed RSS

en: Posts per page
jv_ID: Kiriman saben kaca

en: Preferred countries
jv_ID: Negara sing disenengi

en: Prefix label
jv_ID: Label prefiks

en: Prefix question icon tooltip text
jv_ID: Teks toolkit ikon pitakon prefiks

en: Preloader (form loading icon)
jv_ID: Preloader (ikon ngemot formulir)

en: Prev
jv_ID: Sadurunge

en: Prevent submitting form on pressing "Enter" keyboard button
jv_ID: Nyegah ngirim formulir kanthi mencet tombol keyboard "Enter"

en: Prevent submitting form when entry title already exists
jv_ID: Nyegah ngirim formulir nalika judhul entri wis ana

en: Prevent users from going to next step if it contains errors
jv_ID: Ngindhari pangguna supaya ora mbukak langkah sabanjure yen ngemot kesalahan

en: Preview
jv_ID: Pratinjau

en: Previous / Next color
jv_ID: Warna Sadurunge / Sabanjure

en: Previous Multi-part/Step
jv_ID: Sadurunge Multi-bagean / Langkah

en: Previous button text
jv_ID: Teks tombol sadurunge

en: Price
jv_ID: Regane

en: Pricing Plan
jv_ID: Rencana rega

en: Print form data
jv_ID: Data formulir cetak

en: Private
jv_ID: Pribadi

en: Processed
jv_ID: Diproses

en: Processing form data...
jv_ID: Ngolah data formulir ...

en: Product Price
jv_ID: Rega Produk

en: Product Regular Price
jv_ID: Rega Reguler Produk

en: Product Sale Price
jv_ID: Rega Jual Produk

en: Product Type (e.g: simple, grouped, external, variable)
jv_ID: Tipe Produk (contone: prasaja, dikelompokake, eksternal, variabel)

en: Product attribute (product_attributes)
jv_ID: Atribut produk (product_attribut)

en: Product attribute slug
jv_ID: Slug atribut produk

en: Product name
jv_ID: jeneng produk

en: Product visibility
jv_ID: visibilitas produk

en: Progress Bar Colors
jv_ID: Warna Bar Kemajuan

en: Progress Step Colors
jv_ID: Warna Langkah Kemajuan

en: Progress Step Colors Active
jv_ID: Warna Langkah Kemajuan Aktif

en: Publish (default)
jv_ID: Nerbitake (standar)

en: Purchase total
jv_ID: Total tuku

en: Put each fee on a new line with values separated by pipes "|".%1$s%2$sExample with tags:%3$s {fee_name}|{amount}|{taxable}|{tax_class}%1$s%2$sExample without tags:%3$s Administration fee|5|false|''%1$s%2$sAllowed values:%3$s string|float|bool|string
jv_ID: Sijine saben ragad ing baris anyar kanthi nilai sing dipisahake karo pipa "|".%1$s%2$sConto kanthi tag:%3$s {fee_name}|{jumlah}|{kena pajak}|{tax_class}%1$s %2$sConto tanpa tag:%3$s Biaya administrasi|5|palsu|''%1$s%2$sNilai sing diidini:%3$s string|float|bool|string

en: Put each key on a new line, for instance if you want to return the user billing address you could enter:
    ID
    billing_first_name
    billing_last_name
    billing_company
    billing_email
    billing_phone
    billing_address_1
    billing_city
    billing_state
    billing_postcode
    billing_country
    
    When retrieving the value in the form dynamically you can use tags like so: {fieldname;1} (to retrieve the user ID) and {fieldname;2} (to retrieve the city) and so on...
jv_ID: Selehake saben tombol ing baris anyar, kayata yen pengin bali alamat tagihan pangguna sing bisa diketik:
    KTP
    jeneng tagihan_
    jeneng tagihan_
    tagihan_company
    tagihan_maca
    telpon tagihan
    billing_address_1
    tagihan_city
    tagihan_state
    kode tagihan
    tagihan_country
    
    Nalika njupuk regane ing formulir kanthi dinamis, sampeyan bisa nggunakake tag kaya: {lapangan jeneng; 1} (kanggo njupuk ID pangguna) lan {lapangan jeneng; 2} (kanggo njupuk kutha) lan liya-liyane ...

en: Put each meta key on a new line, for instance if you want to return the ID, image, price and title of a product, you could enter:
     ID
    featured_image
    post_title
    _regular_price
    
    When retrieving the value in the form dynamically you can use tags like so: {fieldname;1} (to retrieve the ID), {fieldname;2} (to retrieve the image URL), {fieldname;3} (for title), and {fieldname;4} (to retrieve the price)
jv_ID: Selehake saben tombol meta ing baris anyar, kayata yen pengin bali ID, gambar, rega lan judhul produk, sampeyan bisa ngetik:
     KTP
    ditampilake_image
    post_title
    regane biasa
    
    Nalika njupuk regane ing formulir kanthi dinamis, sampeyan bisa nggunakake tag kaya: {jeneng lapangan; 1} (kanggo njupuk ID), {jeneng lapangan; 2} (kanggo njupuk URL gambar), {jeneng lapangan; 3} (kanggo judhul), lan {jeneng lapangan; 4} (kanggo njupuk rega)

en: Put each on a new line
jv_ID: Sijine saben baris anyar

en: Put each on a new line e.g:
    nl|Nederland
    de|Deutschland
jv_ID: Sijine saben baris anyar contone:
    nl|Nederland
    de|Deutschland

en: Put each on a new line formatted like this:%1$s%4$smenu-slug|Menu Title|Put your HTML or shortcode here...|Integer for menu item position (optional)|URL to custom page (optional)%5$s%1$s%2$sExample without custom page URL:%3$s%1$s%4$sform-submissions|Form Submissions|[super_listings list="1" id="54751"]|3%5$s%1$s%2$sExample with custom page URL:%3$s%1$s%4$sform-submissions|Form Submissions|[super_listings list="1" id="54751"]|3|https://domain.com/my-custom-page%5$s
jv_ID: Sijine saben baris anyar sing diformat kaya iki:%1$s%4$smenu-slug|Judul Menu|Lebokna HTML utawa kode cekak ing kene...|Wong bulat kanggo posisi item menu (opsional)|URL menyang kaca khusus (opsional) %5$s%1$s%2$sConto tanpa URL kaca khusus:%3$s%1$s%4$sform-submissions|Kiriman Formulir|[super_listings list="1" id="54751"]|3 %5$s%1$s%2$sConto karo URL kaca khusus:%3$s%1$s%4$sform-submissions|Kiriman Formulir|[super_listings list="1" id="54751"]|3 |https://domain.com/my-custom-page%5$s

en: Put each on a new line, separate values by pipes%s%sExample:%s http://facebook.com/company|http://domain.com/fb-icon.png|Facebook
jv_ID: Sijine saben baris anyar, misahake nilai kanthi pipa%s%sConto:%s http://facebook.com/company|http://domain.com/fb-icon.png|Facebook

en: Put each on a new line, {tags} can be used to retrieve data
jv_ID: Sijine saben baris anyar, {tags} bisa digunakake kanggo njupuk data

en: Put each on a new line. Example format:%scf_1|{form_field_name}%scf_2|{form_field_name2}%s%s
jv_ID: Sijine saben baris anyar. Tuladha format:%scf_1|{form_field_name}%scf_2|{form_field_name2}%s%s

en: Put each on a new line.%1$sExample:%1$sfieldname|Field label%1$semail|Email%1$sphonenumber|Phonenumber
jv_ID: Sijine saben baris anyar.%1$sConto:%1$sfieldname|Label kolom%1$semail|Email%1$sphonenumber|Nomer telpon

en: Put each social icon on a new line
jv_ID: Sijine saben lambang sosial ing baris anyar

en: Put each tracking event on a new line, separate parameters with pipes. You can also append a form ID to only trigger the event when that specific form was submitted. Examples:%1$s%1$s%2$sTo trigger for specific form only:%3$s%4$s2316:send|event|Signup Form|submit%5$s%2$sTo trigger for all forms:%3$s%4$ssend|event|Contact Form|submit%5$s%2$sExample with event Label and Value:%3$s%4$ssend|event|Campaign Form|submit|Fall Campaign|43%5$s
jv_ID: Sijine saben acara nelusuri ing baris anyar, paramèter kapisah karo pipo. Sampeyan uga bisa nambah ID formulir kanggo mung micu acara nalika formulir tartamtu diajukake. Conto:%1$s%1$s%2$sKanggo pemicu mung kanggo formulir tartamtu:%3$s%4$s2316:kirim|acara|Formulir Ndaftar|kirim%5$s%2$sKanggo pemicu kabeh formulir: %3$s%4$send|acara|Formulir Kontak|kirim%5$s%2$sConto karo Label acara lan Nilai:%3$s%4$send|acara|Formulir Kampanye|kirim|Kampanye Gugur|43%5$s

en: Put the tracking code here and replace 'UA-XXXXX-Y' with the property ID (also called the "tracking ID") of the Google Analytics property you wish to track.<br />(only add if you are sure this code hasn't been placed elsewhere yet, otherwise leave empty)
jv_ID: Wenehi kode pelacakan ing kene lan ganti &#39;UA-XXXXX-Y&#39; nganggo ID properti (uga diarani &quot;ID pelacakan&quot;) saka properti Google Analytics sing pengin dilacak.<br /> (mung tambah yen sampeyan yakin kode iki durung diselehake ing panggon liya, aja nganti kosong)

en: Quantity
jv_ID: Jumlah

en: Quantity (Number of items)
jv_ID: Jumlah (Jumlah item)

en: Quantity button colors
jv_ID: Werna tombol jumlah

en: Quantity field
jv_ID: Lapangan Quantity

en: Quantity:
jv_ID: Jumlah:

en: Question
jv_ID: Pitakon

en: Radio buttons
jv_ID: Tombol radio

en: Rating Colors
jv_ID: Werna Rating

en: Rating Colors Active
jv_ID: Colors Rating Aktif

en: Rating Colors Hover
jv_ID: Rating Colour Kisaran

en: Rating background
jv_ID: Latar mburi tag

en: Rating border color
jv_ID: Rating werna wates

en: Rating color
jv_ID: Warna rating

en: Raw Transaction Data
jv_ID: Data Transaksi Mentahan

en: Read
jv_ID: Wacan

en: Read the documentation here!
jv_ID: Waca dokumentasi ing kene!

en: Readonly (makes fields readonly)
jv_ID: Readonly (nggawe kolom diwaca maneh)

en: Reason
jv_ID: Alesan

en: Receipt/Invoice
jv_ID: Kwitansi / Invoice

en: Recipient(s) email address separated by commas
jv_ID: Alamat email panampa dipisahake karo koma

en: Recipient(s) email address separated with commas
jv_ID: Alamat email panampa dipisahake karo koma

en: Recurring
jv_ID: Ambalan

en: Recurring Payment ID
jv_ID: ID Pembayaran Ambalan

en: Redirect to Checkout page or Shopping Cart?
jv_ID: Pangalihan menyang kaca Checkout utawa Kréta Blanja?

en: Redirect to link or URL
jv_ID: Pangalihan menyang link utawa URL

en: Redirect to the created Post after form submission
jv_ID: Pangalihan menyang Post sing digawe sawise kiriman formulir

en: Redirecting...
jv_ID: Ngarahake ...

en: Redo last change
jv_ID: Gawe maneh pangowahan pungkasan

en: Refunded
jv_ID: dibalekake

en: Region
jv_ID: wilayah

en: Register & Login
jv_ID: Ndhaptar & mlebu

en: Register & Login Settings
jv_ID: Ndhaptar & Login Setelan

en: Register a new user
jv_ID: Ndhaptar pangguna anyar

en: Register new user if user is not logged in
jv_ID: Ndhaptar pangguna anyar yen pangguna ora mlebu

en: Registered user login status after payment complete
jv_ID: Status login pangguna kadhaptar sawise pembayaran rampung

en: Relative
jv_ID: Sedulur

en: Remove URL (hyperlink) from files in emails
jv_ID: Copot URL (hyperlink) saka file ing email

en: Remove files from {loop_fields} in emails
jv_ID: Copot file saka {loop_fields} ing email

en: Remove files from {loop_fields} tag
jv_ID: Copot file saka tag {loop_fields}

en: Remove gallery (images) from single product page
jv_ID: Mbusak galeri (gambar) saka siji kaca produk

en: Remove gallery from single product page
jv_ID: Mbusak galeri saka kaca produk siji

en: Remove hyperlink in emails
jv_ID: Mbusak hyperlink ing email

en: Remove margin
jv_ID: Copot wates

en: Remove price from single product page
jv_ID: Mbusak rega saka kaca produk siji

en: Remove rating from single product page
jv_ID: Mbusak rating saka kaca produk siji

en: Remove short description from single product page
jv_ID: Mbusak katrangan singkat saka kaca produk siji

en: Remove title from single product page
jv_ID: Mbusak judhul saka kaca produk siji

en: Remove/clear coupons before redirecting to cart
jv_ID: Copot / mbusak kupon sadurunge ngarahake menyang cart

en: Remove/clear fees before redirecting to cart
jv_ID: Mbusak / mbusak biaya sadurunge ngarahake menyang cart

en: Removes any accents from strings inside your CSV file
jv_ID: Mbusak aksen saka senar ing file CSV sampeyan

en: Removes any accents from strings returned by the API
jv_ID: Mbusak sembarang aksen saka strings bali dening API

en: Repeat (repeat)
jv_ID: Baleni (baleni)

en: Repeat X (repeat-x)
jv_ID: Baleni X (baleni-x)

en: Repeat Y (repeat-y)
jv_ID: Baleni Y (baleni-y)

en: Repeater column
jv_ID: Kolom Repeater

en: Replace comma's with HTML tag in emails
jv_ID: Ganti koma nganggo tag HTML ing email

en: Replace the default "Add to cart" area
jv_ID: Ganti area "Tambah menyang cart" standar

en: Reply to email:
jv_ID: Mbales email:

en: Reply to name:
jv_ID: Mbales jeneng:

en: Reposition element
jv_ID: Unsur reposisi

en: Require user to choose a minimum of X dates
jv_ID: Wajib pangguna milih tanggal X minimal

en: Required Field (not empty)
jv_ID: Bidhang sing dibutuhake (ora kosong)

en: Required to calculate distance between 2 locations
jv_ID: Dibutuhake kanggo ngetung jarak antarane 2 lokasi

en: Required to connect the post to categories (if found)
jv_ID: Dibutuhake kanggo nyambungake kiriman menyang kategori (yen ditemokake)

en: Required to connect the post to tags (if found)
jv_ID: Dibutuhake kanggo nyambungake kiriman menyang tag (yen ditemokake)

en: Required to do API calls to retrieve data
jv_ID: Dibutuhake telpon API kanggo njupuk data

en: Reset Submission Counter
jv_ID: Reset Counter Kirim

en: Reset Submission Counter for Users
jv_ID: Reset Counter Submission kanggo Pangguna

en: Reset all to default value
jv_ID: Reset kabeh menyang nilai standar

en: Reset all to global value
jv_ID: Reset kabeh menyang nilai global

en: Reset all to last known value
jv_ID: Reset kabeh kanggo nilai pungkasan dikenal

en: Reset filters
jv_ID: Reset saringan

en: Reset locker submission counter for all users:
jv_ID: Reset counter pengajuan loker kanggo kabeh pangguna:

en: Reset locker submission counter to:
jv_ID: Reset counter pengajuan loker menyang:

en: Reset password (lost password)
jv_ID: Reset sandi (sandi ilang)

en: Reset to default value
jv_ID: Reset menyang nilai standar

en: Reset to global settings
jv_ID: Reset menyang setelan global

en: Reset to global value
jv_ID: Reset menyang nilai global

en: Reset to last known value
jv_ID: Reset menyang nilai pungkasan dikenal

en: Responsiveness
jv_ID: Tanggepan

en: Restore Default Settings
jv_ID: Pulihake Setelan Default

en: Restore a previous saved version of this Form
jv_ID: Pulihake versi Formulir sing disimpen sadurunge

en: Restore backup
jv_ID: Pulihake serep

en: Restoring settings...
jv_ID: Mulihake setelan ...

en: Restrict result by countrie(s)
jv_ID: Watesi asil miturut negara

en: Retain underlying global value (recommended when exporting to other sites)
jv_ID: Njaga nilai global dhasar (disaranake nalika ngekspor menyang situs liyane)

en: Retrieve Slug, ID, Title or Meta Data as value
jv_ID: Entuk Slug, ID, Judhul utawa Meta Data minangka regane

en: Retrieve categories by it's parent ID (integer only)
jv_ID: Goleki kategori miturut ID induke (mung wilangan bulat)

en: Retrieve entries based on all forms
jv_ID: Nompo entri adhedhasar kabeh formulir

en: Retrieve entries based on the following form ID's
jv_ID: Nompo entri adhedhasar ID formulir ing ngisor iki

en: Retrieve form data from users last submission
jv_ID: Goleki data formulir saka pangguna pungkasan

en: Retrieve method
jv_ID: Metode nompo

en: Retrieve value from
jv_ID: Entuk nilai saka

en: Retrieves the activation code
jv_ID: Nompo kode aktivasi

en: Retrieves the current author ID
jv_ID: Nampa ID panganggit saiki

en: Retrieves the current author email
jv_ID: Nampa email panganggit saiki

en: Retrieves the current day of the month (Local time)
jv_ID: Nampa dina saiki wulan (wektu Lokal)

en: Retrieves the current day of the month (UTC/GMT)
jv_ID: Nampa dina saiki wulan (UTC / GMT)

en: Retrieves the current hour of the day (Local time)
jv_ID: Mbukak jam saiki dina (Waktu lokal)

en: Retrieves the current hour of the day (UTC/GMT)
jv_ID: Nambah jam saiki (UTC / GMT)

en: Retrieves the current logged in user ID
jv_ID: Nambah ID pangguna sing wis mlebu saiki

en: Retrieves the current logged in user display name
jv_ID: Nindakake jeneng tampilan pangguna sing wis mlebu saiki

en: Retrieves the current logged in user email
jv_ID: Nampa email pangguna sing wis mlebu saiki

en: Retrieves the current logged in user first name
jv_ID: Nindakake jeneng pangguna sing wis mlebu saiki

en: Retrieves the current logged in user last name
jv_ID: Nindakake jeneng mburi pangguna sing wis mlebu saiki

en: Retrieves the current logged in user login (username)
jv_ID: Nindakake login pangguna sing wis mlebu (jeneng pangguna)

en: Retrieves the current logged in user roles
jv_ID: Nindakake peran pangguna sing wis mlebu saiki

en: Retrieves the current minute of the hour (Local time)
jv_ID: Nompo menit saiki jam (Waktu lokal)

en: Retrieves the current minute of the hour (UTC/GMT)
jv_ID: Nampa menit saiki jam (UTC / GMT)

en: Retrieves the current month of the year (Local time)
jv_ID: Nampa wulan saiki taun (wektu Lokal)

en: Retrieves the current month of the year (UTC/GMT)
jv_ID: Nampa wulan saiki taun (UTC / GMT)

en: Retrieves the current page URL
jv_ID: Nampa URL kaca sing saiki

en: Retrieves the current page or post ID
jv_ID: Nampa kaca saiki utawa ID kiriman

en: Retrieves the current page or post author ID
jv_ID: Nampa kaca saiki utawa kirim ID pangarang

en: Retrieves the current page or post author email
jv_ID: Nampa kaca saiki utawa ngirim email pangarang

en: Retrieves the current page or post title
jv_ID: Nampa kaca saiki utawa judhul kirim

en: Retrieves the current second of the minute (Local time)
jv_ID: Nambah detik saiki (Waktu lokal)

en: Retrieves the current second of the minute (UTC/GMT)
jv_ID: Nambah detik saiki sing saiki (UTC / GMT)

en: Retrieves the current year of time (Local time)
jv_ID: Nampa taun saiki (wektu Lokal)

en: Retrieves the current year of time (UTC/GMT)
jv_ID: Nindakake taun saiki (UTC / GMT)

en: Retrieves the field label for the field loop {loop_fields}
jv_ID: Nompo label lapangan kanggo loop lapangan {loop_fields}

en: Retrieves the field value for the field loop {loop_fields}
jv_ID: Nompo nilai kolom kanggo loop lapangan {loop_fields}

en: Retrieves the generated password
jv_ID: Retrieves sandi kui

en: Retrieves the latest Contact Entry ID
jv_ID: Nampa ID Entri Kontak paling anyar

en: Retrieves the latest Contact Entry ID of the logged in user based on current form ID
jv_ID: Njupuk ID Entri Kontak paling anyar saka pangguna sing mlebu adhedhasar ID formulir saiki

en: Retrieves the latest Contact Entry ID of the logged in user for any form
jv_ID: Nambah ID Kontak Kontak paling anyar saka pangguna sing wis mlebu

en: Retrieves the latest Contact Entry status
jv_ID: Nampa status Entry Kontak paling anyar

en: Retrieves the latest Contact Entry status of the logged in user based on current form ID
jv_ID: Njupuk status Entri Kontak paling anyar saka pangguna sing mlebu adhedhasar ID formulir saiki

en: Retrieves the latest Contact Entry status of the logged in user for any form
jv_ID: Nampa status Entry Kontak paling anyar saka pangguna sing wis mlebu

en: Retrieves the location where user came from (if exists any) before loading the page with the form
jv_ID: Nemu lokasi asal saka pangguna (yen ana) sadurunge ngemot kaca kanthi formulir

en: Retrieves the location where user came from from a session (if exists any) before loading the page with the form
jv_ID: Nggoleki lokasi pangguna wiwit sesi (yen ana) sadurunge ngemot kaca kanthi formulir

en: Retrieves the login page URL
jv_ID: Njupuk URL kaca mlebu

en: Retrieves the loop anywhere in your email
jv_ID: Nompo loop ing endi wae ing email sampeyan

en: Retrieves the server timestamp (Local time)
jv_ID: Nambah tandha wektu server (Waktu lokal)

en: Retrieves the server timestamp (UTC/GMT)
jv_ID: Nambah tandha wektu server (UTC / GMT)

en: Retrieves the submitter's IP address
jv_ID: Nampa alamat IP pengirim

en: Retrieves the total submission count (if form locker is used)
jv_ID: Nambah total jumlah pangiriman (yen digunakake loker formulir)

en: Retry payment E-mail Body
jv_ID: Coba maneh mbayar E-mail Body

en: Retry payment E-mail Subject
jv_ID: Coba maneh pambayaran Subyek E-mail

en: Retry payment link expiry in hours
jv_ID: Coba maneh link pembayaran kadaluwarsa ing jam

en: Return age as value instead of the date
jv_ID: Bali umur minangka nilai tinimbang tanggal

en: Return days
jv_ID: Dina bali

en: Return label format (define how the results are displayed)
jv_ID: Format label bali (jelasake carane ditampilake asil)

en: Return months
jv_ID: Sasi bali

en: Return the current date as default value
jv_ID: Baliake tanggal saiki minangka nilai gawan

en: Return the current time as default value
jv_ID: Baliake wektu saiki minangka nilai gawan

en: Return the customer to this page after a sucessfull payment. Leave blank to redirect to home page.
jv_ID: Wangsulake pelanggan menyang kaca iki sawise pembayaran sing sukses. Ninggalake kothong kanggo pangalihan menyang kaca ngarep.

en: Return to builder
jv_ID: Bali menyang tukang

en: Return value format (define how the value is returned)
jv_ID: Format nilai bali (netepake kepiye regane bali)

en: Return years (age)
jv_ID: Taun bali (umur)

en: Reversed
jv_ID: Dibalik

en: Right
jv_ID: Bener

en: Romanian
jv_ID: Romania

en: Romansh
jv_ID: Romanh

en: Rounded
jv_ID: Dibunderaké

en: Row heading
jv_ID: Judhul baris

en: Row logic
jv_ID: Logika baris

en: Russian
jv_ID: Wong Rusia

en: SEPA Direct Debit
jv_ID: SEPA Debit Langsung

en: SMTP Server
jv_ID: Server SMTP

en: SMTP debug output mode
jv_ID: Mode output debug SMTP

en: SMTP password
jv_ID: Sandi SMTP

en: SMTP username
jv_ID: Jeneng pangguna SMTP

en: SMTP – port 25 or 2525 or 587%sSecure SMTP (SSL / TLS) – port 465 or 25 or 587, 2526
jv_ID: SMTP – port 25 utawa 2525 utawa 587%sSecure SMTP (SSL / TLS) – port 465 utawa 25 utawa 587, 2526

en: Sales tax
jv_ID: Pajak dodolan

en: Sandbox publishable key
jv_ID: Sandbox kunci sing bisa diterbitake

en: Sandbox secret key
jv_ID: Sandbox kunci rahasia

en: Sandbox webhook ID
jv_ID: ID webhook kothak wedhi

en: Sandbox webhook signing secret key
jv_ID: Sandbox webhook mlebu kunci rahasia

en: Saturday
jv_ID: Setu

en: Save
jv_ID: Ngirit

en: Save Mailster user data
jv_ID: Simpen data pangguna Mailster

en: Save Settings
jv_ID: Simpen Setelan

en: Save as Contact Entry
jv_ID: Simpen minangka Entry Kontak

en: Save both value and label
jv_ID: Simpen nilai lan label

en: Save custom post meta
jv_ID: Simpen meta kirim khusus

en: Save custom user meta
jv_ID: Simpen meta pangguna khusus

en: Save data
jv_ID: Simpen data

en: Save form progression (when a user returns, the data isn't lost)
jv_ID: Simpen kemajuan formulir (nalika pangguna bali, data ora ilang)

en: Save product attributes
jv_ID: Simpen atribut produk

en: Save settings
jv_ID: Simpen setelan

en: Save the admin email value (default)
jv_ID: Simpen nilai email admin (standar)

en: Save the confirmation email value
jv_ID: Simpen nilai email konfirmasi

en: Save the entry value
jv_ID: Simpen nilai entri

en: Save value or label to entry?
jv_ID: Simpen regane utawa label menyang entri?

en: Save your form
jv_ID: Simpen formulir sampeyan

en: Search
jv_ID: Nggoleki

en: Search contact entries based on their title. By default all entry data will be populated unless defined otherwise in the "Fields to skip" setting below. To retrieve the contact entry status you can add a field named: %2$shidden_contact_entry_status%3$s (which will be populated with the current status of the entry). To retrieve the entry ID you can name the field: %2$shidden_contact_entry_id%3$s. To retrieve the entry Title you can name the field: %2$shidden_contact_entry_title%3$s
jv_ID: Telusuri entri kontak adhedhasar judhule. Kanthi gawan, kabeh data entri bakal diisi kajaba ditetepake ing setelan "Lapangan sing kudu dilewati" ing ngisor iki. Kanggo njupuk status entri kontak sampeyan bisa nambah kolom kanthi jeneng: %2$shidden_contact_entry_status%3$s (sing bakal diisi karo status entri saiki). Kanggo njupuk ID entri sampeyan bisa menehi jeneng kolom: %2$shidden_contact_entry_id%3$s. Kanggo njupuk judhul entri sampeyan bisa menehi jeneng kolom: %2$shidden_contact_entry_title%3$s

en: Search contact entry based on title
jv_ID: Telusuri entri kontak adhedhasar judhul

en: Search method
jv_ID: Metode telusuran

en: Second choice
jv_ID: Pilihan nomer loro

en: Secrets
jv_ID: Rahasia

en: Secure File Uploads
jv_ID: Ngunggah File sing Aman

en: Select & Sort the data that needs to be exported
jv_ID: Pilih & Urut data sing kudu diekspor

en: Select None to never reset the lock
jv_ID: Pilih Ora ana sing ora bisa ngreset kunci maneh

en: Select a date
jv_ID: Pilih tanggal

en: Select a filter relation (OR|AND)
jv_ID: Pilih hubungan saringan (UTAWA|LAN)

en: Select a form
jv_ID: Pilih formulir

en: Select a method for retrieving items
jv_ID: Pilih cara kanggo njupuk item

en: Select a page to link to
jv_ID: Pilih kaca sing bakal dihubungake

en: Select a post to link to
jv_ID: Pilih kiriman kanggo nyambung

en: Select a time
jv_ID: Pilih wektu

en: Select a unit system
jv_ID: Pilih sistem unit

en: Select all user roles who are allowed to submit the form
jv_ID: Pilih kabeh peran pangguna sing diijini ngirim formulir

en: Select an Icon
jv_ID: Pilih Ikon

en: Select email template
jv_ID: Pilih template email

en: Select grouped, if you wish to append the field next to it's previous field.
jv_ID: Pilih klompok, yen sampeyan pengin nambah lapangan ing jejere lapangan sadurunge.

en: Select how many individual E-mail reminders you require
jv_ID: Pilih jumlah pangeling E-mail individu sing dibutuhake

en: Select how the items should be displayed
jv_ID: Pilih carane item kudu ditampilake

en: Select how you want to filter entries
jv_ID: Pilih cara nyaring entri

en: Select how you want to filter orders
jv_ID: Pilih cara nyaring pesenan

en: Select how you want to order the items
jv_ID: Pilih carane pengin pesen barang

en: Select how you would want to define the conditions (manually or via a CSV file)
jv_ID: Pilih kepiye carane sampeyan nemtokake kahanan (kanthi manual utawa liwat file CSV)

en: Select if this field must act as Start or Destination
jv_ID: Pilih manawa lapangan iki kudu tumindak minangka Wiwitan utawa Tujuan

en: Select if you want to retrieve slug, ID or the title as value
jv_ID: Pilih yen sampeyan pengin njupuk slug, ID utawa judhul minangka regane

en: Select if you want to use Ascending or Descending order
jv_ID: Pilih yen sampeyan pengin nggunakake Pesenan munggah utawa mudhun

en: Select the toggle default status
jv_ID: Pilih status default toggle

en: Select to split words by comma or space or both
jv_ID: Pilih pamisah tembung kanthi koma utawa papan utawa kalorone

en: Select weight unit
jv_ID: Pilih unit bobot

en: Select what the form should do (register, login, update or reset a password)
jv_ID: Pilih formulir sing kudu ditindakake (ndhaftar, mlebu, nganyari utawa ngreset sandhi)

en: Select what the status should be
jv_ID: Pilih status apa sing kudu

en: Select what value to return (distance or duration)
jv_ID: Pilih nilai apa sing bakal dibalekake (jarak utawa durasi)

en: Select when to reset the form lock
jv_ID: Pilih nalika ngreset kunci formulir

en: Select where files should be uploaded to
jv_ID: Pilih ing endi file sing kudu diunggah

en: Select whether or not to prompt buyers for a shipping address.
jv_ID: Pilih arep njaluk panuku kanggo alamat pengiriman utawa ora.

en: Select which value to return for calculations
jv_ID: Pilih nilai sing bakal bali kanggo petungan

en: Select your form
jv_ID: Pilih formulir sampeyan

en: Selected color
jv_ID: Warna sing dipilih

en: Send CSV attachment with form data to the admin email
jv_ID: Kirim lampiran CSV kanthi data formulir menyang email admin

en: Send E-mail
jv_ID: Kirimi E-mail

en: Send E-mail to author
jv_ID: Kirimi E-mail kanggo penulis

en: Send a confirmation email
jv_ID: Kirim email konfirmasi

en: Send admin email
jv_ID: Kirim email admin

en: Send an admin email
jv_ID: Kirim email admin

en: Send approve email when account is activated by admin
jv_ID: Kirim email sing disetujoni nalika akun diaktifake dening admin

en: Send both value and label
jv_ID: Kirim loro nilai lan label

en: Send confirmation email
jv_ID: Kirim email konfirmasi

en: Send copy to following address(es)
jv_ID: Kirim salinan menyang alamat (es) ing ngisor iki

en: Send copy to following address(es), without being able to see the address
jv_ID: Kirim salinan menyang alamat (es) ing ngisor iki, tanpa bisa ndeleng alamat kasebut

en: Send data as JSON string
jv_ID: Kirim data minangka senar JSON

en: Send email after order completed
jv_ID: Kirim email sawise pesenan rampung

en: Send email after payment completed
jv_ID: Kirim email sawise pembayaran rampung

en: Send email confirmation/verification email
jv_ID: Kirim email konfirmasi / verifikasi email

en: Send email from:
jv_ID: Kirim email saka:

en: Send email to
jv_ID: Kirim email menyang

en: Send email to:
jv_ID: Kirim email menyang:

en: Send or do not send confirmation emails
jv_ID: Ngirim utawa ora ngirim email konfirmasi

en: Send or do not send the admin emails
jv_ID: Ngirim utawa ora ngirim email admin

en: Send reminder at a fixed time, or by offset
jv_ID: Kirim pangeling ing wektu sing tetep, utawa kanthi ngimbangi

en: Send reminder based on the following date:
jv_ID: Kirimi pangeling adhedhasar tanggal ing ngisor iki:

en: Send site credentials to the user email
jv_ID: Kirimake kredensial situs menyang email pangguna

en: Send the Mailchimp confirmation email
jv_ID: Kirim email konfirmasi Mailchimp

en: Send to (Admin E-mails)
jv_ID: Kirim menyang (E-mail Admin)

en: Send to (Confirmation E-mails)
jv_ID: Kirim menyang (E-mail Konfirmasi)

en: Send value or label to admin?
jv_ID: Ngirim nilai utawa label menyang admin?

en: Send value or label to submitter?
jv_ID: Ngirim nilai utawa label menyang pengirim?

en: Send verification email (default)
jv_ID: Kirim email verifikasi (standar)

en: Send verification email and automatically login
jv_ID: Kirim email verifikasi lan login kanthi otomatis

en: Separate Mailchimp field and field_name by pipes "|" (put each on a new line).%1$sExample: PHONE|phonenumber%1$sWith this method you can save custom Mailchimp user data
jv_ID: Pisah kolom MailChimp lan field_name kanthi pipa "|" (lebokake saben baris anyar).%1$sConto: PHONE|nomer telpon%1$sKanthi metode iki sampeyan bisa nyimpen data pangguna Mailchimp khusus

en: Separate Mailster field and field_name by pipes "|" (put each on a new line).%sExample: mailster_field_name|super_forms_field_name%sWith this method you can save custom Mailster user data
jv_ID: Pisah kolom Mailster lan field_name kanthi pipa "|" (lebokake saben baris anyar).%sConto: mailster_field_name|super_forms_field_name%sKanthi metode iki sampeyan bisa nyimpen data pangguna Mailster khusus

en: Separate each form ID by a comma.
jv_ID: Pisahake saben ID formulir kanthi koma.

en: Separated by comma's e.g: nl,be,de
jv_ID: Dipisahake karo koma contone: nl,be,de

en: Separated each post status by a comma, enter "any" for all post statuses
jv_ID: Dipisahake saben status kirim kanthi koma, ketik "apa wae" kanggo kabeh status postingan

en: Seperate each rate with a comma. You can manage and create Tax Rates in via the Stripe %sDashboard%s.
jv_ID: Pisahake saben tarif kanthi koma. Sampeyan bisa ngatur lan nggawe Tarif Pajak liwat Stripe %sDashboard%s.

en: September
jv_ID: Wulan September

en: Serbian
jv_ID: Wong Serbia

en: Set a custom delimiter to separate the values on each row
jv_ID: Setel pembatas khusus kanggo misahake nilai ing saben baris

en: Set a custom enclosure character for values
jv_ID: Setel karakter kandhang khusus kanggo nilai

en: Set a default color (leave blank for none)
jv_ID: Setel warna standar (aja kosong)

en: Set a default time for this field (leave blank for none)
jv_ID: Setel wektu standar kanggo kolom iki (kosongake ora ana)

en: Set a default value for this field (leave blank for none)
jv_ID: Setel nilai standar kanggo kolom iki (aja nganti kosong)

en: Set a default value for this field. {post_id} and {post_title} can be used (leave blank for none)
jv_ID: Setel nilai gawan kanggo kolom iki. {post_id} lan {post_title} bisa digunakake (aja nganti kosong)

en: Set a default value for this field. {post_id}, {post_title} and {user_****} can be used (leave blank for none)
jv_ID: Setel nilai gawan kanggo kolom iki. {post_id}, {post_title} lan {pangguna _ ****} bisa digunakake (aja nganti kosong)

en: Set a form ID to retrieve data from (separated by comma)
jv_ID: Setel ID formulir kanggo njupuk data saka (dipisahake karo koma)

en: Set a format e.g: %, EUR, USD etc.
jv_ID: Setel format contone: %, EUR, USD lsp.

en: Set a label for the amount e.g: Subtotal or Total
jv_ID: Setel label kanggo jumlah contone: Subtotal utawa Total

en: Set a number format e.g: Gygabyte, Kilometers etc. (leave blank for none)
jv_ID: Setel format nomer kayata: Gygabyte, Kilometers lsp. (Aja nganti kosong)

en: Set mailer to use SMTP
jv_ID: Setel mailer kanggo nggunakake SMTP

en: Set the currency of or leave empty for no currency e.g: $ or €
jv_ID: Setel itungan utawa kosongake tanpa mata uang, kayata: $ utawa €

en: Set the limitation thresshold
jv_ID: Setel ambang watesan

en: Set the limitation thresshold per user
jv_ID: Setel dhuwit batasan watesan kanggo pangguna

en: Set the type of number to be used as the placeholder
jv_ID: Setel jinis nomer sing bakal digunakake minangka placeholder

en: Set to -1 to use default TAB index.
jv_ID: Setel menyang -1 kanggo nggunakake indeks TAB standar.

en: Set to 0 to remove limitations.
jv_ID: Setel menyang 0 kanggo mbusak watesan.

en: Set to 0 to use default CSS height
jv_ID: Setel menyang 0 kanggo nggunakake dhuwur CSS standar

en: Set to 0 to use default CSS height.
jv_ID: Setel menyang 0 kanggo nggunakake dhuwur CSS standar.

en: Set to 0 to use default CSS width.
jv_ID: Setel menyang 0 kanggo nggunakake jembar CSS standar.

en: Sets shipping and billing country.
jv_ID: Nyetel negara pengiriman lan tagihan.

en: Sets the character set and character encoding for the billing information/log-in page on the PayPal website. In addition, this variable sets the same values for information that you send to PayPal in your HTML button code. Default is based on the language encoding settings in your account profile.
jv_ID: Nyetel set karakter lan enkoding karakter kanggo informasi tagihan / kaca mlebu ing situs web PayPal. Kajaba iku, variabel iki nyetel nilai sing padha kanggo informasi sing dikirim menyang PayPal ing kode tombol HTML. Default adhedhasar setelan enkoding basa ing profil akun sampeyan.

en: Sets the language for the billing information/log-in page only. Default is US.
jv_ID: Nyetel basa mung kanggo informasi tagihan/log-in. Default yaiku AS.

en: Settings
jv_ID: Setelan

en: Shadow Blur Radius
jv_ID: Radius Blur Shadow

en: Shadow Color
jv_ID: Warna Bayangan

en: Shadow Opacity
jv_ID: Opacity Shadow

en: Shadow Spread Radius
jv_ID: Radius Panyebaran Shadow

en: Shadow Vertical Length
jv_ID: Shadow Vertikal Length

en: Shipping
jv_ID: Pengiriman

en: Shipping amount
jv_ID: Jumlah pangiriman

en: Shipping and billing country
jv_ID: Negara pengiriman lan tagihan

en: Shipping cost (applies to each additional item added to cart)
jv_ID: Biaya pengiriman (ditrapake kanggo saben item tambahan sing ditambahake menyang cart)

en: Shipping cost (applies to first item added to cart)
jv_ID: Biaya pengiriman (ditrapake kanggo item pisanan sing ditambahake menyang cart)

en: Shipping currency
jv_ID: dhuwit kiriman

en: Shipping tax behavior
jv_ID: Prilaku pajak pengiriman

en: Shipping tax code
jv_ID: Kode pajak pengiriman

en: Shopping Cart
jv_ID: Kréta Blanja

en: Short - d M, y
jv_ID: Cendhak - d M, y

en: Short name
jv_ID: Jeneng cekak

en: Show
jv_ID: Tampilake

en: Show Advanced PayPal Settings
jv_ID: Tampilake Setelan PayPal Lanjut

en: Show Toolbar when viewing site (enabled by default)
jv_ID: Tampilake Toolbar nalika ndeleng situs (diaktifake kanthi gawan)

en: Show advanced settings
jv_ID: Tampilake setelan majeng

en: Show an icon instead of number
jv_ID: Tampilake lambang tinimbang nomer

en: Show back to top button
jv_ID: Tampilake bali menyang tombol ndhuwur

en: Show directions panel (list directions next to the map)
jv_ID: Tampilake panel pituduh (dhaptar arah ing jejere peta)

en: Show download button to the user after PDF was generated
jv_ID: Tampilake tombol undhuhan menyang pangguna sawise PDF digawe

en: Show featured image
jv_ID: Tampilake gambar sing ditampilake

en: Show on Form and in PDF file (default)
jv_ID: Tampilake ing Formulir lan ing file PDF (standar)

en: Show or hide empty categories
jv_ID: Tampilake utawa ndhelikake kategori kosong

en: Show or hide the duration time
jv_ID: Tampilake utawa ndhelikake wektu durasi

en: Show popup to logged in users
jv_ID: Tampilake popup kanggo pangguna sing mlebu

en: Show popup to none logged in users
jv_ID: Tampilake popup menyang pangguna sing ora mlebu

en: Show post excerpt
jv_ID: Tampilake kutipan kirim

en: Show post title
jv_ID: Tampilake judhul kirim

en: Show product price
jv_ID: Tampilake rega produk

en: Show progress bar for Multi-part
jv_ID: Tampilake garis kemajuan kanggo Multi-part

en: Show steps for Multi-part
jv_ID: Tampilake langkah-langkah kanggo Multi-part

en: Show thank you message
jv_ID: Tampilake pesen matur nuwun

en: Show the following "Custom" columns
jv_ID: Tampilake kolom "Custom" ing ngisor iki

en: Show the month after the year in the header
jv_ID: Tampilake wulan sawise taun ing header

en: Show the week of the year
jv_ID: Tampilake minggu taun

en: Signature
jv_ID: teken

en: Signature:
jv_ID: Tandha tangan:

en: Single
jv_ID: Bujang

en: Single Discount rate, as a percentage, to be charged cart-wide. Set to a value less than 100. The variable overrides any individual item discount rate
jv_ID: Tarif Diskon Tunggal, minangka persentase, bakal dikenani biaya ing cart-wide. Setel menyang nilai kurang saka 100. Variabel overrides sembarang tarif diskon item individu

en: Single discount amount charged cart-wide. It must be less than the selling price of all items combined in the cart.
jv_ID: Jumlah diskon tunggal sing diisi ing cart-wide. Iku kudu kurang saka rega sade kabeh item digabungake ing cart.

en: Single handling fee charged cart-wide.
jv_ID: ragad penanganan tunggal sing dikenani biaya cart-wide.

en: Single product or service checkout
jv_ID: Checkout produk utawa layanan siji

en: Site ID, if running multiple networks
jv_ID: ID Situs, yen mbukak sawetara jaringan

en: Skip registration if user_login or user_email are not found
jv_ID: Skip registrasi yen user_login utawa user_email ora ditemokake

en: Skip wizard
jv_ID: Skip tuntunan

en: Slide In duration in milliseconds (0 is no fade effect)
jv_ID: Durasi geser ing milidetik (0 ora ana efek luntur)

en: Slide in: From Top, Right, Bottom or Left
jv_ID: Geser ing: Saka Ndhuwur, Tengen, Ngisor utawa Ngiwa

en: Slider colors
jv_ID: Werna geser

en: Slider field
jv_ID: Lapangan geser

en: Slovak
jv_ID: Slowakia

en: Slovenian
jv_ID: Wong Slovenia

en: Slug (default)
jv_ID: Slug (standar)

en: Slugs
jv_ID: Slug

en: Slugs (default)
jv_ID: Slug (standar)

en: Sold individually?
jv_ID: Didol individu?

en: Solid
jv_ID: Padhet

en: Some payment methods require a specific currency to be set for your line items. For instance, when using `ideal` the currency must be set to EUR or Stripe will return an error message.
jv_ID: Sawetara cara pembayaran mbutuhake mata uang tartamtu kanggo nyetel item baris sampeyan. Contone, nalika nggunakake `ideal` mata uang kudu disetel kanggo EUR utawa Stripe bakal bali pesen kesalahan.

en: Something went wrong while calculating the distance.
jv_ID: Ana sing salah nalika ngitung jarak.

en: Something went wrong while deactivating the plugin.
jv_ID: Ana kesalahan nalika mateni plugin kasebut.

en: Something went wrong while downloading export.
jv_ID: Ana kesalahan nalika ndownload ekspor.

en: Something went wrong while exporting form data.
jv_ID: Ana kesalahan nalika ngekspor data formulir.

en: Something went wrong while importing form data.
jv_ID: Ana kesalahan nalika ngimpor data formulir.

en: Something went wrong while restoring default settings.
jv_ID: Ana kesalahan nalika mulihake setelan gawan.

en: Something went wrong while saving your settings.
jv_ID: Ana kesalahan nalika nyimpen setelan sampeyan.

en: Something went wrong:
jv_ID: Ana sing salah:

en: Sorry, file extension is not allowed!
jv_ID: Nuwun sewu, ekstensi file ora diidini!

en: Sorry, no distance could be calculated based on entered data. Please enter a valid address or zipcode.
jv_ID: Nuwun sewu, ora ana jarak sing bisa dietung adhedhasar data sing mlebu. Ketik alamat utawa kode pos sing valid.

en: Sort
jv_ID: Urut

en: Specific database table
jv_ID: Tabel database tartamtu

en: Specific posts (post_type)
jv_ID: Kirim khusus (post_type)

en: Specific taxonomy (categories)
jv_ID: Taksonomi khusus (kategori)

en: Specifies a numerical value between 0.0 and 1.0 to determine the opacity of the line's color. The default is 1.0.
jv_ID: Nemtokake angka angka ing antarane 0,0 lan 1,0 kanggo nemtokake opacity warna garis kasebut. Default yaiku 1.0.

en: Specifies the color of the line
jv_ID: Nemtokake warna garis kasebut

en: Specifies the value granularity of the element's value.
jv_ID: Nemtokake granularitas nilai kanggo unsur unsur.

en: Specifies what unit system to use when displaying results
jv_ID: Nemtokake sistem unit apa sing bakal digunakake nalika nampilake asil

en: Specifies whether the price is considered inclusive of taxes or exclusive of taxes. One of inclusive, exclusive, or unspecified. Once specified as either inclusive or exclusive, it cannot be changed.
jv_ID: Nemtokake manawa rega dianggep kalebu pajak utawa ora kalebu pajak. Salah sijine kalebu, eksklusif, utawa ora ditemtokake. Sawise ditemtokake minangka klebu utawa eksklusif, ora bisa diganti.

en: Specifies whether the rate is considered inclusive of taxes or exclusive of taxes.
jv_ID: Nemtokake apa tarif dianggep kalebu pajak utawa ora kalebu pajak.

en: Specify billing frequency (defaults to `none` for one-time payments)
jv_ID: Nemtokake frekuensi tagihan (standar kanggo `ora ana` kanggo pembayaran siji-wektu)

en: Specify main and backup SMTP servers
jv_ID: Nemtokake server SMTP utama lan cadangan

en: Specify the countries to appear at the top of the list. Separated by comma's e.g: nl,be,de
jv_ID: Nemtokake negara sing bakal katon ing ndhuwur dhaptar. Dipisahake karo koma contone: nl,be,de

en: Spinning icon color
jv_ID: Warna ikon berputar

en: Squared
jv_ID: Kothak

en: Start 15 day trial
jv_ID: Mulai uji coba 15 dina

en: Start Import
jv_ID: Mulai Impor

en: Start address
jv_ID: Alamat wiwitan

en: Start all over
jv_ID: Miwiti kabeh

en: Start of the week
jv_ID: Miwiti minggu

en: Start typing and find a color
jv_ID: Mulai ngetik lan golek werna

en: Starting address (required)
jv_ID: Alamat wiwitan (dibutuhake)

en: Starts with
jv_ID: Diwiwiti karo

en: State
jv_ID: Negara

en: State/Province
jv_ID: Negara / Propinsi

en: Statement descriptor
jv_ID: Deskriptor statement

en: Static (default)
jv_ID: Statis (standar)

en: Step
jv_ID: Langkah

en: Step (defaults to "any")
jv_ID: Langkah (standar kanggo "apa wae")

en: Step 1
jv_ID: Langkah 1

en: Step Description
jv_ID: Katrangan Langkah

en: Step Image
jv_ID: Gambar Langkah

en: Step Name
jv_ID: Jeneng Langkah

en: Steps between times in minutes
jv_ID: Langkah kaping pirang-pirang menit

en: Stick to top, right, bottom or left
jv_ID: Tempel ing ndhuwur, tengen, ngisor utawa kiwa

en: Stock Qty
jv_ID: Stok Qty

en: Street
jv_ID: dalan

en: Street (1 of 2 fields)
jv_ID: Jalan (1 saka 2 lapangan)

en: Street (2 of 2 fields)
jv_ID: Jalan (2 saka 2 lapangan)

en: Street name
jv_ID: Jeneng dalan

en: Street name + nr
jv_ID: Jeneng dalan + nr

en: Street nr + name
jv_ID: Street nr + jeneng

en: Street number
jv_ID: Nomer dalan

en: Stripe
jv_ID: belang

en: Stripe Live API key not configured, please enter your API key under %sSuper Forms > Settings > Stripe Checkout%s
jv_ID: Tombol API Stripe Live ora dikonfigurasi, ketik kunci API sampeyan ing %sSuper Forms > Setelan > Stripe Checkout%s

en: Stripe Sandbox API key not configured, please enter your API key under %sSuper Forms > Settings > Stripe Checkout%s
jv_ID: Kunci API Sandbox Stripe ora dikonfigurasi, ketik kunci API sampeyan ing %sSuper Forms > Settings > Stripe Checkout%s

en: Stripe Transaction
jv_ID: Transaksi Stripe

en: Stripe checkout method
jv_ID: Metode checkout stripe

en: Stroke color
jv_ID: Werna stroke

en: Stroke weight
jv_ID: Bobot stroke

en: Sub Title
jv_ID: Sub Judhul

en: Subject
jv_ID: Subyek

en: Subject:
jv_ID: Subjek:

en: Submit
jv_ID: Kirim

en: Submit button
jv_ID: Tombol kirim

en: Submit the form (default)
jv_ID: Kirim formulir (standar)

en: Submit type
jv_ID: Kirim jinis

en: Submitted
jv_ID: Dikirim

en: Submitted by
jv_ID: Dikirim dening

en: Submitted by user
jv_ID: Dikirim dening pangguna

en: Subscribe with the following tags
jv_ID: Langganan nganggo tag ing ngisor iki

en: Subscribed (default)
jv_ID: Langganan (standar)

en: Subscriber email address
jv_ID: Alamat email langganan

en: Subscriber list ID('s) separated by comma's
jv_ID: ID dhaptar pelanggan dipisahake karo koma

en: Subscriber status after submitting the form
jv_ID: Status pelanggan sawise ngirim formulir

en: Subscription
jv_ID: Langganan

en: Subscription Plan ID (should look similar to: plan_G0FvDp6vZvdwRZ)
jv_ID: ID Plan Langganan (kudu katon padha karo: plan_G0FvDp6vZvdwRZ)

en: Subscription Status
jv_ID: Status Langganan

en: Subscription checkout
jv_ID: Checkout langganan

en: Subscription periods
jv_ID: Periode langganan

en: Subscription plan ID cannot be empty!
jv_ID: ID rencana langganan ora bisa kosong!

en: Subscriptions
jv_ID: Langganan

en: Subscriptions can not be paid through iDeal, please choose a different payment method!
jv_ID: Langganan ora bisa dibayar liwat iDeal, pilih cara pembayaran sing beda!

en: Succeeded
jv_ID: Kasil

en: Success Message Colors
jv_ID: Werna Pesen Sukses

en: Success URL
jv_ID: URL sukses

en: Success message
jv_ID: Pesen sukses

en: Suffix label
jv_ID: Label akhiran

en: Suffix question icon tooltip text
jv_ID: Teks toolkit ikon pitakon suffix

en: Sun
jv_ID: Srengenge

en: Sunday
jv_ID: Dina Minggu

en: Super Form
jv_ID: Formulir Super

en: Super Forms - User Status
jv_ID: Formulir Super - Status pangguna

en: Super Forms Listings will only be generated on the front-end
jv_ID: Daftar Formulir Super mung bakal digawe ing ngarep

en: Super Forms could not find a form with ID: %d
jv_ID: Super Forms ora bisa nemokake formulir kanthi ID: %d

en: Super Forms could not find a listing with Form ID: %d
jv_ID: Super Formulir ora bisa nemokake dhaptar kanthi ID Formulir: %d

en: Super Forms could not find a listing with ID: %d
jv_ID: Super Forms ora bisa nemokake dhaptar kanthi ID: %d

en: Suspended
jv_ID: digantung

en: Swedish
jv_ID: Swedia

en: Swiss-French
jv_ID: Swiss-Prancis

en: Switch form
jv_ID: Formulir ngalih

en: System Status
jv_ID: Status Sistem

en: TCP port to connect to
jv_ID: Port TCP kanggo nyambung

en: Tab Location
jv_ID: Lokasi Tab

en: Tab background color
jv_ID: Warna latar mburi tab

en: Tab border bottom width (0 = none)
jv_ID: Lebar ngisor tapel wates tab (0 = ora ana)

en: Tab border color
jv_ID: Werna tapel wates tab

en: Tab border left width (0 = none)
jv_ID: Wates tab sisih kiwa (0 = ora ana)

en: Tab border right width (0 = none)
jv_ID: Wates sisih tengen tab (0 = ora ana)

en: Tab border top width (0 = none)
jv_ID: Lebar ndhuwur tapel wates (0 = ora ana)

en: Tab collaps icon color
jv_ID: Warna ikon tab runtuh

en: Tab collapse icon color
jv_ID: Werna ikon tab runtuh

en: Tab padding
jv_ID: Bantalan meja

en: Tab text align
jv_ID: Ngatur teks tab

en: Tablet preview
jv_ID: Pratinjau tablet

en: Tabs
jv_ID: Tab

en: Tabs (default)
jv_ID: Tab (standar)

en: Tabs/Accordion
jv_ID: Tab / Akordion

en: Tagline for your blog; set in General Options
jv_ID: Tagline kanggo blog sampeyan; disetel ing Pilihan Umum

en: Tags
jv_ID: Tag

en: Tags/Keywords
jv_ID: Tag/Kata Kunci

en: Take the shortcode and place it anywere!
jv_ID: Wenehi kode shortcode banjur pasang wae!

en: Tax behavior
jv_ID: prilaku tax

en: Tax category code ID. %sFind a tax category%s. Your default tax category is used if you don’t provide one when creating a transaction with Stripe Tax enabled. You can update this in your %stax settings%s.
jv_ID: ID kode kategori pajak. %sGolek kategori pajak%s. Kategori pajak standar sampeyan digunakake yen sampeyan ora nyedhiyakake nalika nggawe transaksi kanthi Pajak Stripe diaktifake. Sampeyan bisa nganyari iki ing setelan %stax%s.

en: Tax rates:
jv_ID: Tarif pajak:

en: Taxonomy slug
jv_ID: Siput taksonomi

en: Text Editor Settings
jv_ID: Setelan Editor Teks

en: Text alignment
jv_ID: Alignment teks

en: Text area
jv_ID: Area teks

en: Text field
jv_ID: Lapangan teks

en: Text field (default)
jv_ID: Kolom teks (standar)

en: Text on left side of the color picker (leave blank for no text)
jv_ID: Teks ing sisih kiwa pamilih warna (kosongake tanpa teks)

en: Text on left side of the toggle button (leave blank for no text)
jv_ID: Teks ing sisih kiwa tombol tombol (kosongake tanpa teks)

en: Text on right side of the color picker (leave blank for no text)
jv_ID: Teks ing sisih tengen pamilih warna (kosongake tanpa teks)

en: Text on right side of the toggle button (leave blank for no text)
jv_ID: Teks ing sisih tengen tombol tombol (kosongake tanpa teks)

en: Thai
jv_ID: Wong Thai

en: Thank you for contacting us!
jv_ID: Matur nuwun wis ngubungi kita!

en: Thank you message
jv_ID: Matur nuwun pesen

en: Thank you page (return URL)
jv_ID: kaca matur nuwun (URL bali)

en: Thank you title
jv_ID: Matur nuwun judhul

en: Thank you!
jv_ID: Matur nuwun!

en: Thanks Description
jv_ID: Thanks Deskripsi

en: Thanks Title
jv_ID: Judhul Thanks

en: Thanks margins in px (top right bottom left)
jv_ID: Matur wates ing px (ndhuwur tengen ngisor kiwa)

en: The API key will be used for the Google Map element, Address Autocomplete and other features related to the Google Maps API
jv_ID: Tombol API bakal digunakake kanggo unsur Google Map, Alamat Autocomplete lan fitur liyane sing ana gandhengane karo Google Maps API

en: The CVC number is incorrect.
jv_ID: Nomer CVC salah.

en: The ID of the user where the post will belong to
jv_ID: ID pangguna ing ngendi kiriman kasebut

en: The IETF language tag of the locale Checkout is displayed in. If blank or auto, the browser’s locale is used.
jv_ID: Tag basa IETF saka lokal Checkout ditampilake ing. Yen kosong utawa otomatis, lokal browser digunakake.

en: The List ID seems to be invalid, please make sure you entered to correct List ID.
jv_ID: ID Dhaptar katon ora bener, priksa manawa sampeyan ngetik kanggo mbenerake ID Dhaptar.

en: The PIN entered is incorrect. This decline code only applies to payments made with a card reader.
jv_ID: PIN sing diketik ora bener. Kode nolak iki mung ditrapake kanggo pembayaran sing digawe karo maca kertu.

en: The PIN entered is incorrect. This decline code only applies to payments made with a card reader.
jv_ID: PIN sing diketik ora bener. Kode nolak iki mung ditrapake kanggo pembayaran sing digawe karo maca kertu.

en: The Place's full address
jv_ID: Alamat lengkap Panggonan

en: The Place's phone number in international format
jv_ID: Nomer telpon Panggonan ing format internasional

en: The Place's phone number, formatted according to the number's regional convention
jv_ID: Nomer telpon Panggonan, diformat miturut konvensi regional nomer kasebut

en: The URL the customer will be directed to if they decide to cancel payment and return to your website.
jv_ID: URL pelanggan bakal diarahake yen arep mbatalake pembayaran lan bali menyang situs web sampeyan.

en: The URL to which PayPal posts information about the payment, in the form of Instant Payment Notification messages.
jv_ID: URL sing PayPal ngirim informasi babagan pembayaran, ing wangun pesen Notifikasi Pembayaran Cepet.

en: The URL to which Stripe should send customers when payment or setup is complete. If you'd like to use information from the successful Checkout Session on your page, read the guide on customizing your success page.
jv_ID: URL kanggo Stripe ngirim pelanggan nalika pembayaran utawa persiyapan wis rampung. Yen sampeyan pengin nggunakake informasi saka Sesi Checkout sing sukses ing kaca sampeyan, waca pandhuan babagan ngatur kaca sukses sampeyan.

en: The ZIP/postal code is incorrect.
jv_ID: Kode pos/pos salah.

en: The address specified with automatic fill-in variables overrides the PayPal member's stored address. Buyers see the addresses that you pass in, but they cannot edit them. PayPal does not show addresses if they are invalid or omitted.
jv_ID: Alamat sing ditetepake kanthi variabel isi otomatis ngganti alamat sing disimpen anggota PayPal. Para panuku ndeleng alamat sing sampeyan lewati, nanging ora bisa ngowahi. PayPal ora nuduhake alamat yen ora bener utawa diilangi.

en: The allowable number of PIN tries has been exceeded.
jv_ID: Jumlah nyoba PIN sing diidinake wis ngluwihi.

en: The amount to add or deduct when button is clicked
jv_ID: Jumlah kanggo nambah utawa nyuda nalika tombol diklik

en: The area code for U.S. phone numbers, or the country code for phone numbers outside the U.S.
jv_ID: Kode wilayah kanggo nomer telpon AS, utawa kode negara kanggo nomer telpon ing njaba AS.

en: The author page (front-end)
jv_ID: Kaca pengarang (front-end)

en: The author profile (backend)
jv_ID: Profil penulis (backend)

en: The authoritative website for this Place, such as a business' homepage
jv_ID: Situs web resmi kanggo Panggonan iki, kayata homepage bisnis

en: The blog's home web address; set in General Options
jv_ID: Alamat web omah blog kasebut; disetel ing Pilihan Umum

en: The card cannot be used to make this payment (it is possible it has been reported lost or stolen).
jv_ID: Kertu ora bisa digunakake kanggo nggawe pembayaran iki (bisa uga wis kacarita ilang utawa dicolong).

en: The card does not support the specified currency.
jv_ID: Kertu kasebut ora ndhukung mata uang sing ditemtokake.

en: The card does not support this type of purchase.
jv_ID: Kertu ora ndhukung jinis tuku iki.

en: The card has been declined as it requires a PIN.
jv_ID: Kertu wis ditolak amarga mbutuhake PIN.

en: The card has been declined for an unknown reason.
jv_ID: Kertu wis ditolak amarga ora dingerteni.

en: The card has expired.
jv_ID: Kertu wis kadaluwarsa.

en: The card has insufficient funds to complete the purchase.
jv_ID: Kertu kasebut ora duwe dana kanggo ngrampungake tuku.

en: The card issuer could not be reached so the payment could not be authorized.
jv_ID: Sing ngetokake kertu ora bisa digayuh supaya pambayaran ora bisa diwenehake.

en: The card number is incorrect.
jv_ID: Nomer kertu salah.

en: The card or account the card is connected to, is invalid.
jv_ID: Kertu utawa akun kertu sing disambungake, ora sah.

en: The card was declined as the transaction requires authentication.
jv_ID: Kertu kasebut ditolak amarga transaksi kasebut mbutuhake otentikasi.

en: The cat taxonomy name (e.g: category or product_cat)
jv_ID: Jeneng taksonomi kucing (contone: kategori utawa product_cat)

en: The charge attempt for the subscription failed, please try with a new payment method
jv_ID: Upaya biaya kanggo langganan gagal, coba nganggo cara pembayaran anyar

en: The combination username, password and activation code is incorrect!
jv_ID: Kombinasi jeneng pangguna, sandhi lan kode aktivasi ora bener!

en: The conditions that this element should listen to.
jv_ID: Kondisi sing kudu dirungokake elemen iki.

en: The confirmation subject for this email
jv_ID: Subyek konfirmasi kanggo email iki

en: The content type to use for this email
jv_ID: Jinis konten sing bakal digunakake kanggo email iki

en: The content type to use for this email.%sExample: UTF-8 or ISO-8859-1
jv_ID: Jinis konten sing arep digunakake kanggo email iki.%sConto: UTF-8 utawa ISO-8859-1

en: The cost of shipping each additional unit of this item.
jv_ID: Biaya pengiriman saben unit tambahan item iki.

en: The cost of shipping this item.
jv_ID: Biaya pengiriman barang iki.

en: The current theme's name; set in Presentation
jv_ID: Jeneng tema saiki; disetel ing Presentasi

en: The customer has exceeded the balance or credit limit available on their card.
jv_ID: Pelanggan wis ngluwihi imbangan utawa watesan kredit sing kasedhiya ing kertu.

en: The customer has exceeded the balance or credit limit available on their card.
jv_ID: Pelanggan wis ngluwihi imbangan utawa watesan kredit sing kasedhiya ing kertu.

en: The customer has not entered their payment method.
jv_ID: Pelanggan durung ngetik cara pembayaran.

en: The customer must use another card or method of payment.
jv_ID: Pelanggan kudu nggunakake kertu utawa cara pembayaran liyane.

en: The customer needs to check with the issuer whether the card can be used for the type of currency specified.
jv_ID: Pelanggan kudu mriksa karo sing ngetokake sekuritas apa kertu bisa digunakake kanggo jinis mata uang sing ditemtokake.

en: The customer needs to contact their card issuer for more information.
jv_ID: Pelanggan kudu ngubungi penerbit kertu kanggo informasi luwih lengkap.

en: The customer needs to contact their card issuer to check that the card is working correctly.
jv_ID: Pelanggan kudu ngubungi sing ngetokake sekuritase kertu kanggo mriksa yen kertu bisa digunakake kanthi bener.

en: The customer needs to contact their card issuer to make sure their card can be used to make this type of purchase.
jv_ID: Pelanggan kudu ngubungi penerbit kertu kanggo mesthekake yen kertu bisa digunakake kanggo tuku jinis iki.

en: The customer should contact their card issuer for more information.
jv_ID: Pelanggan kudu hubungi sing ngetokake sekuritas kertu kanggo informasi luwih lengkap.

en: The customer should try again and authenticate their card when prompted during the transaction.
jv_ID: Pelanggan kudu nyoba maneh lan otentikasi kertu nalika dijaluk sajrone transaksi.

en: The customer should try again by inserting their card and entering a PIN.
jv_ID: Pelanggan kudu nyoba maneh kanthi nglebokake kertu lan ngetik PIN.

en: The customer should try again using the correct CVC.
jv_ID: Pelanggan kudu nyoba maneh nggunakake CVC sing bener.

en: The customer should try again using the correct PIN.
jv_ID: Pelanggan kudu nyoba maneh nggunakake PIN sing bener.

en: The customer should try again using the correct billing ZIP/postal code.
jv_ID: Pelanggan kudu nyoba maneh nggunakake kode ZIP/pos tagihan sing bener.

en: The customer should try again using the correct card number.
jv_ID: Pelanggan kudu nyoba maneh nggunakake nomer kertu sing bener.

en: The customer should try again using the correct expiration date.
jv_ID: Pelanggan kudu nyoba maneh nggunakake tanggal kadaluwarsa sing bener.

en: The customer should use an alternative payment method.
jv_ID: Pelanggan kudu nggunakake cara pembayaran alternatif.

en: The customer should use another card.
jv_ID: Pelanggan kudu nggunakake kertu liyane.

en: The default for this value is 5 seconds
jv_ID: Standar kanggo nilai iki 5 detik

en: The delivery service that shipped a physical product, such as Fedex, UPS, USPS, etc.
jv_ID: Layanan pangiriman sing ngirim produk fisik, kayata Fedex, UPS, USPS, lsp.

en: The duration for error messages to popup in milliseconds.
jv_ID: Durasi kanggo pesen kesalahan bakal muncul ing milidetik.

en: The duration time will be calculated based on the time that appears first in it's dropdown
jv_ID: Wektu durasi bakal diwilang adhedhasar wektu sing katon pisanan ing dropdown

en: The email address where emails are sent to
jv_ID: Alamat email sing dikirim menyang email

en: The email address where user will reply to (leave blank to use 'From email' setting).
jv_ID: Alamat email sing pangguna bakal bales (tinggalake kosong kanggo nggunakake setelan 'Saka email').

en: The email address which emails are sent from.%s(if you encounter issues with receiving emails, try to use info@%s).%sIf you are using an email provider (Gmail, Yahoo, Outlook.com, etc) it should be the email address of that account.
jv_ID: Alamat email saka ngendi email dikirim.%s(yen sampeyan nemoni masalah nalika nampa email, coba gunakake info@%s).%sYen sampeyan nggunakake panyedhiya email (Gmail, Yahoo, Outlook.com, lsp) mesthine dadi alamat email akun kasebut.

en: The email message.
jv_ID: Pesen email.

en: The email message. You can use {activation_code} and {register_login_url}
jv_ID: Pesen email. Sampeyan bisa nggunakake {activation_code} lan {register_login_url}

en: The email message. You can use {user_login}, {register_generated_password} and {register_login_url}
jv_ID: Pesen email. Sampeyan bisa nggunakake {user_login}, {register_generated_password} lan {register_login_url}

en: The estimated range for how long shipping will take, meant to be displayable to the customer.
jv_ID: Kisaran kira-kira suwene pengiriman, tegese bisa ditampilake kanggo pelanggan.

en: The expiration year invalid.
jv_ID: Taun kadaluwarsa ora sah.

en: The fields that should be populated with the address data.
jv_ID: Bidang sing kudu diisi karo data alamat.

en: The filename of the attachment
jv_ID: Jeneng berkas lampiran

en: The following information has been send by the submitter:
jv_ID: Informasi ing ngisor iki wis dikirim dening pengirim:

en: The form will not be submitted, no email will be send and no Contact Entry will be saved. Only the PDF file will be generated and downloaded for testing purposes.
jv_ID: Formulir kasebut ora bakal dikirim, ora ana email sing bakal dikirim lan ora ana Entri Kontak sing bakal disimpen. Mung file PDF sing bakal digawe lan diundhuh kanggo tujuan testing.

en: The four-digit phone number for U.S. phone numbers.
jv_ID: Nomer telpon papat digit kanggo nomer telpon AS.

en: The height to set the editor in pixels
jv_ID: Dhuwur kanggo nyetel editor ing piksel

en: The language to use. This affects the names of controls, copyright notices, driving directions, and control labels, as well as the responses to service requests. List of supported language codes: %sSupported Languages%s
jv_ID: Basa kang digunakake. Iki mengaruhi jeneng kontrol, kabar hak cipta, arah nyopir, lan label kontrol, uga respon kanggo panjalukan layanan. Dhaptar kode basa sing didhukung: %sBasa sing Didhukung%s

en: The logic/method of the validation.
jv_ID: Logika / metode validasi.

en: The lower bound of the estimated range. If empty, represents no lower bound.
jv_ID: Wates ngisor saka kisaran sing dikira. Yen kosong, ora ana wates ngisor.

en: The maximum amount
jv_ID: Jumlah maksimum

en: The message to display to locked out users
jv_ID: Pesen sing bakal ditampilake kanggo pangguna sing dikunci

en: The message to display to none logged in users
jv_ID: Pesen kanggo ditampilake ora ana pangguna sing mlebu

en: The message to display when an incorrect password was entered
jv_ID: Pesen sing bakal ditampilake nalika sandhi sing salah diketik

en: The minimum amount
jv_ID: Jumlah minimal

en: The mode of the Checkout Session
jv_ID: Mode saka Sesi Checkout

en: The most advanced, flexible and easy to use form builder for WordPress!
jv_ID: Tukang nggawe sing paling canggih, fleksibel lan gampang digunakake kanggo WordPress!

en: The name of the shipping rate, meant to be displayable to the customer. This will appear on CheckoutSessions.
jv_ID: Jeneng tarif pengiriman, tegese bisa ditampilake kanggo pelanggan. Iki bakal katon ing CheckoutSessions.

en: The name where user will reply to (leave blank to use 'From name' setting).
jv_ID: Jeneng pangguna bakal mangsuli (kosongake kanggo nggunakake setelan 'Saka jeneng').

en: The name which emails are sent from.
jv_ID: Jeneng sing dikirim email.

en: The number of intervals between subscription billings.
jv_ID: Jumlah interval antarane tagihan langganan.

en: The number of months to show at once
jv_ID: Nomer wulan kanggo ditampilake sekaligus

en: The order the post should be displayed in
jv_ID: Urutan kiriman kudu ditampilake

en: The password to access the post
jv_ID: Sandi kanggo ngakses kirim

en: The payment amount is invalid or exceeds the amount that is allowed.
jv_ID: Jumlah pembayaran ora bener utawa ngluwihi jumlah sing diijini.

en: The payment cannot be authorized.
jv_ID: Pembayaran ora bisa diwenehake.

en: The payment could not be processed by the issuer for an unknown reason.
jv_ID: Pembayaran ora bisa diproses dening sing ngetokake sekuritas amarga alasan sing ora dingerteni.

en: The payment has been completed, and the funds have been added successfully to your account balance.
jv_ID: Pembayaran wis rampung, lan dana wis kasil ditambahake menyang imbangan akun sampeyan.

en: The payment has been declined as Stripe suspects it is fraudulent.
jv_ID: Pembayaran wis ditolak amarga Stripe curiga iku penipuan.

en: The payment has been declined because it matches a value on the Stripe user’s block list.
jv_ID: Pembayaran wis ditolak amarga cocog karo nilai ing dhaptar blokir pangguna Stripe.

en: The payment has been declined because the card is reported lost.
jv_ID: Pembayaran wis ditolak amarga kertu kacarita ilang.

en: The payment has been declined because the card is reported stolen.
jv_ID: Pembayaran wis ditolak amarga kertu dilaporake dicolong.

en: The payment has failed. This happens only if the payment was made from your customer's bank account.
jv_ID: Pembayaran wis gagal. Iki kedadeyan mung yen pembayaran digawe saka akun bank pelanggan.

en: The payment is not permitted.
jv_ID: Pembayaran ora diidini.

en: The payment is pending.
jv_ID: Pembayaran wis ditundha.

en: The payment should be attempted again. If it still cannot be processed, the customer needs to contact their card issuer.
jv_ID: Pembayaran kudu dicoba maneh. Yen isih ora bisa diproses, pelanggan kudu ngontak sing ngetokake kertu.

en: The payment should be attempted again. If it still cannot be processed, try again later.
jv_ID: Pembayaran kudu dicoba maneh. Yen isih ora bisa diproses, coba maneh mengko.

en: The payment was denied. This happens only if the payment was previously pending because of one of the reasons listed for the pending_reason variable or the Fraud_Management_Filters_x variable.
jv_ID: Pembayaran kasebut ditolak. Iki kedadeyan mung yen pembayaran sadurunge ditundha amarga salah sawijining alasan sing kadhaptar kanggo variabel pending_reason utawa variabel Fraud_Management_Filters_x.

en: The post format (e.g: quote, gallery, audio etc.)
jv_ID: Format kiriman (umpamane: kutipan, galeri, audio lsp.)

en: The post tags
jv_ID: Posting tag

en: The post type %1$s doesn't seem to exist. Please %2$sedit%3$s your form and try again
jv_ID: Jinis kiriman %1$s kayane ora ana. Mangga %2$sedit%3$s formulir sampeyan lan coba maneh

en: The price or amount of the product, service, or contribution, not including shipping, handling, or tax. If you omit this variable from Buy Now or Donate buttons, buyers enter their own amount at the time of payment.
jv_ID: Rega utawa jumlah produk, layanan, utawa kontribusi, ora kalebu pengiriman, penanganan, utawa pajak. Yen sampeyan ngilangi variabel iki saka tombol Tuku Saiki utawa Sumbangan, para panuku ngetik jumlah dhewe nalika mbayar.

en: The region code to use. This alters the map's behavior based on a given country or territory. The region parameter accepts Unicode region subtag identifiers which (generally) have a one-to-one mapping to country code Top-Level Domains (ccTLDs). Most Unicode region identifiers are identical to ISO 3166-1 codes, with some notable exceptions. For example, Great Britain's ccTLD is "uk" (corresponding to the domain .co.uk) while its region identifier is "GB".
jv_ID: Kode wilayah sing digunakake. Iki ngowahi prilaku peta adhedhasar negara utawa wilayah tartamtu. Parameter wilayah nampa pengenal subtag wilayah Unicode sing (umume) duwe pemetaan siji-kanggo-siji menyang kode negara Top-Level Domains (ccTLDs). Umume pengenal wilayah Unicode identik karo kode ISO 3166-1, kanthi sawetara pangecualian sing penting. Contone, ccTLD Britania Raya yaiku "uk" (cocog karo domain .co.uk) dene pengenal wilayahe yaiku "GB".

en: The result will be expressed in meters. Enter the unique field name e.g: total_distance
jv_ID: Asil bakal ditulis kanthi meter. Ketik jeneng lapangan sing unik kayata: total_distance

en: The result will be expressed in seconds. Enter the unique field name e.g: total_traveltime
jv_ID: Asil bakal ditulis sawetara detik. Ketik jeneng lapangan unik kayata: total_traveltime

en: The sender of this payment has %1$sverified their account and is located %2$s the US.
jv_ID: Pangirim pembayaran iki wis %1$sverifikasi akun lan dumunung ing %2$s AS.

en: The shipping rate options to apply to this Session.
jv_ID: Opsi tarif pengiriman sing ditrapake kanggo Sesi iki.

en: The specific reason for the decline should not be reported to the customer. Instead, it needs to be presented as a generic decline.
jv_ID: Alasan khusus kanggo nyuda ora kudu dilaporake menyang pelanggan. Nanging, perlu diwenehi minangka penurunan umum.

en: The steps the slider makes when sliding
jv_ID: Langkah-langkah panggeser nalika nggeser

en: The subject for this email
jv_ID: Subyek kanggo email iki

en: The subscription’s description, meant to be displayable to the customer.
jv_ID: Deskripsi langganan, tegese bisa ditampilake kanggo pelanggan.

en: The tag taxonomy name (e.g: post_tag or product_tag)
jv_ID: Jeneng taksonomi tag (contone: post_tag utawa product_tag)

en: The taxonomy %1$s doesn't seem to exist. Please %2$sedit%3$s your form and try again
jv_ID: Taksonomi %1$s kayane ora ana. Mangga %2$sedit%3$s formulir sampeyan lan coba maneh

en: The thickness of the signature when drawing
jv_ID: Kekandelan tandha nalika nggambar

en: The three-digit prefix for U.S. phone numbers, or the entire phone number for phone numbers outside the U.S., excluding country code.
jv_ID: Ater-ater telung digit kanggo nomer telpon AS, utawa kabeh nomer telpon kanggo nomer telpon ing njaba AS, ora kalebu kode negara.

en: The time in seconds, before the connection is dropped and an error is returned.
jv_ID: Wektu ing detik, sadurunge sambungan ilang lan kesalahan bali.

en: The time that should appear first in the dropdown list (Minimum Time)
jv_ID: Wektu sing kudu katon dhisik ing dhaptar molor (Wektu Minimal)

en: The time that should appear last in the dropdown list (Maximum Time)
jv_ID: Wektu sing bakal katon pungkasan ing dhaptar tarik-mudhun (Wektu Maksimum)

en: The tooltip will appear as soon as the user hovers over the field with their mouse.
jv_ID: Tooltip bakal katon sanalika pangguna ngubengi lapangan kanthi mouse.

en: The total of times a user can click the "+" icon
jv_ID: Kaping pirang-pirang pangguna bisa ngeklik lambang "+"

en: The tracking number for a physical product, obtained from the delivery service. If multiple tracking numbers were generated for this purchase, please separate them with commas.
jv_ID: Nomer nelusuri kanggo produk fisik, dipikolehi saka layanan pangiriman. Yen sawetara nomer nelusuri digawe kanggo tuku iki, pisahake nganggo koma.

en: The types of place results to return
jv_ID: Jinis asil panggonan bali

en: The unit of measure if weight is specified.
jv_ID: Unit ukuran yen bobot ditemtokake.

en: The upper bound of the estimated range. If empty, represents no upper bound i.e., infinite.
jv_ID: Wates ndhuwur kisaran sing dikira. Yen kosong, ora ana wates ndhuwur, yaiku, tanpa wates.

en: The value for your hidden field.
jv_ID: Nilai kanggo lapangan sing didhelikake.

en: The value the field needs to have before this field will become visible.
jv_ID: Nilai sing kudu ana ing lapangan sadurunge lapangan iki bakal katon.

en: Theme & colors
jv_ID: Tema & warna

en: Theme & styles
jv_ID: Tema & gaya

en: Theme style
jv_ID: Gaya tema

en: Theme styles
jv_ID: Gaya tema

en: Third choice
jv_ID: Pilihan kaping telu

en: This allows you return the age, months or days based on the birthdate
jv_ID: Iki ngidini sampeyan bali umur, sasi utawa dina adhedhasar tanggal lair

en: This allows you to retrieve entry data from a different form and autopopulate it inside this form.
jv_ID: Iki ngidini sampeyan njupuk data entri saka macem-macem formulir lan autopopulate ing formulir iki.

en: This authorization has been voided.
jv_ID: Wewenang iki wis dibatalake.

en: This authorization has expired and cannot be captured.
jv_ID: Wewenang iki wis kadaluwarsa lan ora bisa dijupuk.

en: This can be a Text field or Hidden field (do not add brackets before and after).
jv_ID: Iki bisa dadi kolom Teks utawa lapangan Hidden (aja nambah kurung sadurunge lan sawise).

en: This content will be placed after the body content of the email.
jv_ID: Konten iki bakal dilebokake sawise isi email.

en: This content will be placed after the confirmation email body.
jv_ID: Konten iki bakal dilebokake sawise awak email konfirmasi.

en: This content will be placed before the body content of the email.
jv_ID: Konten iki bakal dilebokake sadurunge isi awak ing email.

en: This content will be placed before the confirmation email body.
jv_ID: Konten iki bakal dilebokake sadurunge awak email konfirmasi.

en: This form is no longer available
jv_ID: Formulir iki ora kasedhiya maneh

en: This is the toggle label when the user disabled the toggle element
jv_ID: Iki minangka label toggle nalika pangguna mateni elemen toggle

en: This is the toggle label when the user enabled the toggle element
jv_ID: Iki minangka label toggle nalika pangguna ngaktifake elemen toggle

en: This is the toggle value when the user disabled the toggle element
jv_ID: Iki minangka nilai toggle nalika pangguna mateni elemen toggle

en: This is the toggle value when the user enabled the toggle element
jv_ID: Iki minangka nilai toggle nalika pangguna ngaktifake elemen toggle

en: This mail was send from
jv_ID: Surat iki dikirim saka

en: This makes it easier to keep track of your sections when building forms
jv_ID: Iki nggawe luwih gampang nglacak bagean nalika nggawe formulir

en: This message will be displayed if the listing is not visible to the user
jv_ID: Pesen iki bakal ditampilake yen dhaptar ora katon kanggo pangguna

en: This message will be displayed if there are no results based on the current filter
jv_ID: Pesen iki bakal ditampilake yen ora ana asil adhedhasar panyaring saiki

en: This message will be displayed to the user if an entry with the same title already exists based on above configuration
jv_ID: Pesen iki bakal ditampilake kanggo pangguna yen entri kanthi judhul sing padha wis ana adhedhasar konfigurasi ing ndhuwur

en: This message will only be displayed if absolutely zero results are available for the current user.
jv_ID: Pesen iki mung bakal ditampilake yen asil nol kasedhiya kanggo pangguna saiki.

en: This only works for logged in users or when $_GET or $_POST contains a key [contact_entry_id] with the entry ID (in that case the "form ID" setting is obsolete)
jv_ID: Iki mung digunakake kanggo pangguna sing mlebu log utawa yen $ _GET utawa $ _POST ngemot kunci [contact_entry_id] kanthi ID entri (yen setelan "form ID" wis kadaluwarsa)

en: This only works if either one of the following is used/enabled:%1$s- You enabled "Retrieve form data from users last submission"%1$s- Your form contains a search field that searches contact entries based on their title;%1$s- When $_GET or $_POST contains a key [contact_entry_id] with the entry ID;%1$s- When you have a Hidden field named "hidden_contact_entry_id" with the tag {user_last_entry_id} set as it's Default value;
jv_ID: Iki mung bisa digunakake yen salah siji saka ing ngisor iki digunakake/diaktifake:%1$s- Sampeyan ngaktifake "Njupuk data formulir saka panganggo pungkasan kiriman"%1$s- Formulir sampeyan ngemot kolom telusuran sing nggoleki entri kontak adhedhasar judhul; %1$s- Nalika $_GET utawa $_POST ngemot kunci [contact_entry_id] karo ID entri;%1$s- Yen sampeyan duwe kolom Hidden jenenge "hidden_contact_entry_id" kanthi tag {user_last_entry_id} disetel minangka nilai Default;

en: This option is only usefull whenever you conditionally hide the user_login or user_email field
jv_ID: Opsi iki mung migunani yen sampeyan ndhelikake kolom user_login utawa user_email kanthi syarat

en: This option is required so that Super Forms knows how to calculate the distance
jv_ID: Pilihan iki dibutuhake supaya Super Forms ngerti cara ngetung jarak kasebut

en: This profile has been suspended, and no further amounts will be collected.
jv_ID: Profil iki wis dilereni soko tugas, lan ora ana jumlah liyane sing bakal diklumpukake.

en: This recurring payment plan has been canceled and cannot be reactivated. No more recurring payments will be made.
jv_ID: Rencana pembayaran ambalan iki wis dibatalake lan ora bisa diaktifake maneh. Ora ana pembayaran maneh sing bakal ditindakake.

en: This setting only works when files are stored in a secure directory outside the wp-content directory. Leave blank to allow any logged in user to download the files.
jv_ID: Setelan iki mung bisa digunakake nalika file disimpen ing direktori sing aman ing njaba direktori konten wp. Ninggalake kosong kanggo ngidini pangguna sing mlebu log ndownload file kasebut.

en: This setting only works when files are stored in a secure directory outside the wp-content directory. When enabled, this will prevent any none authorized download of files. Users must be logged in before they can download the files.
jv_ID: Setelan iki mung bisa digunakake nalika file disimpen ing direktori sing aman ing njaba direktori konten wp. Yen diaktifake, iki bakal nyegah download file sing sah. Pangguna kudu mlebu sadurunge bisa ndownload file.

en: This value overrides the weight values of individual items. If profile-based shipping rates are configured with a basis of weight, PayPal uses this value to calculate the shipping charges for the payment.
jv_ID: Nilai iki ngluwihi nilai bobot saben item. Yen tarif pengiriman adhedhasar profil dikonfigurasi kanthi basis bobot, PayPal nggunakake nilai iki kanggo ngetung biaya pengiriman kanggo pambayaran kasebut.

en: This variable is not quantity-specific. The same handling cost applies, regardless of the number of items on the order.
jv_ID: Variabel iki ora spesifik kuantitas. Biaya penanganan padha ditrapake, preduli saka jumlah item ing pesenan.

en: This will add a marker for the address location on the map
jv_ID: Iki bakal nambah spidol kanggo lokasi alamat ing peta

en: This will add a question mark with a tooltip (leave blank for no question icon)
jv_ID: Iki bakal nambah tandha pitakon nganggo tooltip (aja nganti ikon pitakon)

en: This will apply a right to left layout for your emails
jv_ID: Iki bakal ngetrapake tata letak nengen nengen kanggo email

en: This will attach a CSV file to the admin email
jv_ID: Iki bakal masang file CSV menyang email admin

en: This will convert line breaks automatically to [br /] tags
jv_ID: Iki bakal ngonversi break line kanthi otomatis dadi tag [br /]

en: This will convert line breaks to [br /] tag in HTML emails
jv_ID: Iki bakal ngonversi break line dadi tag [br /] ing email HTML

en: This will convert line breaks to [br /] tags in HTML emails
jv_ID: Iki bakal ngonversi break line dadi [br /] tags ing email HTML

en: This will create a new site within your wordpress site network
jv_ID: Iki bakal nggawe situs anyar ing jaringan situs wordpress sampeyan

en: This will deactivate your plugin for this domain. Click OK if you are sure to continue!
jv_ID: Iki bakal mateni plugin sampeyan kanggo domain iki. Klik OK yen sampeyan yakin bakal terus!

en: This will delete all your current settings. Click OK if you are sure to continue!
jv_ID: Iki bakal mbusak kabeh setelan sampeyan saiki. Klik OK yen sampeyan yakin bakal terus!

en: This will delete your current progress. Before you proceed, please confirm that you want to delete all elements and insert this example form!
jv_ID: Iki bakal mbusak kemajuan sampeyan saiki. Sadurunge nerusake, coba konfirmasi manawa sampeyan pengin mbusak kabeh elemen lan lebokake conto conto iki!

en: This will determine if the textual distance is returned in meters or miles
jv_ID: Iki bakal nemtokake manawa jarak teks bali ing meter utawa mil

en: This will generate a new password as soon as the user account has been approved
jv_ID: Iki bakal ngasilake tembung sandhi anyar sanalika akun pangguna wis disetujoni

en: This will prevent all the settings from being send (normally you do not need these for your Zap)
jv_ID: Iki bakal nyegah kabeh setelan ora dikirim (biasane sampeyan ora mbutuhake iki kanggo Zap sampeyan)

en: This will prevent browser from automatically autopopulating a field when user starts typing with previously submitted data
jv_ID: Iki bakal nyegah browser kanthi otomatis mbukak lapangan nalika pangguna wiwit ngetik karo data sing sadurunge dikirim

en: This will prevent empty values from being saved for the Contact Entry
jv_ID: Iki bakal ngalangi nilai kosong supaya disimpen ing Entry Kontak

en: This will prevent scrolling effect when an error was found for the current step
jv_ID: Iki bakal nyegah efek gulung nalika ana kesalahan kanggo langkah saiki

en: This will prevent scrolling effect when the Next or Prev button was clicked
jv_ID: Iki bakal nyegah efek nggulung nalika tombol Sabanjure utawa Prev diklik

en: This will prevent the first element from being automatically focussed when this multi-part becomes active
jv_ID: Iki bakal ngalangi elemen pisanan supaya ora fokus nalika multi-part dadi aktif

en: This will prioritize search result within the provided region. The region parameter accepts Unicode region subtag identifiers which (generally) have a one-to-one mapping to country code Top-Level Domains (ccTLDs). Most Unicode region identifiers are identical to ISO 3166-1 codes, with some notable exceptions. For example, Great Britain's ccTLD is "uk" (corresponding to the domain .co.uk) while its region identifier is "GB".
jv_ID: Iki bakal menehi prioritas asil panelusuran ing wilayah sing kasedhiya. Parameter wilayah nampa pengenal subtag wilayah Unicode sing (umume) duwe pemetaan siji-kanggo-siji menyang kode negara Top-Level Domains (ccTLDs). Umume pengenal wilayah Unicode identik karo kode ISO 3166-1, kanthi sawetara pangecualian sing penting. Contone, ccTLD Britania Raya yaiku "uk" (cocog karo domain .co.uk) dene pengenal wilayahe yaiku "GB".

en: This will save a subscriber for MailPoet
jv_ID: Iki bakal nyimpen pelanggan kanggo MailPoet

en: This will save a subscriber for Mailster
jv_ID: Iki bakal nyimpen pelanggan kanggo Mailster

en: This will save the entered email by the user as the subsriber email address
jv_ID: Iki bakal nyimpen email sing dilebokake dening pangguna minangka alamat email subsriber

en: This will strip out any fields that where not filled out by the user
jv_ID: Iki bakal ngilangi lapangan apa wae sing ora diisi pangguna

en: Thousand separator
jv_ID: Pemisah sewu

en: Three-letter ISO code for the currency e.g: USD, AUD, EUR. List of %ssupported currencies%s.
jv_ID: Kode ISO telung huruf kanggo mata uang, contone: USD, AUD, EUR. Dhaptar %smata uang sing didhukung%s.

en: Three-letter ISO currency code e.g USD, CAD, EUR
jv_ID: Kode mata uang ISO telung huruf contone USD, CAD, EUR

en: Three-letter ISO currency code. Must be a %ssupported currency%s.
jv_ID: Kode mata uang ISO telung huruf. Kudu %smata uang sing didhukung%s.

en: Threshold for the "keyup" event before hooks are fired (in milliseconds)
jv_ID: Ambang kanggo acara "keyup" sadurunge pancing dipecat (ing milidetik)

en: Thu
jv_ID: Kamangka

en: Thursday
jv_ID: Kemis

en: Till
jv_ID: Nganti

en: Till date
jv_ID: Nganti saiki

en: Till date (yyyy-mm-dd): Display the popup within specific date range
jv_ID: Nganti tanggal (yyyy-mm-dd): Tampilake popup ing rentang tanggal tartamtu

en: Time
jv_ID: Wektu

en: Timeout (seconds)
jv_ID: Wektu entek (detik)

en: Title
jv_ID: Judhul

en: Title color
jv_ID: Werna judhul

en: Title for blog
jv_ID: Judhul kanggo blog

en: Title line-height in pixels (0 = none)
jv_ID: Dhuwur baris judhul ing piksel (0 = ora ana)

en: Title size in pixels (0 = none)
jv_ID: Ukuran judhul ing piksel (0 = ora ana)

en: Title weight (0 = none)
jv_ID: Bobot judhul (0 = ora ana)

en: To delete this entry you must be logged in.
jv_ID: Kanggo mbusak entri iki sampeyan kudu mlebu log.

en: To use a header and footer for your PDF, you can edit any element (including columns) and navigate to "PDF Settings" section. Here you can define if the element should be used as a header or footer. Note that you can only use one header or footer element. To add multiple elements you should use a column instead.
jv_ID: Kanggo nggunakake header lan sikil kanggo PDF, sampeyan bisa ngowahi unsur apa wae (kalebu kolom) banjur navigasi menyang bagean "Setelan PDF". Ing kene sampeyan bisa nemtokake manawa unsur kasebut kudu digunakake minangka header utawa sikil. Elinga yen sampeyan mung bisa nggunakake siji judhul utawa sikil. Kanggo nambah macem-macem elemen, sampeyan kudu nggunakake kolom.

en: To use for example Raleway google font you can enter: 'Raleway', sans-serif
jv_ID: Kanggo nggunakake contone Raleway google font sampeyan bisa ngetik: 'Raleway', sans-serif

en: Toggle all fields
jv_ID: Togol kabeh lapangan

en: Toggle button background (off)
jv_ID: Tombol Toggle background (mateni)

en: Toggle button background (on)
jv_ID: Latar mburi tombol Toggle (urip)

en: Toggle button colors
jv_ID: Togel warna tombol

en: Toggle button font (off)
jv_ID: Fon tombol Toggle (dipateni)

en: Toggle button font (on)
jv_ID: Fon tombol Toggle (urip)

en: Toggle field
jv_ID: Toggle lapangan

en: Toggle start value (default status)
jv_ID: Toggle start value (status default)

en: Tooltip Arrow Background
jv_ID: Latar mburi Panah Tooltip

en: Tooltip Background
jv_ID: Latar mburi Tooltip

en: Tooltip Colors
jv_ID: Werna Tooltip

en: Tooltip Font
jv_ID: Font Tooltip

en: Tooltip text
jv_ID: Teks tooltip

en: Top
jv_ID: Ndhuwur:

en: Top and Left
jv_ID: Ndhuwur lan Ngiwa

en: Top and Right
jv_ID: Ndhuwur lan Kanan

en: Top left
jv_ID: Kiwa ndhuwur

en: Top right
jv_ID: Ndhuwur sisih tengen

en: Track color
jv_ID: Warna trek

en: Track form submissions with Google Analytics
jv_ID: Lacak pangiriman formulir nganggo Google Analytics

en: Tracking Events
jv_ID: Acara Pelacakan

en: Tracking number (optional)
jv_ID: Nomer nelusuri (opsional)

en: Transaction
jv_ID: Transaksi

en: Transaction Details
jv_ID: Rincian Transaksi

en: Transaction ID
jv_ID: ID transaksi

en: Transactions
jv_ID: Transaksi

en: Transfer after this element
jv_ID: Transfer sawise elemen iki

en: Transfer this element (also works across forms)
jv_ID: Transfer elemen iki (uga bisa digunakake ing macem-macem formulir)

en: Translate countries by its given iso code
jv_ID: Terjemahake negara kanthi kode iso sing diwenehake

en: Translations
jv_ID: Tarjamahan

en: Trash
jv_ID: Sampah

en: Travel mode (specifies what mode of transport to use when calculating directions)
jv_ID: Mode lelungan (nemtokake cara transportasi sing digunakake nalika ngitung arah)

en: Trial period in days (only works when mode is set to `subscription`)
jv_ID: Periode nyoba ing dina (mung bisa digunakake nalika mode disetel menyang `langganan`)

en: Trigger only when all or one of the below conditions matched their value.
jv_ID: Mung micu nalika kabeh utawa salah sawijining kahanan ing ngisor iki cocog regane.

en: Tue
jv_ID: Selasa

en: Tuesday
jv_ID: Dina selasa

en: Turkish
jv_ID: Wong Turki

en: U.S. state
jv_ID: negara AS

en: URL of your login page where you placed the login form, here users can verify their email address
jv_ID: URL kaca login sampeyan ing ngendi sampeyan nyelehake formulir login, ing kene pangguna bisa verifikasi alamat email

en: US State
jv_ID: Negara AS

en: Ukrainian
jv_ID: Ukraina

en: Unable to load content, please refresh the page, or try again later.
jv_ID: Ora bisa mbukak konten, mangga refresh kaca, utawa coba mengko mengko.

en: Unable to submit form, session expired!
jv_ID: Ora bisa ngirim formulir, sesi wis kadaluwarsa!

en: Unable to switch language, session expired!
jv_ID: Ora bisa ngalih basa, sesi wis kadaluwarsa!

en: Uncaptured
jv_ID: Ora dicekel

en: Undo last change
jv_ID: Batalake pangowahan pungkasan

en: Unique code
jv_ID: Kode unik

en: Unique code generation
jv_ID: Generasi kode unik

en: Unique field name
jv_ID: Jeneng lapangan sing unik

en: Unique field name (required)
jv_ID: Jeneng lapangan unik (dibutuhake)

en: Unique field name may not be empty!
jv_ID: Jeneng lapangan sing unik bisa uga ora kosong!

en: Unit amount
jv_ID: Jumlah unit

en: Unknown
jv_ID: Ora dingerteni

en: Unread
jv_ID: Durung diwaca

en: Unsubscribed
jv_ID: Ora langganan

en: Until
jv_ID: Nganti

en: Update
jv_ID: Nganyari

en: Update Element
jv_ID: Nganyari Elemen

en: Update all
jv_ID: Nganyari kabeh

en: Update based on user ID (user_id)
jv_ID: Nganyari adhedhasar ID pangguna (user_id)

en: Update conditional logic, {tags} and variable fields dynamically
jv_ID: Nganyari logika bersyarat, {tags} lan kolom variabel kanthi dinamis

en: Update contact entry data (if contact entry was found)
jv_ID: Nganyari data entri kontak (yen entri kontak ditemokake)

en: Update current logged in user
jv_ID: Nganyari pangguna sing wis mlebu saiki

en: Update custom user meta
jv_ID: Nganyari meta pangguna khusus

en: Update user based on user_id field or GET or POST
jv_ID: Nganyari pangguna adhedhasar kolom user_id utawa GET utawa POST

en: Upload CSV file
jv_ID: Upload file CSV

en: Upload a file to send as attachment
jv_ID: Upload file kanggo ngirim lampiran

en: Upload a logo to use for this email template
jv_ID: Unggah logo kanggo digunakake kanggo cithakan email iki

en: Upload failed
jv_ID: Upload gagal

en: Upload limit reached!
jv_ID: Watesan unggahan wis tekan!

en: Upload size limit reached!
jv_ID: Batas ukuran unggah wis tekan!

en: Uploading files...
jv_ID: Ngunggah file...

en: Upon selecting the country code a placeholder for the correct phonenumber format will be displayed
jv_ID: Sawise milih kode negara panggonan panggonan kanggo format nomer telpon sing bener bakal ditampilake

en: Use %shttps://jsonlint.com/%s in case you are unable to find the error.
jv_ID: Gunakake %shttps://jsonlint.com/%s yen sampeyan ora bisa nemokake kesalahan.

en: Use 24h format e.g: 13:00, 09:30 etc.
jv_ID: Gunakake format 24 jam contone: 13:00, 09:30 etc.

en: Use CTRL or SHIFT to select multiple roles
jv_ID: Gunakake CTRL utawa SHIFT kanggo milih macem-macem peran

en: Use a custom email body. Use {loop_fields} to retrieve the loop.
jv_ID: Gunakake awak email khusus. Gunakake {loop_fields} kanggo njupuk loop kasebut.

en: Use a custom loop. Use {loop_label} and {loop_value} to retrieve values.
jv_ID: Gunakake loop khusus. Gunakake {loop_label} lan {loop_value} kanggo njupuk nilai.

en: Use a password to protect the form
jv_ID: Gunakake sandhi kanggo nglindhungi formulir

en: Use an existing product ID which the price will belong to
jv_ID: Gunakake ID produk sing ana regane

en: Use as PDF footer
jv_ID: Gunakake minangka footer PDF

en: Use as PDF header
jv_ID: Gunakake minangka header PDF

en: Use custom HTML and CSS when printing
jv_ID: Gunakake HTML lan CSS khusus nalika nyithak

en: Use custom button settings or the default form button settings?
jv_ID: Gunakake setelan tombol khusus utawa setelan tombol formulir standar?

en: Use custom headers
jv_ID: Gunakake header khusus

en: Use custom padding
jv_ID: Gunakake bantalan khusus

en: Use headers defined for Admin emails (default)
jv_ID: Gunakake header sing ditetepake kanggo email Admin (standar)

en: Use headers defined for Confirmation emails
jv_ID: Gunakake header sing ditetepake kanggo email Konfirmasi

en: Use image button instead of text button
jv_ID: Gunakake tombol gambar tinimbang tombol teks

en: Use it as a starting point, but you can customize the columns
jv_ID: Gunakake minangka titik wiwitan, nanging sampeyan bisa ngatur kolom

en: Use minimal editor config
jv_ID: Gunakake config editor minimal

en: Use numbers to specify days to exclude separated by comma's e.g: 0,1,2%sWhere: 0 = Sunday and 1 = Monday etc.
jv_ID: Gunakake nomer kanggo nemtokake dina kanggo ngilangi sing dipisahake karo koma, contone: 0,1,2%s, ing ngendi: 0 = Minggu lan 1 = Senin, lsp.

en: Use the adaptive positioning by default
jv_ID: Gunakake posisi adaptif kanthi standar

en: Use the default wp_mail() or use SMTP to send emails
jv_ID: Gunakake wp_mail standar () utawa gunakake SMTP kanggo ngirim email

en: Use this field to optionally store an explanation of the subscription for rendering in Stripe hosted surfaces.
jv_ID: Gunakake lapangan iki kanggo opsi nyimpen panjelasan saka langganan kanggo Rendering ing lumahing host Stripe.

en: Use this to add some extra styles for this element.
jv_ID: Gunakake iki kanggo nambah gaya ekstra kanggo elemen iki.

en: Use to identify your invoice number for this purchase.
jv_ID: Gunakake kanggo ngenali nomer invoice kanggo tuku iki.

en: Use your own custom regex to validate this field
jv_ID: Gunakake regex khusus sampeyan kanggo validasi lapangan iki

en: Use {tags} if needed
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu

en: Use {tags} if needed%sPut each latitude and longitude on a new line separated by pipes e.g: lat|lng
jv_ID: Gunakake {tags} yen perlu%sLebokake saben garis lintang lan bujur ing baris anyar sing dipisahake dening pipa contone: lat|lng

en: Use {tags} if needed, separate each mode with comma. Valid values are: BUS,RAIL,SUBWAY,TRAIN,TRAM
jv_ID: Gunakake {tags} yen dibutuhake, pisahake saben mode nganggo koma. Nilai sing valid yaiku: BUS, RAIL, SUBWAY, TRAIN, TRAM

en: Use {tags} if needed, valid modes are: DRIVING, BICYCLING, TRANSIT, WALKING
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu, mode sing bener yaiku: DRIVING, BICYCLING, TRANSIT, WALKING

en: Use {tags} if needed, you can also use third party [shortcodes] if needed. But please note that if you are using {tags} in combination with [shortcodes] from third parties, this might cause problems with initialized DOM elements. This is because when using {tags} the HTML will be updated to reflect the value change of a field, which causes the HTML to be reloaded, losing any initialized DOM elements. Best practise would be to not mix {tags} and [shortcodes] in a single HTML element.
jv_ID: Gunakake {tags} yen dibutuhake, sampeyan uga bisa nggunakake [kode pintas] pihak katelu yen dibutuhake. Nanging elinga yen sampeyan nggunakake {tags} ing kombinasi karo [shortcode] saka pihak katelu, iki bisa uga nyebabake masalah karo elemen DOM sing diwiwsuper_int_phone. Iki amarga nalika nggunakake {tags} HTML bakal dianyari kanggo nggambarake pangowahan nilai ing kolom, sing nyebabake HTML dimuat maneh, bakal kelangan elemen DOM sing wiwitan. Praktik paling apik yaiku ora nyampur {tags} lan [kode pendek] ing siji elemen HTML.

en: Use {tags} if needed. Example values are: nl (for Netherlands), es (for Spain), de (for Germany), uk (for Great Britain)
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu. Nilai conto yaiku: nl (kanggo Walanda), es (kanggo Spanyol), de (kanggo Jerman), uk (kanggo Inggris Raya)

en: Use {tags} if needed. Example values are: us (for USA), nl (for Netherlands), es (for Spain), de (for Germany), uk (for Great Britain)
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu. Nilai conto yaiku: us (kanggo USA), nl (kanggo Walanda), es (kanggo Spanyol), de (kanggo Jerman), uk (kanggo Inggris Raya)

en: Use {tags} if needed. Must be a value between 1 and 20 (higher means more zooming in)
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu. Kudu regane antara 1 lan 20 (luwih dhuwur tegese luwih zoom)

en: Use {tags} if needed. Please make sure to not include the `Origin` and `Destination` locations in your waypoints. The Put each waypoint on a new line. Formatted like so: {location}|{stopover}
    Where 'location' is the Address or LatLng and 'stopover' is either 'true' or 'false', where 'true' indicates that the waypoint is a stop on the route, which has the effect of splitting the route into two routes. Example values:
    Address 1, City, Country|false
    Address 2, City2, Country|true
    Address 3, City3, Country|false
    Address 4, City4, Country|false
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu. Priksa manawa ora kalebu lokasi `Asal` lan` Destinasi` ing arah sampeyan. Selehake saben waypoint ing garis anyar. Diformat kaya ngono: {lokasi}|{stopover}
    Ing endi 'lokasi' yaiku Alamat utawa LatLng lan 'persinggahan' yaiku 'bener' utawa 'salah', ing endi 'bener' nuduhake manawa titik mandeg yaiku rute sing mandheg mbagi rute dadi rong rute. Nilai conto:
    Alamat 1, Kutha, Negara|salah
    Alamat 2, Kutha2, Negara|bener
    Alamat 3, City3, Country|salah
    Alamat 4, City4, Country|salah

en: Use {tags} if needed. Put each waypoint on a new line. Formatted like so: {location}|{stopover}
    Where 'location' is the Address or LatLng and 'stopover' is either 'true' or 'false', where 'true' indicates that the waypoint is a stop on the route, which has the effect of splitting the route into two routes. Example values:
    Address 1, City, Country|false
    Address 2, City2, Country|true
    Address 3, City3, Country|false
    Address 4, City4, Country|false
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu. Selehake saben waypoint ing garis anyar. Diformat kaya ngono: {lokasi}|{stopover}
    Ing endi 'lokasi' yaiku Alamat utawa LatLng lan 'persinggahan' yaiku 'bener' utawa 'salah', ing endi 'bener' nuduhake manawa titik mandeg yaiku rute sing mandheg mbagi rute dadi rong rute. Nilai conto:
    Alamat 1, Kutha, Negara|salah
    Alamat 2, Kutha2, Negara|bener
    Alamat 3, City3, Country|salah
    Alamat 4, City4, Country|salah

en: Use {tags} if needed. Valid values are: FEWER_TRANSFERS or LESS_WALKING
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu. Nilai sing valid yaiku: FEWER_TRANSFERS utawa LESS_WALKING

en: Use {tags} if needed. Valid values are: METRIC or IMPERIAL
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu. Nilai sing valid yaiku: METRIK utawa IMPERIAL

en: Use {tags} if needed. Valid values are: bestguess, pessimistic or optimistic
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu. Nilai sing valid yaiku: bestguess, pesimis utawa optimis

en: Use {tags} if needed. Valid values are: true or false
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu. Nilai sing valid yaiku: bener utawa salah

en: Use {tags} if needed. Valid values are: true or false. When enabled it will not show the default buttons on the map
jv_ID: Gunakake {tags} yen prelu. Nilai sing valid yaiku: bener utawa salah. Yen diaktifake, ora bakal nuduhake tombol gawan ing peta

en: Use {tags} to define the returned Label per row
jv_ID: Gunakake {tags} kanggo netepake Label sing bali saben baris

en: Use {tags} to define the returned Value per row
jv_ID: Gunakake {tags} kanggo netepake Nilai bali saben baris

en: Used for IPN (Instant payment notifications) when payment is confirmed by paypal
jv_ID: Digunakake kanggo IPN (Kabar pembayaran cepet) nalika pembayaran dikonfirmasi dening paypal

en: Useful for external plugins such as WooCommerce.
jv_ID: Migunani kanggo plugin eksternal kayata WooCommerce.

en: Useful for external plugins such as WooCommerce. Example: 'field_name|meta_key' (each on a new line)
jv_ID: Migunani kanggo plugin eksternal kayata WooCommerce. Conto: 'field_name|meta_key' (saben baris anyar)

en: User
jv_ID: panganggo

en: User Form locker / submission limit
jv_ID: Watesan loker / pengajuan Formulir pangguna

en: User ID
jv_ID: ID pangguna

en: User ID's:
jv_ID: ID pangguna:

en: User Registered (registration date)
jv_ID: Pangguna pangguna (tanggal registrasi)

en: User Status
jv_ID: Status pangguna

en: User URL (website)
jv_ID: URL pangguna (situs web)

en: User did not upload any files
jv_ID: Pangguna ora ngunggah file apa wae

en: User display name
jv_ID: Jeneng tampilan pangguna

en: User email
jv_ID: Email pangguna

en: User input will automatically be converted into uppercase text
jv_ID: Input pangguna kanthi otomatis bakal diowahi dadi teks gedhe

en: User login status after registration
jv_ID: Status login pangguna sawise registrasi

en: User nicename
jv_ID: Jeneng pangguna

en: User role
jv_ID: Peran pangguna

en: User roles:
jv_ID: Peran pangguna:

en: User that cancels payment will be redirected to this URL
jv_ID: Pangguna sing mbatalake pembayaran bakal dialihake menyang URL iki

en: User username
jv_ID: Jeneng pangguna

en: User will be redirected to this URL after making a payment
jv_ID: Pangguna bakal dialihake menyang URL iki sawise nggawe pembayaran

en: User:
jv_ID: Panganggo:

en: Username
jv_ID: Jeneng panganggo

en: Username or E-mail address already exists, please try again
jv_ID: Jeneng pangguna utawa alamat E-mail wis ana, coba maneh

en: Users (wp_users)
jv_ID: Pangguna (wp_users)

en: Users will receive a confirmation email before they are subscribed
jv_ID: Pangguna bakal nampa email konfirmasi sadurunge langganan

en: VIP status for subscriber
jv_ID: Status VIP kanggo pelanggan

en: Validate the field when the following conditions are met.
jv_ID: Validasi lapangan nalika katemton ing ngisor iki.

en: Validation
jv_ID: Validasi

en: Validation error message
jv_ID: Pesen kesalahan validasi

en: Value
jv_ID: Nilai

en: Value (must be greater than 0)
jv_ID: Nilai (kudu luwih saka 0)

en: Value larger tahn 0, and smaller or equal to 100 that represents the discount the coupon will apply.
jv_ID: Nilai luwih gedhe tahn 0, lan luwih cilik utawa padha karo 100 sing nuduhake diskon sing bakal ditrapake kupon.

en: Variable
jv_ID: Variabel

en: Variable field
jv_ID: lapangan variabel

en: Verification E-mail Subject
jv_ID: Subjek Email Verifikasi

en: Verify your account
jv_ID: mesteke keaslian akunmu

en: Vertical / Horizontal display
jv_ID: Tampilan Vertikal / Horizontal

en: Vertical display ( | )
jv_ID: Tampilan vertikal ( | )

en: Vertical tabs
jv_ID: Tab vertikal

en: Vietnamese
jv_ID: Wong Vietnam

en: View
jv_ID: Ndeleng

en: View PayPal subscription
jv_ID: Ndeleng langganan PayPal

en: View PayPal transaction
jv_ID: Deleng transaksi PayPal

en: View Receipt
jv_ID: Ndeleng Resi

en: View author
jv_ID: Ndeleng penulis

en: View contact entry
jv_ID: Ndeleng entri kontak

en: View online invoice
jv_ID: Deleng invoice online

en: View order
jv_ID: Ndeleng pesenan

en: View post
jv_ID: Ndeleng kirim

en: View product
jv_ID: Ndeleng produk

en: View subscription
jv_ID: Ndeleng langganan

en: View template HTML
jv_ID: Deleng HTML template

en: Virtual product
jv_ID: Produk virtual

en: Voided
jv_ID: batal

en: WC Cart Items
jv_ID: Barang WC WC

en: WC Cart Items + Price
jv_ID: Barang WC Wadhah + Regane

en: WC Cart Total
jv_ID: WC Wadhah Total

en: WC Cart Total (float format)
jv_ID: WC Cart Total (format float)

en: WC Order
jv_ID: Pesanan WC

en: WC Order Status
jv_ID: Status Pesanan WC

en: WC order
jv_ID: pesenan WC

en: WC order status
jv_ID: Status pesenan WC

en: Wait stay with us! Please take the time to fill out our form!?
jv_ID: Ngenteni tetep karo kita! Mangga njupuk wektu kanggo isi formulir kita!?

en: We
jv_ID: Kita

en: We couldn't find a user with the given email address!
jv_ID: Kita ora bisa nemokake pangguna kanthi alamat email sing diwenehake!

en: We couldn't find the %1$s and %2$s fields which are required in order to register a new user. Please %3$sedit%4$s your form and try again
jv_ID: Kita ora bisa nemokake kolom %1$s lan %2$s sing dibutuhake kanggo ndhaptar pangguna anyar. Mangga %3$sedit%4$s formulir sampeyan lan coba maneh

en: We couldn't find the %1$s field which is required in order to password protect the form. Please %2$sedit%3$s your form and try again
jv_ID: Kita ora bisa nemokake kolom %1$s sing dibutuhake kanggo nglindhungi formulir kanthi sandhi. Mangga %2$sedit%3$s formulir sampeyan lan coba maneh

en: We couldn't find the %1$s field which is required in order to reset passwords. Please %2$sedit%3$s your form and try again
jv_ID: Kita ora bisa nemokake kolom %1$s sing dibutuhake kanggo ngreset tembung sandhi. Mangga %2$sedit%3$s formulir sampeyan lan coba maneh

en: We couldn't find the %1$s or %2$s fields which are required in order to login a new user. Please %3$sedit%4$s your form and try again
jv_ID: Kita ora bisa nemokake kolom %1$s utawa %2$s sing dibutuhake kanggo mlebu pangguna anyar. Mangga %3$sedit%4$s formulir sampeyan lan coba maneh

en: We couldn't find the %1$spost_title%2$s and %1$spost_content%2$s fields which are required in order to create a new post. Please %3$sedit%4$s your form and try again
jv_ID: Kita ora bisa nemokake kolom %1$spost_title%2$s lan %1$spost_content%2$s sing dibutuhake kanggo nggawe kiriman anyar. Mangga %3$sedit%4$s formulir sampeyan lan coba maneh

en: We have send you a new verification code, check your email to verify your account!
jv_ID: Kita wis ngirim kode verifikasi anyar, priksa email kanggo verifikasi akun!

en: We recommend that you review your privacy policy and check with your legal contacts before using this feature. Learn more about %scollecting phone numbers with Checkout%s.
jv_ID: Disaranake sampeyan mriksa kabijakan privasi lan mriksa kontak legal sadurunge nggunakake fitur iki. Sinau luwih lengkap babagan %scollecting nomer telpon nganggo Checkout%s.

en: We will reply within 24 hours.
jv_ID: Kita bakal bales sajrone 24 jam.

en: We will reply within 48 hours.
    
    Best Regards, {option_blogname}
jv_ID: Kita bakal bales sajrone 48 jam.
    
    Salam, {pilihan_blogname}

en: Weblog title; set in General Options
jv_ID: Judhul Weblog; disetel ing Pilihan Umum

en: Website
jv_ID: Situs web

en: Website URL
jv_ID: URL situs web

en: Wednesday
jv_ID: Rebo

en: Weekly (every week)
jv_ID: Mingguan (saben minggu)

en: Weight of item (leave blank for none)
jv_ID: Bobot item (kosongake ora ana)

en: Welcome back message
jv_ID: Sugeng rawuh pesen

en: Welcome back {user_login}!
jv_ID: Sugeng rawuh {user_login}!

en: Welsh/UK
jv_ID: Welsh / Inggris

en: Wether or not to draw Polyline on the map
jv_ID: Mbukak utawa ora nggambar Polyline ing peta

en: Wether or not to draw Polyline(s)
jv_ID: Mbukak utawa ora nggambar Polyline

en: Wether or not to enable keyword feature
jv_ID: Bebarengan utawa ora kanggo ngaktifake fitur tembung kunci

en: Wether or not to prevent this field from being saved in Contact Entry.
jv_ID: Ora ana utawa ora kanggo nyegah lapangan iki disimpen ing Entry Kontak.

en: Wether or not to use an image button
jv_ID: Nganggo utawa ora nggunakake tombol gambar

en: Wether or not to use the address auto complete feature
jv_ID: Mbukak utawa ora nggunakake fitur lengkap alamat otomatis

en: Wether or not to use the auto suggest feature
jv_ID: Nganggo utawa ora nggunakake fitur saran otomatis

en: Wether or not to use the contact entry search feature
jv_ID: Nganggo utawa ora nggunakake fitur telusuran entri kontak

en: Wether or not to use the distance calculator feature
jv_ID: Nganggo utawa ora nggunakake fitur kalkulator jarak

en: Wether to use the WordPress text editor (wp_editor)
jv_ID: Kanggo nggunakake editor teks WordPress (wp_editor)

en: What should be the orientation of the next page?
jv_ID: Apa sing kudu dadi orientasi kaca sabanjure?

en: What should this button do?
jv_ID: Apa sing kudu ditindakake tombol iki?

en: What user role should this user get?
jv_ID: Peran pangguna apa sing kudu ditindakake pangguna iki?

en: What's New?
jv_ID: Apa Anyar?

en: What's new?
jv_ID: Sing anyar

en: When above conditions are met set following value:
jv_ID: Yen kondhisi ing ndhuwur bisa ditemtokake:

en: When admin approves registration this email will be send to the user
jv_ID: Nalika admin nyetujoni registrasi, email iki bakal dikirim menyang pangguna

en: When configured, the product(s) will not be listend on the Archive pages (shop, category, tag and search pages). This way the product can only be ordered by submitting the form.%1$s%1$sPut each product ID and or Category slug on a new line. For example:%1$s%1$s3245%1$s3246%1$s3247%1$sbooks%1$scars%1$scomputers
jv_ID: Nalika dikonfigurasi, produk ora bakal dirungokake ing kaca Arsip (toko, kategori, tag lan kaca telusuran). Kanthi cara iki prodhuk mung bisa dipesen kanthi ngirim formulir.%1$s%1$sLebokna saben ID produk lan utawa Kategori slug ing baris anyar. Contone:%1$s%1$s3245%1$s3246%1$s3247%1$sbooks%1$scars%1$scomputers

en: When configured, the single product page "Add to cart" section will be replaced with the defined form. It will also replace the "Add to cart" button with a "View Product" button on all Archive pages (shop, category, tag and search pages).%1$s%1$sThis setting will obviously become obsolete for products you are hiding from your shop in the above setting.%1$s%1$sDefine each on a new line formatted like so:%1$s%1$sFORM_ID|PRODUCT_ID%1$sFORM_ID|CATEGORY_SLUG
jv_ID: Nalika dikonfigurasi, kaca produk siji "Tambah menyang cart" bagean bakal diganti karo wangun ditetepake. Iku uga bakal ngganti tombol "Tambah menyang cart" karo tombol "Deleng Produk" ing kabeh kaca Arsip (toko, kategori, tag lan kaca telusuran).%1$s%1$sSetelan iki temenan bakal dadi lungse kanggo produk sampeyan. ndhelikake saka toko sampeyan ing setelan ndhuwur.%1$s%1$sTetepake saben baris ing format anyar kaya mangkene:%1$s%1$sFORM_ID|PRODUCT_ID%1$sFORM_ID|CATEGORY_SLUG

en: When editing a field you can change these settings
jv_ID: Nalika nyunting kolom sampeyan bisa ngganti setelan kasebut

en: When enabled and above setting replaced the "Add to cart" section with a form, the gallery of the product will also be removed
jv_ID: Yen diaktifake lan setelan ndhuwur ngganti bagean "Tambah menyang cart" kanthi formulir, galeri produk uga bakal dibusak

en: When enabled and above setting replaced the "Add to cart" section with a form, the price of the product will also be removed
jv_ID: Yen diaktifake lan setelan ndhuwur ngganti bagean "Tambah menyang cart" kanthi formulir, rega produk uga bakal dibusak

en: When enabled and above setting replaced the "Add to cart" section with a form, the rating of the product will also be removed
jv_ID: Yen diaktifake lan setelan ing ndhuwur ngganti bagean "Tambah menyang cart" kanthi formulir, rating produk uga bakal dibusak

en: When enabled and above setting replaced the "Add to cart" section with a form, the short description of the product will also be removed
jv_ID: Yen diaktifake lan setelan ing ndhuwur ngganti bagean "Tambah menyang cart" kanthi formulir, katrangan singkat babagan produk uga bakal dibusak

en: When enabled and above setting replaced the "Add to cart" section with a form, the title of the product will also be removed
jv_ID: Yen diaktifake lan setelan ing ndhuwur ngganti bagean "Tambah menyang cart" kanthi formulir, judhul produk uga bakal dibusak

en: When enabled files are automatically deleted after form submissions.
jv_ID: Yen file sing diaktifake, otomatis mbusak sawise ngirim formulir.

en: When enabled it will save the form data entered by the user and populates the form with this data when the user returns or refreshes the page
jv_ID: Yen diaktifake, bakal nyimpen data formulir sing dilebokake pangguna lan ngisi formulir nganggo data iki nalika pangguna bali utawa nyegerake kaca

en: When enabled the age will be returned based on the selected date. This can be useful when a user enters their birthdate or when you need to know the age of an object.
jv_ID: Yen diaktifake umur bakal bali adhedhasar tanggal sing dipilih. Iki bisa migunani nalika pangguna ngetik tanggal lahir utawa nalika sampeyan kudu ngerti umur obyek.

en: When enabled the files will no longer be listed inside the email when using the {loop_fields} tag. The files can only be downloaded as an attachment. Just keep in mind that when you are working with large files the attachment might be missing due to the email client limitations.
jv_ID: Yen diaktifake, file kasebut ora bakal didaftarake maneh ing email nalika nggunakake tag {loop_fields}. File kasebut mung bisa didownload minangka lampiran. Elinga yen nalika sampeyan nggarap file gedhe, lampiran bisa uga ilang amarga watesan klien email.

en: When enabled the placeholder will always be at it's adaptive position, even when the field is not focussed
jv_ID: Yen diaktifake, placeholder bakal tetep ana ing posisi adaptif, sanajan lapangan ora fokus

en: When enabled users will only be able to download the file as an attachment and there will be no reference to the file location. Please note that some email clients have a limit in attachment size that you can send. If you send large attachments it might be a good idea to leave this option unchecked.
jv_ID: Nalika pangguna, pangguna mung bakal bisa ndownload file minangka lampiran lan ora bakal ana referensi lokasi file. Elinga yen sawetara klien email duwe watesan ukuran lampiran sing bisa dikirim. Yen sampeyan ngirim lampiran gedhe, apike pilihan kasebut ora dicenthang.

en: When form has been submitted
jv_ID: Nalika formulir wis diajukake

en: When left blank it defaults to the field name defined above. Inside dynamic columns, you can use %d to determine where the counter should be placed e.g: "Product %d quantity:" would be converted into "Product 3 quantity:"
jv_ID: Yen kiwa kosong, iku standar kanggo jeneng lapangan sing ditetepake ing ndhuwur. Ing kolom dinamis, sampeyan bisa nggunakake %d kanggo nemtokake ngendi counter kudu diselehake contone: "Produk %d kuantitas:" bakal diowahi dadi "Produk 3 kuantitas:"

en: When popup has been closed
jv_ID: Nalika popup wis ditutup

en: When popup has been viewed
jv_ID: Nalika popup wis dideleng

en: When saving the CSV these fields will be excluded from the CSV file
jv_ID: Nalika nyimpen CSV, kolom iki bakal diilangi saka file CSV

en: When set to pending/blocked user won't be able to login
jv_ID: Nalika disetel menyang pending / diblokir pangguna ora bakal bisa mlebu

en: When the user starts typing without any pause for the given threshold it will not trigger any hooks. This threshold is applied on the "keyup" event only. Only as soon as the user stops typing and the threshold was filled it will execute the hooks. By default this value is set to 0 for instant triggers
jv_ID: Nalika pangguna wiwit ngetik tanpa ngaso ambang sing diwenehake, ora bakal micu pancing. Ambang iki mung ditrapake kanggo acara "keyup". Mung yen pangguna mandheg ngetik lan ambang diisi, bakal ngetrapake pancing. Kanthi standar, nilai iki disetel dadi 0 kanggo pemicu cepet

en: When to Trigger?
jv_ID: Nalika Pemicu?

en: When using any of the following payment methods %s the below E-mail will be send to the user when their payment failed. This way they are able to retry their payment without filling out the form again.
jv_ID: Nalika nggunakake salah siji saka cara pembayaran ing ngisor iki %s E-mail ing ngisor iki bakal dikirim menyang pangguna nalika pembayaran gagal. Kanthi cara iki, dheweke bisa nyoba maneh pambayaran tanpa ngisi formulir maneh.

en: When value equals "yes" this will be the new value....
jv_ID: Yen nilai padha karo "ya" iki bakal dadi nilai anyar ....

en: When value is not "yes" this will be the new value....
jv_ID: Yen nilai ora "ya" iki bakal dadi nilai anyar ....

en: Where should your image link to?
jv_ID: Gambar sampeyan kudu nyambung menyang endi?

en: Whether the post can accept comments
jv_ID: Apa kiriman kasebut bisa nampa komentar

en: Whether the post can accept pings
jv_ID: Apa kiriman bisa nampa ping

en: Whether to display media insert/upload buttons
jv_ID: Apa kanggo nampilake tombol insert / upload media

en: Whether to output the minimal editor configuration used in PressThis
jv_ID: Apa output konfigurasi editor minimal sing digunakake ing PressThis

en: Whether to use wpautop for adding in paragraphs
jv_ID: Apa nggunakake wpautop kanggo nambah paragraf

en: Which user roles are allowed to login?
jv_ID: Peran pangguna endi sing diidini mlebu?

en: Why is this payment fraudulent?
jv_ID: Napa pembayaran iki penipuan?

en: Width (px)
jv_ID: Jembar (px)

en: Will be visible in front of your field.
jv_ID: Bakal katon ing ngarep lapangan sampeyan.

en: Will be visible in front of your field. (leave blank to remove)
jv_ID: Bakal katon ing ngarep lapangan sampeyan. (tinggalake kosong kanggo dicopot)

en: With this setting you can use &lt;br /&gt; to use line breaks for each selected option instead of a comma separated list. Of course you can also use other HTML if necessary.
jv_ID: Kanthi setelan iki sampeyan bisa nggunakake &lt;br /&gt; kanggo nggunakake break line kanggo saben pilihan sing dipilih tinimbang dhaptar sing dipisahake koma. Mesthine sampeyan uga bisa nggunakake HTML liyane yen prelu.

en: WooCommerce Checkout is enabled for this form, but WooCommerce itself is not activated!
jv_ID: WooCommerce Checkout diaktifake kanggo formulir iki, nanging WooCommerce dhewe ora diaktifake!

en: WooCommerce My Account Menu Items
jv_ID: Item Menu Akunku WooCommerce

en: WooCommerce Order
jv_ID: Pesenan WooCommerce

en: WooCommerce Order Search (populate form with order data)
jv_ID: Panelusuran Pesenan WooCommerce (isi formulir karo data pesenan)

en: WooCommerce order (backend)
jv_ID: Pesanan WooCommerce (backend)

en: WooCommerce order (front-end)
jv_ID: Urutan WooCommerce (front-end)

en: WordPress web address; set in General Options
jv_ID: Alamat web WordPress; disetel ing Pilihan Umum

en: Wrapper width in pixels
jv_ID: Lebar bungkus ing piksel

en: Year range
jv_ID: Rentang taun

en: Yearly (every year)
jv_ID: Tahunan (saben taun)

en: Yes
jv_ID: Nggih

en: Yes (enabled)
jv_ID: Ya (aktif)

en: Yes (hide)
jv_ID: Ya (ndhelik)

en: Yes (users can't edit the value)
jv_ID: Ya (pangguna ora bisa ngedit regane)

en: Yes, but not when the following conditions are met
jv_ID: Ya, nanging ora yen sarat-sarat ing ngisor iki wis dipenuhi

en: Yes, save form progression
jv_ID: Ya, simpen kemajuan formulir

en: Yes, store files in a year/month folder structure
jv_ID: Ya, simpen file ing struktur folder setaun / wulan

en: Yesterday
jv_ID: Wingi-wingi

en: You are allowed to enter field {tags} to do the check
jv_ID: Sampeyan diijini ngetik kolom {tags} kanggo mriksa

en: You are allowed to use a {tag} if you want to allow the user to choose a list from your form
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tag} yen sampeyan pengin ngidini pangguna milih dhaptar saka formulir sampeyan

en: You are allowed to use multiple ID's. Please note that always the last entry will be used.
jv_ID: Sampeyan diidini nggunakake sawetara ID. Elinga yen mesthi entri pungkasan bakal digunakake.

en: You are allowed to use {tags} if you want to allow the user to choose a list from dropdown or radio/checkbox in your form
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tags} yen sampeyan pengin ngidini pangguna milih dhaptar saka gulung mudhun utawa radio/kotak centang ing formulir sampeyan

en: You are allowed to use {tags}.
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tags}.

en: You are allowed to use {tags}. (only decimal format is allowed e.g: 16.95)
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tags}. (mung format desimal sing diidini contone: 16.95)

en: You are allowed to use {tags}.%1$s Put each item on a new line, separate values by pipes%1$sLeave options blank that you do not wish to use, for example:%1$s%1$s%2$sTo add 5 times a 3.49 dollar product write it like below:%3$s%1$s3.49|5|Flowers%1$s%1$s%2$sBelow you can see a full example with {tags}:%3$s%1$s{price}|{quantity}|{item_name}|{tax}|{shipping}|{shipping2}|{discount_amount}|{discount_rate}%1$s%1$sFor more information about each option read the %4$sPayPal's Variable Reference%5$s
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tags}.%1$s Lebokake saben item ing baris anyar, kapisahake nilai kanthi pipa%1$s. %2$sKanggo nambah 5 kaping produk 3,49 dolar, tulisen kaya ing ngisor iki:%3$s%1$s3,49|5|Kembang%1$s%1$s%2$s Ing ngisor iki sampeyan bisa ndeleng conto lengkap karo { tags}:%3$s%1$s{rega}|{jumlah}|{jeneng_item}|{pajak}|{pangiriman}|{pengiriman2}|{diskon_jumlah}|{diskon_rate}%1$s%1$sKanggo informasi luwih lengkap babagan saben opsi waca %4$sReferensi Variabel PayPal%5$s

en: You are allowed to use {tags}.%1$sPut each on a new line.%1$sExamples:%1$s2020-03-25 (excludes a specific date)%1$s2020-06-12;2020-07-26 (excludes a date range)%1$s01 (excludes first day for all months)%1$s10 (excludes 10th day for all months)%1$sJan (excludes the month January)%1$sMar (excludes the month March)%1$sDec (excludes the month December)%1$sw@even (every other week @ even weeks)%1$sw@odd (every other week @ odd weeks)%1$s1@even (every other monday @ even weeks)%1$s2@even (every other tuesday @ even weeks)%1$s1@odd (every other monday @ odd weeks)%1$s2@odd (every other tuesday @ odd weeks)
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tags}.%1$sLebokake saben baris anyar.%1$sConto:%1$s2020-03-25 (ora kalebu tanggal tartamtu)%1$s2020-06-12;2020-07 -26 (ora kalebu rentang tanggal)%1$s01 (ora kalebu dina pisanan kanggo kabeh sasi)%1$s10 (ora kalebu dina kaping 10 kanggo kabeh sasi)%1$sJan (ora kalebu sasi Januari)%1$sMar (ora kalebu sasi Maret)%1$sDec (ora kalebu sasi Desember)%1$sw@even (saben minggu liyane @ minggu genap)%1$sw@ganjil (saben minggu liyane @ minggu aneh)%1$s1@even (saben senin liyane @ minggu genap)%1$s2@even (saben dina selasa @ minggu genap)%1$s1@ganjil (saben senin @ minggu ganjil)%1$s2@ganjil (saben dina selasa @ minggu ganjil)

en: You are allowed to use {tags}.%1$sPut each period on a new line, separate values by pipes, for example:%1$s%2$s7 day trial for free:%3$s 0|7|D%1$s%2$sAfter trial 3 weeks for 5 dollar:%3$s 5|3|W%1$s%2$sAfter that $49.99 for each year:%3$s 49.99|1|Y%1$s%2$sTime format options:%3$s D=days, W=weeks, M=months, Y=years
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tags}.%1$sLebokake saben periode ing baris anyar, misahake nilai miturut pipa, contone:%1$s%2$s7 dina nyoba gratis:%3$s 0|7|D %1$s%2$sSawise nyoba 3 minggu kanggo 5 dolar:%3$s 5|3|W%1$s%2$sSawise iku $49.99 saben taun:%3$s 49.99|1|Y%1$s%2$sPilihan format wektu:%3$s D=dina, W=minggu, M=wulan, Y=taun

en: You are allowed to use {tags}.%sFor valid values, see %sCountries and Regions Supported by PayPal%s.
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tags}.%sKanggo nilai sing bener, deleng %sNegara lan Wilayah sing Didhukung PayPal%s.

en: You are allowed to use {tags}.%sFor valid values, see %sCountry and Region Codes%s.
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tags}.%sKanggo nilai sing bener, deleng %sKode Negara lan Wilayah%s.

en: You are allowed to use {tags}.%sFor valid values, see %sSetting the Character Set — charset%s.
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tags}.%sKanggo nilai sing bener, deleng %s Nyetel Set Karakter — charset%s.

en: You are allowed to use {tags}.%sPut each on a new line separate parameter and value by pipes e.g:%sfirst_name|{first_name}
jv_ID: Sampeyan diijini nggunakake {tags}.%s Sijine saben baris anyar paramèter lan nilai sing kapisah miturut pipa contone:%sfirst_name|{first_name}

en: You are currently not editing an element.%sEdit any alement by clicking the %s icon.
jv_ID: Sampeyan saiki ora nyunting unsur.%sOwahi sembarang unsur kanthi ngeklik lambang %s.

en: You are currently not logged in. In order to submit the form make sure you are logged in!
jv_ID: Sampeyan saiki durung mlebu. Kanggo ngirim formulir, priksa manawa sampeyan wis mlebu!

en: You are not allowed to edit this entry because it is connected to Order:
jv_ID: Sampeyan ora diijini ngowahi entri iki amarga disambungake menyang Pesenan:

en: You are not allowed to login!
jv_ID: Sampeyan ora diijini mlebu!

en: You are not allowed to save the form while the "Code" tab is opened!
jv_ID: Sampeyan ora diidini nyimpen formulir nalika tab "Code" dibukak!

en: You can add custom statuses via %sSuper Forms > Settings > Backend Settings%s if needed
jv_ID: Sampeyan bisa nambah status khusus liwat %sSuper Forms > Settings > Backend Settings%s yen perlu

en: You can adjust the size of your background image here
jv_ID: Sampeyan bisa nyetel ukuran gambar latar mburi ing kene

en: You can create a new product and price via the Stripe %sDashboard%s.
jv_ID: Sampeyan bisa nggawe produk lan rega anyar liwat Stripe %sDashboard%s.

en: You can create coupons easily via the %scoupon management%s page of the Stripe dashboard.
jv_ID: Sampeyan bisa nggawe kupon kanthi gampang liwat kaca %skupon management%s ing dashboard Stripe.

en: You can define multiple taxonomies and multipe categories, put each on a new line. Separate each category by a comma.
jv_ID: Sampeyan bisa nemtokake sawetara taksonomi lan multipe kategori, sijine saben baris anyar. Pisahake saben kategori kanthi koma.

en: You can find your plan ID’s under %sBilling > Products > Pricing plans%s.
jv_ID: Sampeyan bisa nemokake ID rencana sampeyan ing %sBilling > Produk > Rega rencana%s.

en: You can find your webhook URL when viewing your Zap on zapier.com
jv_ID: Sampeyan bisa nemokake URL webhook nalika ndeleng Zap ing zapier.com

en: You can prevent this data from being send to the form submitter (if the option to send confirmation email has been enabled).
jv_ID: Sampeyan bisa nyegah data iki saka ngirim menyang pengirim formulir (yen pilihan kanggo ngirim email konfirmasi wis diaktifake).

en: You can retrieve the generated password with {register_generated_password} in the email
jv_ID: Sampeyan bisa njupuk tembung sandhi sing digawe nganggo {register_generated_password} ing email

en: You can use field tags {field_name} if you want
jv_ID: Sampeyan bisa nggunakake tag kolom {field_name} yen pengin

en: You can use field {tags} to configure the below settings based on user input.
jv_ID: Sampeyan bisa nggunakake kolom {tags} kanggo ngatur setelan ing ngisor iki adhedhasar input pangguna.

en: You can use tags to retrieve field values e.g: ({field1}+{field2})*7.5
jv_ID: Sampeyan bisa nggunakake tag kanggo njupuk nilai kolom contone: ({field1}+{field2})*7.5

en: You can use this value as the complete description that appears on your customers statements. Must contain at least one letter, maximum 22 characters. An arbitrary string to be displayed on your customer’s statement. As an example, if your website is "RunClub" and the item you’re charging for is a race ticket, you may want to specify "RunClub 5K race ticket".
jv_ID: Sampeyan bisa nggunakake nilai iki minangka katrangan lengkap sing katon ing statement pelanggan. Kudu ngemot paling ora siji huruf, maksimal 22 karakter. String sewenang-wenang kanggo ditampilake ing statement pelanggan. Contone, yen situs web sampeyan "RunClub" lan item sing sampeyan ngisi yaiku tiket balapan, sampeyan bisa uga pengin nemtokake "tiket balapan RunClub 5K".

en: You did not select a form!
jv_ID: Sampeyan ora milih formulir!

en: You do not have permission to delete this entry.
jv_ID: Sampeyan ora duwe idin kanggo mbusak entri iki.

en: You do not have permission to submit this form!
jv_ID: Sampeyan ora duwe idin kanggo ngirim formulir iki!

en: You do not have permission to view this listing
jv_ID: Sampeyan ora duwe idin kanggo ndeleng dhaptar iki

en: You do not have permissions to edit this entry.
jv_ID: Sampeyan ora duwe idin kanggo nyunting entri iki.

en: You have a field called %1$s but you haven't set a valid taxonomy name. Please %2$sedit%3$s your form and try again
jv_ID: Sampeyan duwe kolom sing diarani %1$s nanging sampeyan durung nyetel jeneng taksonomi sing bener. Mangga %2$sedit%3$s formulir sampeyan lan coba maneh

en: You have duplicate field names. Please make sure each field has a unique name!
jv_ID: Sampeyan duwe jeneng lapangan sing duplikat. Priksa manawa saben lapangan duwe jeneng unik!

en: You have duplicate secret names. Please make sure each secret has a unique name!
jv_ID: Sampeyan duwe duplikat jeneng rahasia. Mangga priksa manawa saben rahasia duwe jeneng unik!

en: You have enabled password protection for this form, but we couldn't find a password field with the name: %1$s. Please %2$sedit%3$s your form and try again.
jv_ID: Sampeyan wis ngaktifake proteksi tembung sandhi kanggo formulir iki, nanging kita ora bisa nemokake kolom tembung sandhi kanthi jeneng: %1$s. Mangga %2$sedit%3$s formulir sampeyan lan coba maneh.

en: You haven't defined what products should be added to the cart. Please %sedit%s your form settings and try again
jv_ID: Sampeyan durung nemtokake produk apa sing kudu ditambahake menyang cart. Mangga %sedit%s setelan formulir sampeyan lan coba maneh

en: You haven't verified your account yet. Please check your email or click %shere%s to resend your verification email.
jv_ID: Sampeyan durung verifikasi akun sampeyan. Priksa email sampeyan utawa klik %shere%s kanggo ngirim maneh email verifikasi sampeyan.

en: You must be logged in to submit this form. Click %shere%s to login!
jv_ID: Sampeyan kudu mlebu kanggo ngirim formulir iki. Klik %shere%s kanggo mlebu!

en: You refunded the payment.
jv_ID: Sampeyan mbalekake pembayaran.

en: You would normally be using a textarea field where each option is put on a new line. You can also separate label and value with pipes. Example textarea value would be:%1$sOption 1|option_1%1$sOption 2|option_2%1$setc...%1$s(ACF fields are also supported)
jv_ID: Sampeyan biasane nggunakake kolom textarea ing ngendi saben opsi dilebokake ing baris anyar. Sampeyan uga bisa misahake label lan nilai karo pipa. Nilai textarea conto yaiku:%1$sPilihan 1|option_1%1$sPilihan 2|option_2%1$setc...%1$s(kolom ACF uga didhukung)

en: Your API key seems to be invalid
jv_ID: Kunci API sampeyan katon ora valid

en: Your Address
jv_ID: Alamat Sampeyan

en: Your Audiance ID for example: f25b7204f4
jv_ID: ID Pemirsa sampeyan contone: f25b7204f4

en: Your Company Name
jv_ID: Jeneng Perusahaan Sampeyan

en: Your E-mail Address
jv_ID: Alamat E-mail Sampeyan

en: Your First Name
jv_ID: Jeneng Pertama Sampeyan

en: Your Forms
jv_ID: Formulir Sampeyan

en: Your Full Name
jv_ID: Jeneng Lengkap Sampeyan

en: Your HTML here...
jv_ID: HTML sampeyan ing kene ...

en: Your Last Name
jv_ID: Jeneng mburi sampeyan

en: Your PayPal ID or an email address associated with your PayPal account. E-mail addresses must be confirmed.
jv_ID: ID PayPal utawa alamat email sing digandhengake karo akun PayPal sampeyan. Alamat e-mail kudu dikonfirmasi.

en: Your Phonenumber
jv_ID: Phonenumber sampeyan

en: Your SMTP server
jv_ID: Server SMTP sampeyan

en: Your are allowed to enter field {tags} to do the check
jv_ID: Sampeyan diidini ngetik {tags} lapangan kanggo mriksa

en: Your icons will not be displayed because you currently have enabled the option to hide field icons under "Form Settings > Theme & Colors > Hide field icons"
jv_ID: Ikon sampeyan ora bakal ditampilake amarga saiki sampeyan wis ngaktifake pilihan kanggo ndhelikake ikon lapangan ing "Setelan Formulir> Tema & Warna> Sembunyikan ikon kolom"

en: Your new password
jv_ID: Sandi anyar sampeyan

en: Your password has been reset. We have just send you a new password to your email address.
jv_ID: Tembung sandhi sampeyan wis direset. Kita mung ngirim tembung sandhi anyar menyang alamat email sampeyan.

en: Your subtitle
jv_ID: Subtitle sampeyan

en: Your title
jv_ID: judhul sampeyan

en: Zapier Settings
jv_ID: Setelan Zapier

en: Zapier webhook URL
jv_ID: URL webhook Zapier

en: Zipcode
jv_ID: Kode pos

en: Zipcode & City
jv_ID: Kode Pos & Kutha

en: [Order #{ID} - {_billing_email}, {_billing_first_name} {_billing_last_name}]
jv_ID: [Pesenan # {ID} - {_billing_email}, {_billing_first_name} {_billing_last_name}]

en: [color] for choosing HEX colors (or use the native Colorpicker element)
jv_ID: [warna] kanggo milih warna HEX (utawa nggunakake elemen Colorpicker asli)

en: [date] for choosing dates (or use the native Date element)
jv_ID: [tanggal] kanggo milih tanggal (utawa nggunakake elemen Tanggal asli)

en: [datetime-local] for choosing date + time
jv_ID: [datetime-local] kanggo milih tanggal + wektu

en: [email] for entering email addresses
jv_ID: [email] kanggo ngetik alamat email

en: [int-phone] for entering international phonenumbers
jv_ID: [int-phone] kanggo ngetik nomer telpon internasional

en: [month] for choosing months
jv_ID: [wulan] kanggo milih wulan

en: [number] for entering numbers (validation will automatically be set to "float")
jv_ID: [nomer] kanggo ngetik nomer (validasi bakal kanthi otomatis disetel dadi "float")

en: [tel] for entering phonenumbers
jv_ID: [tel] kanggo ngetik phonenumber

en: [text] normal text field (default)
jv_ID: [teks] kolom teks normal (standar)

en: [time] for choosing time
jv_ID: [wektu] kanggo milih wektu

en: [url] for entering URL's
jv_ID: [url] kanggo ngetik URL

en: address
jv_ID: alamat

en: amount
jv_ID: jumlah

en: bottom
jv_ID: Ing ngisor:

en: can not be used as a reminder date because it is in the past, please check your settings under "Form Settings > E-mail Reminders".
jv_ID: ora bisa digunakake minangka tanggal pangeling amarga wis kepungkur, priksa setelan sampeyan ing "Setelan Formulir > Pangeling E-mail".

en: case sensitive
jv_ID: huruf kapital digatekke

en: color
jv_ID: warna

en: column
jv_ID: kolom

en: country
jv_ID: negara

en: country_iso2
jv_ID: negara_iso2

en: date
jv_ID: tanggal

en: default
jv_ID: gawan

en: e.g: 1
jv_ID: contone: 1

en: e.g: SbwGtc0x
jv_ID: contone: SbwGtc0x

en: e.g: price_XXXX
jv_ID: contone: rega_XXXX

en: e.g: shr_XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
jv_ID: contone: shr_XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

en: e.g: txr_1LmUhbFKn7uROhgCwnWwpN9p
jv_ID: contone: txr_1LmUhbFKn7uROhgCwnWwpN9p

en: enter the field name
jv_ID: ketik jeneng lapangan

en: entry_search
jv_ID: entri_search

en: feeling4design
jv_ID: ngrasa4desain

en: file
jv_ID: ngajukake

en: form
jv_ID: wujud

en: form-not-saved-yet
jv_ID: wangun-durung-simpen

en: height
jv_ID: dhuwure

en: hidden
jv_ID: didhelikake

en: http://
jv_ID: http: //

en: is not a valid 24-hour clock format, please correct and make sure to use a 24-hour format e.g: 21:45
jv_ID: dudu format jam 24 jam sing bener, tulung benerake lan priksa manawa nggunakake format 24 jam contone: 21:45

en: leave blank to remove
jv_ID: ninggalake kosong kanggo nyopot

en: left
jv_ID: Kiwa:

en: name
jv_ID: jeneng

en: only used when Adaptive Placeholders are enabled
jv_ID: mung digunakake nalika Placeholder Adaptive diaktifake

en: option
jv_ID: pilihan

en: option_value1|Option Label 1
    option_value2|Option Label 2
jv_ID: option_value1|Label Pilihan 1
    option_value2|Label Pilihan 2

en: optional
jv_ID: opsional

en: or leave blank for no maximum date
jv_ID: utawa ninggalake kosong tanpa tanggal maksimal

en: or leave blank for no minimum date
jv_ID: utawa ninggalake kosong tanpa tanggal minimal

en: or leave blank to allow all roles
jv_ID: utawa ninggalake kosong kanggo ngidini kabeh peran

en: or leave blank to display to all roles
jv_ID: utawa ninggalake kosong kanggo nampilake kabeh peran

en: or leave blank to only display to the roles defined above
jv_ID: utawa ninggalake kothong kanggo mung nampilake peran sing ditetepake ing ndhuwur

en: or leave blank to only filter by the roles defined above
jv_ID: utawa ninggalake kosong kanggo mung nyaring miturut peran sing ditetepake ing ndhuwur

en: password
jv_ID: sandhi

en: price
jv_ID: regane

en: put each on a new line
jv_ID: sijine saben ing baris anyar

en: quantity
jv_ID: jumlahe

en: question
jv_ID: pitakon

en: recommended render scale is between 1 and 3 (the default scale is 2)
jv_ID: skala render sing disaranake antara 1 lan 3 (skala standar yaiku 2)

en: result
jv_ID: asil

en: results
jv_ID: asil

en: retrieve method
jv_ID: metode retrieve

en: right
jv_ID: Kanan:

en: search...
jv_ID: goleki...

en: second_choice
jv_ID: ikspi

en: select a state
jv_ID: pilih negara

en: select your country
jv_ID: pilih negara sampeyan

en: separated by comma e.g: 32,2467,1870
jv_ID: dipisahake karo koma contone: 32.2467.1870

en: separated by comma e.g: administrator,editor
jv_ID: dipisahake karo koma contone: administrator, editor

en: separated by comma's
jv_ID: dipisahake karo koma

en: signature
jv_ID: teken

en: specifies the width of the line in pixels.
jv_ID: nemtokake jembaré garis ing piksel.

en: state
jv_ID: negara

en: third_choice
jv_ID: kaping telu

en: this will add a dropdown at the top of your form from which the user can choose a language
jv_ID: iki bakal nambah dropdown ing sisih ndhuwur formulir sing pangguna bisa milih basa

en: time
jv_ID: wektu

en: title
jv_ID: judhul

en: top
jv_ID: ndhuwur

en: unique_code
jv_ID: kode_unik

en: use {tags} if needed
jv_ID: gunakake {tags} yen prelu

en: variable
jv_ID: variabel

en: version
jv_ID: versi

en: was refunded
jv_ID: dibalekake

en: website
jv_ID: situs web

en: when using Elementor, you must use the native Super Forms Widget or Shortcode Widget to display your forms
jv_ID: nalika nggunakake Elementor, sampeyan kudu nggunakake Widget Super Forms utawa Widget Shortcode asli kanggo nampilake formulir

en: width
jv_ID: jembaré

en: {loop_fields} inside the email body will be replaced with this content
jv_ID: {loop_fields} ing njero awak email bakal diganti karo konten iki

en: {pdf_page} and {pdf_total_pages} tags can be used inside a HTML element to be used in your header/footer.
jv_ID: Tag {pdf_page} lan {pdf_total_pages} bisa digunakake ing elemen HTML sing bakal digunakake ing header / footer.

en: {tags} can be used to retrieve values dynamically
jv_ID: {tags} bisa digunakake kanggo njupuk angka kanthi dinamis
